Češi ve světě: Trofej pro Čecha, Rosického pečeť a Vydrův obrat

foto Fotbalisté Chelsea s trofejí po vítězství v Ligovém poháru. Vlevo je Petr Čech, pohár drží nad hlavou John Terry (druhý zprava) a Didier Drogba (třetí zprava).

Praha - Brankář Petr Čech udržel čisté konto ve finále Ligového poháru ve Wembley s Tottenhamem a pomohl Chelsea k výhře 2:0 nad městským rivalem. Reprezentační gólman získal tuto trofej potřetí v kariéře, celkově získal s Chelsea čtrnáctou trofej.

Paralelně s finále poháru pokračovala Premier League. Tomáš Rosický pomohl gólem k vítězství Arsenalu nad Evertonem 2:0. Český záložník přišel na trávník až v 82. minutě a minutu před koncem normální hrací doby svou druhou brankou v sezoně pojistil "Kanonýrům" tři body. Arsenal se udržel na třetím místě o bod před Manchesterem United. Matěj Vydra zařídil svými dvěma zásahy výhru Watfordu v Leedsu. Hosté prohrávali po necelých dvaceti minutách 0:2, ale ještě do poločasu snížili a po změně stran český útočník dvěma góly v 56. a 81. minutě skóre otočil. Watford se po výhře 3:2 posunul na čtvrté místo druhé nejvyšší anglické soutěže, na vedoucí Derby ztrácí jen tři body. Patrizio Stronati se podílel na porážce Austrie Vídeň s Wienerem Neustadt 0:1. Stronati byl vyloučen v 33. minutě po faulu zezadu na Hofbauera, domácí navíc kopali penaltu, kterou O`Brien proměnil. Červenou kartu dostal i Tomáš Josl v rumunské lize. Rapid Bukurešť se čtyřmi Čechy v základní sestavě remizoval doma bez branek s Konstantou, přestože hrál celý druhý poločas v deseti. Miloš Buchta udržel čisté konto, pomohli mu Pavel Čmovš i Marcel Gecov.
Anglie

Ligový pohár - finále:
Chelsea - Tottenham 2:0 (Petr Čech odchytal celý zápas)

27. kolo:
Arsenal - Everton 2:0 (Tomáš Rosický nastoupil v 82. minutě a v 90. minutě uzavřel skóre)
Newcastle - Aston Villa 1:0 (Libor Kozák nehrál)

2. liga:
34. kolo:
Bolton - Brighton & Hove Albion 1:0 (Filip Twardzik nehrál)
Sheffield Wednesday - Middlesbrough 2:0 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)
Leeds - Watford 2:3 (Daniel Pudil nehrál, Matěj Vydra odehrál celý zápas, v 56. minutě srovnal na 2:2 a v 81. minutě uzavřel skóre)

3. liga:
33. kolo:
Yeovil - Scunthorpe 1:1 (Jakub Sokolík nehrál)

Bulharsko

20. kolo:
Botev Plovdiv - Marek Dupnica 3:0 (Tomáš Jirsák odehrál celý zápas + ŽK)
Lokomotiv Sofie - CSKA Sofie 2:0 (Jakub Diviš odchytal celý zápas + ŽK)

Francie

27. kolo:
Bordeaux - Remeš 1:1 (Jaroslav Plašil odehrál 67 minut)
Lille - Lyon 2:1 (David Rozehnal nehrál)

Itálie

25. kolo:
Cagliari - Hellas Verona 1:2 (Josef Hušbauer nehrál)
Cesena - Udine 1:0 (Jakub Jankto a Michal Pecháček nehráli)

2. liga:
28. kolo:
Crotone - Livorno 1:0 (Michael Rabušic nehrál)

Izrael

24. kolo:
Hapoel Raanana - Hapoel Haifa 2:0 (Přemysl Kovář odchytal celý zápas)

Kypr

22. kolo:
Ethnikos Achna - Ermis Aradippu 0:0 (Jan Rezek odehrál 65 minut)

Maďarsko

18. kolo:
Györ - Videoton 2:2 (Marek Střeštík nehrál)

Německo

23. kolo:
Hertha Berlín - Augsburg 1:0 (Jan Morávek nehrál)
Brémy - Wolfsburg 3:5 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Leverkusen - Freiburg 1:0 (Vladimír Darida odehrál celý zápas, Pavel Krmaš odehrál celý zápas + ŽK)
Frankfurt - Hamburk 2:1 (Jaroslav Drobný odchytal celý zápas + ŽK, Petr Jiráček odehrál celý zápas)
Hannover - Stuttgart 1:1 (Adam Hloušek nastoupil v 90.+3 minutě)

2. liga
23. kolo:
Bochum - FSV Frankfurt 3:3 (Jan Šimůnek nehrál)
Ingolstadt - Mnichov 1860 1:1 (Tomáš Pekhart nastoupil v 88. minutě)
Norimberk - Karlsruhe 1:1 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas, Ondřej Petrák odehrál celý zápas, Jan Polák odehrál celý zápas + ŽK)

3. liga
27. kolo:
Sonnenhof Grossaspach - Energie Chotěbuz 2:2 (Zbyněk Pospěch nastoupil v 83. minutě)
Regionální liga - Sever
23. kolo:
Hamburk II - Brémy II odloženo (Dominik Mašek)

Regionální liga - Severovýchod
17. kolo:
Cvikov - VfB Auerbach 4:0 (Martin Boček nehrál, Jiří Jedinák odehrál celý zápas)
Babelsberg - Magdeburg 1:2 (Miroslav Hečko nastoupil v 73. minutě, Jakub Petřík nehrál)
Hertha Berlín II - Dynamo Berlín 5:2 (Lukáš Nový odehrál celý zápas)
Union Berlín - Budissa Budyšín 1:1 (Alexander Jakubov odehrál 75 minut, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Martin Kotyza odehrál celý zápas, Petr Králíček, Petr Novotný a Pavel Patka nehráli, Karel Vrabec odehrál celý zápas)
Meuselwitz - Wacker Nordhausen 2:2 (Jan Beneš nehrál)

Nizozemsko

25. kolo:
Cambuur Leeuwarden - Heracles Almelo 1:0 (Jaroslav Navrátil nastoupil v 58. minutě)
Vitesse Arnhem - Zwolle 2:1 (Tomáš Necid nastoupil v 46. minutě)

Polsko

22. kolo:
Jagiellonia Bialystok - Korona Kielce 1:2 (Radek Dejmek odehrál celý zápas + ŽK a v 61. minutě zvýšil na 2:0)
Górnik Zabrze - Slask Vratislav 3:3 (Lukáš Droppa nehrál)

Rakousko

22. kolo:
Wiener Neustadt - Austria Vídeň 1:0 (Patrizio Stronati byl v 33. minutě vyloučen)

Rumunsko

19. kolo:
Rapid Bukurešť - Viitorul Konstanta 0:0 (Miloš Buchta odchytal celý zápas, Pavel Čmovš odehrál celý zápas, Marcel Gecov odehrál celý zápas, Tomáš Josl byl v 44. minutě po druhé žluté kartě vyloučen)

Spojené arabské emiráty

17. kolo:
Al Aín - SC Fudžajra 3:0 (trenér Ivan Hašek)

Skotsko

28. kolo:
Celtic Glasgow - Aberdeen 4:0 (Patrik Twardzik nehrál)
St. Mirren - Hamilton 1:0 (Nicolas Šumský nehrál)

2. liga:
26. kolo:
Alloa - Hibernian 0:1 (Tomáš Černý nechytal)

Slovensko

20. kolo:
Trenčín - Dukla Banská Bystrica 2:0 (David Střihavka a Petr Wojnar nehráli)
Slovan Bratislava - Žilina 0:2 (trenér Jozef Chovanec, asistent trenéra Horst Siegl, Pavel Fořt nehrál, Tomáš Jablonský odehrál celý zápas)
Podbrezová - MFK Košice 1:1 (Martin Šlapák nehrál - trenér Radoslav Látal)
Ružomberok - FK Senica 2:1 (Antonín Rosa nehrál - trenér Pavel Hapal, Luboš Hušek odehrál celý zápas, Jan Kalabiška odehrál celý zápas + ŽK, Petr Pavlík odehrál celý zápas)
Spartak Trnava - Spartak Myjava 5:1 (Martin Vyskočil nehrál - Erik Daniel odehrál celý zápas)

Švýcarsko

22. kolo:
Thun - Young Boys Bern 0:0 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas)
FC Basilej - FC Vaduz 1:0 (Marek Suchý odehrál celý zápas + ŽK, Tomáš Vaclík nechytal - Pavel Pergl nehrál)

Turecko

22. kolo:
Besiktas Istanbul - Balikesirspor 2:2 (Tomáš Sivok nehrál)
Konayspor - Fenerbahce Istanbul 1:1 (Michal Kadlec odehrál celý zápas)

2. liga:
22. kolo:
Alanyaspor - Altinordu 4:2 (Tomáš Borek nehrál)
Antalyaspor - Manisaspor 1:0 (Petr Janda odehrál 66 minut)

Ukrajina

15. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Volyň Luck 5:0 (Jan Laštůvka nechytal, Ondřej Mazuch nehrál)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.03.2024 ČTK