Finále jachtařských skifů na Lipně

foto Yacht klub Lipno nad Vltavou byl pořadatelem posledního letošního závodu jachtařských skifů RS700.

Yacht klub Lipno nad Vltavou byl pořadatelem posledního letošního závodu jachtařských skifů RS700. Jelikož jde o velice vratké a akční plachetnice, byl název závodu „Lipenský kotrmelec“ zcela na místě. Na start se postavilo 13 jachtařů na sportovních lodích RS700, které doplnili ještě 3 závodníci na menších RS100. Hladinu před Marinou Lipno tak zaplnila krásná flotila barevných plachet.

Fotogalerie

Po celý víkend panovalo nádherné počasí a vál příznivý východní vítr. Ten občas jachtaře na vratkých skifech pěkně potrápil, když často měnil směr a sílu. Nebyla tak nouze o akční situace a „Lipenské kotrmelce.“ Yacht klub Lipno nad Vltavou byl pořadatelem posledního letošního závodu jachtařských skifů RS700. Všichni s napětím očekávali, jak se bude vyvíjet pořadí. Bylo zde hned několik favoritů. Zejména David Křížek (ANYWHERE), který vloni suverénně vyhrál všechny závody této moderní lodní třídy a letos v devíti jarních rozjížďkách také nenašel přemožitele. Celou hlavní sezónu se však věnoval závodění na katamaránech a tak vynechal několik pohárových závodů, včetně Mistrovství ČR. Dalším favoritem byl Jan Myslík (ProYachting), který se věnoval pravidelnému tréninku společně s domácím Zdeňkem Zídkem (Loděnice Lipno). Hodně se očekávalo také od letošního mistra republiky Vaška Huka (LS Brno) a stále rychlejšího Martina Vašíka (LS Brno). Yacht klub Lipno nad Vltavou byl pořadatelem posledního letošního závodu jachtařských skifů RS700. V sobotu se pořadatelům zdařilo odjet pět kvalitních rozjížděk. Zdeněk Zídek si zapsal první kotrmelec a to těsně před startem úvodní rozjížďky. Pak již jezdil velmi dobře. Kvalitní výkony a rychlou jízdu předváděl i Martin Vašík, kterého ve třetí rozjížďce odstavil David Křížek, který se na něho ve stočeném větrném poryvu převrátil. Stabilně dobře a vyrovnaně jezdil také Jan Myslík. Vítězem dne pak byl David Křížek, který vyhrál čtyři rozjížďky a jednou po převržení dojel na druhém místě. Yacht klub Lipno nad Vltavou byl pořadatelem posledního letošního závodu jachtařských skifů RS700. V neděli vál opět východ, ale poryvy byly o něco slabší. Skvěle závodil Vašek Huk, který si výrazně polepšil v celkovém hodnocení a skočil na celkové třetí místo. Jistou dvojku si pak zajistil Jan Myslík a jednoznačným vítězem se stal David Křížek, který si po skvělých jízdách neodpustil závěrečný kotrmelec na cílové čáře. Na menších RS100 si nejlépe vedla Bára Nápravníková. Všichni jachtaři i diváci si závod velmi užili a již nyní připravují kalendář závodů na příští sezónu. Výsledky: 1. David Křížek (ANYWHERE) - 1,1,2,1,1,1,1,DNF (8,00 bodů) 2. Jan Myslík (ProYachting) - 2,3,1,2,2,3,3,1 (14,00 bodů) 3. Václav Huk (LS Brno) - 6,RDG,4,4,7,2,2,3 (25,00 bodů)

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK