Češi ve světě: Vydrův obrat, Darida rozhodl

foto Ilustrační foto - Česká fotbalová reprezentace se 9. září v Praze připravovala na přátelské utkání s Finskem. Matěj Vydra odpovídá po treniku na dotazy novinářů.

Praha - Fotbalista Matěj Vydra pomohl Watfordu do čela druhé anglické ligy. Český útočník v sobotním utkání proti Millwallu v 36. minutě vyrovnal a v 64. minutě přihrál na závěrečný gól na 3:1. O osm minut později byl střídán, jeho spoluhráč Daniel Pudil odehrál 80 minut.

Vladimír Darida rozhodl v německé lize o první výhře Freiburgu v sezoně. Reprezentační záložník skóroval v 50. minutě na hřišti Kolínu nad Rýnem z penalty a dal jediný gól nedělního duelu. Freiburg se posunul na šestnácté místo před Dortmund. Druhé výhry v sezoně se dočkal Hamburk, doma porazil Leverkusen 1:0 trefou z penalty, Jaroslav Drobný udržel čisté konto. Jaroslav Plašil přihrál na vítězný gól Bordeaux, které tak porazilo Toulouse 2:1. Girondins poskočili na čtvrtou příčku francouzské ligy. V indické Superlize si připsal asistenci u rozhodující trefy Goy ve třetí minutě nastavení Miroslav Slepička. Jeho zásluhou domácí porazili Dillí 2:1, v sestavě vítězů odchytal celý duel Jan Šeda. Tromsö zakončilo účinkování ve druhé norské lize výhrou 4:1 na hřišti HamKamu a z druhé příčky se vrací mezi elitu. Zdeněk Ondrášek zpečetil výhru v 76. minutě a s patnácti zásahy v sezoně obsadil dělené třetí místo mezi střelci. Na první místo ztratil čtyři góly.
Anglie

10. kolo:
Arsenal - Burnley 3:0 (Tomáš Rosický nehrál)
Aston Villa - Tottenham 1:2 (Libor Kozák nehrál)
Chelsea - Queens Park Rangers 2:1 (Petr Čech nechytal)

2. liga:
15. kolo:
Watford - Millwall 3:1 (Daniel Pudil odehrál 80 minut, Matěj Vydra odehrál 72 minut, v 36. minutě vyrovnal a v 64. minutě přihrál na závěrečný gól)

3. liga:
16. kolo:
Chesterfield - Yeovil 0:0 (Jakub Sokolík nehrál)

Bulharsko

14. kolo:
Černo More Varna - Botev Plovdiv 2:1 (Tomáš Jirsák odehrál celý zápas)
CSKA Sofie - Slavia Sofie 0:0 (Jakub Diviš odchytal celý zápas)

Francie

12. kolo:
Bordeaux - Toulouse 2:1 (Jaroslav Plašil odehrál celý zápas a v 63. minutě přihrál na gól na 2:0)
Lille - St. Étienne 1:1 (David Rozehnal nehrál)

3. liga:
11. kolo:
Bourg-Péronnas - Istres 1:1 (Martin Fenin odehrál 51 minut, Mario Lička odehrál celý zápas)

Indie

28.10.-3.11.:
Čennaí - Bombaj 5:1 (Pavel Čmovš nehrál, Jan Štohanzl odehrál 84 minut)
Dillí Dynamos - North East United 0:0 (Marek Čech a Pavel Eliáš nehráli - Tomáš Josl odehrál 62 minut + ŽK)
Goa - Dillí Dynamos 2:1 (Miroslav Slepička odehrál celý zápas a v 90.+3 minutě přihrál na vítězný gól, Jan Šeda odchytal celý zápas - Marek Čech a Pavel Eliáš nehráli)
Bombaj - Kerala 1:0 (Pavel Čmovš odehrál celý zápas, Jan Štohanzl odehrál celý zápas)
Pune City - North East United 1:0 (Tomáš Josl odehrál minut)

Itálie

10. kolo:
Lazio Řím - Cagliari 4:2 (trenér Zdeněk Zeman)

2. liga:
12. kolo:
Crotone - Perugia 2:1 (Michael Rabušic odehrál 13 minut)

Izrael

7. kolo:
Hapoel Haifa - Bnej Sachnín 0:3 (Přemysl Kovář odchytal celý zápas)

Kypr

8. kolo:
Doxa Katokopia - Apollon Limassol 1:3 (Jan Rezek nehrál)

Maďarsko

13. kolo:
Györ - Diósgyör 1:1 (Marek Střeštík odehrál 27 minut, Michal Švec nehrál)

Německo

10. kolo:
Schalke 04 - Augsburg 1:0 (Jan Morávek nehrál)
Mohuč - Brémy 1:2 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Hannover - Frankfurt 1:0 (Václav Kadlec nastoupil v 71. minutě)
Kolín nad Rýnem - Freiburg 0:1 (Tomáš Kalas nehrál - Vladimír Darida odehrál celý zápas + ŽK a v 50. minutě dal z penalty jediný gól utkání, Pavel Krmaš nehrál)
Hamburk - Leverkusen 1:0 (Jaroslav Drobný odchytal celý zápas + ŽK, Petr Jiráček nehrál)
Stuttgart - Wolfsburg 0:4 (Adam Hloušek nastoupil v 79. minutě)

2. liga
12. kolo:
Bochum - Mnichov 1860 0:3 (Jan Šimůnek nehrál)
Norimberk - St. Pauli 2:2 (Ondřej Čelůstka odehrál 45 minut, Tomáš Pekhart nehrál, Ondřej Petrák odehrál celý zápas + ŽK, Jan Polák nastoupil v 78. minutě)

3. liga
16. kolo:
Energie Chotěbuz - Unterhaching 3:0 (Zbyněk Pospěch nehrál)

Regionální liga - Bavorsko
18. kolo:
Burghausen - Bayreuth 1:3 (Erik Arkenberg nechytal)

Regionální liga - Sever
15. kolo:
Hamburk II - Meppen 0:0 (Dominik Mašek nastoupil v 59. minutě)

Regionální liga - Severovýchod
12. kolo:
Babelsberg - VfB Auerbach 1:1 (Miroslav Hečko nastoupil v 78. minutě, Jakub Petřík nehrál - Martin Boček nastoupil v 60. minutě a v 69. minutě uzavřel skóre, Jiří Jedinák odehrál celý zápas + ŽK)
Dynamo Berlín - Berlín Ankaraspor 0:0 (Lukáš Nový odehrál 70 minut + ŽK)
Neustrelitz - Budissa Budyšín 2:0 (Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Petr Králíček nechytal, Martin Kotyza odehrál celý zápas, Petr Novotný nehrál, Pavel Patka odehrál celý zápas, Karel Vrabec odehrál celý zápas)
Wacker Nordhausen - Hertha Berlín II 2:1 (Jan Beneš nehrál)
VFC Plavno - Halberstadt 0:0 (Ondřej Brusch nastoupil v 86. minutě)

Nizozemsko

11. kolo:
Go Ahead Eagles - Heracles Almelo 1:3 (Jaroslav Navrátil nehrál)
Feyenoord Rotterdam - Zwolle 2:0 (Tomáš Necid odehrál celý zápas)

Polsko

14. kolo:
Podbeskidzie Bielsko-Biala - Piast Gliwice 2:4 (Jan Polák odehrál minut)
Korona Kielce - Wisla Krakov 3:2 (Radek Dejmek odehrál celý zápas a v 78. minutě vlastním gólem srovnal na 2:2)
Slask Vratislav - Lech Poznaň 1:1 (Lukáš Droppa nastoupil v 60. minutě)

2. liga
15. kolo:
Sandecja Nowy Sacz - GKS Katovice 1:0 (Pavel Besta nehrál - Antonín Buček odchytal celý zápas)
Widzew Lodž - Zaglebie Lubin 0:3 (Michal Papadopulos nehrál)

Rakousko

Regionální liga - Střed:
14. kolo:
WAC am. - SV Wallern 2:1 (Petr Voříšek odehrál celý zápas)
Union Vöcklamarkt - St. Florian 0:0 (Michal Kropík nehrál)

Regionální liga - Východ:
14. kolo:
Neusiedl am See - SC Ritzing 0:4 (Jiří Lenko odehrál celý zápas + ŽK)

Regionální liga - Západ:
16. kolo:
WSG Wattens - Neumarkt 3:2 (Martin Švejnoha odehrál celý zápas)

Rumunsko

13. kolo:
Gaz Metan Medias - Universitatea Kluž 1:1 (Miloš Buchta odchytal celý zápas)

Rusko

2. liga
17. kolo:
Sibir Novosibirsk - Baltika Královec 2:0 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)
Tom Tomsk - Gazovik Orenburg 0:2 (Martin Jiránek odehrál celý zápas)

Řecko

8. kolo:
Ergotelis - PAOK Soluň 0:2 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

Skotsko

12. kolo:
Celtic Glasgow - Inverness 1:0 (Filip Twardzik a Patrik Twardzik nehráli)

Slovensko

16. kolo:
Žilina - Dukla Banská Bystrica 2:0 (Nicolas Šumský nastoupil v 59. minutě, David Střihavka a Petr Wojnar nehráli)
Slovan Bratislava - MFK Košice 3:0 (trenér Jozef Chovanec, asistent trenéra Horst Siegl, Pavel Fořt nehrál, Tomáš Jablonský odehrál celý zápas + ŽK - trenér Radoslav Látal)
Spartak Myjava - Zlaté Moravce 2:0 (Erik Daniel odehrál 80 minut)
Dunajská Streda - FK Senica 3:0 (trenér Pavel Hapal, Luboš Hušek odehrál 87 minut, Jan Kalabiška odehrál celý zápas, Petr Pavlík odehrál celý zápas + ŽK)
Podbrezová - Spartak Trnava 1:1 (Martin Vyskočil odehrál 66 minut)

Španělsko

2. liga:
11. kolo:
Deportivo Alavés - Alcorcón 1:1 (Jiří Jarošík nehrál)

Švýcarsko

14. kolo:
FC Basilej - Grasshoppers Curych 2:0 (Marek Suchý odehrál celý zápas, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas)
Young Boys Bern - FC Vaduz 0:1 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas - Pavel Pergl nastoupil v 90. minutě)

3. liga:
14. kolo:
FC Köniz - Neuchatel Xamax 0:3 (Jiří Koubský odehrál celý zápas + ŽK)

Turecko

8. kolo:
Besiktas Istanbul - Fenerbahce Istanbul 0:2 (Tomáš Sivok odehrál celý zápas + ŽK - Michal Kadlec odehrál celý zápas)

2. liga:
8. kolo:
Alanyaspor - Osmanlispor 1:3 (Tomáš Borek nastoupiul v 58. minutě)
Antalyaspor - Bucaspor 2:1 (Petr Janda odehrál celý zápas + ŽK)

Ukrajina

10. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Dynamo Kyjev 0:3 (Jan Laštůvka nechytal, Ondřej Mazuch odehrál celý zápas)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

11. kolo skupiny o titul:
Ordabasy Šymkent - Šachtěr Karaganda 3:2 (Ondřej Kúdela odehrál celý zápas)
Astana - Kajsar Kyzylorda 3:0 (Martin Klein nehrál)

11. kolo skupiny o záchranu:
Tobol Kostanaj - Žetysu Taldykorgan 2:0 (Ondřej Kušnír nehrál, Štěpán Kučera odehrál celý zápas, Jiří Jeslínek nastoupil v 71. minutě)

Norsko

2. liga:
Závěrečné 30. kolo:
HamKam - Tromsö 1:4 (Zdeněk Ondrášek odehrál celý zápas a v 76 minutě uzavřel skóre).

Konečné pořadí: 1. Sandefjord 69 bodů, 2. Tromsö 59 - oba přímý postup, 3. Mjöndalen 51.

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 7.05.2024 ČTK