Hlouškův špatný den

foto Ilustrační foto - Záložník Adam Hloušek.

Praha - To, že Bayern Mnichov v klidu dokráčí pro mistrovský titul, bylo nezpochybnitelné prakticky po celou sezonu. Po upracované výhře 1:0 nad Herthou už mají Guardiolovi svěřenci v domácí soutěži klid a mohou se soustředit na semifinálový šlágr Ligy mistrů s Barcelonou. Zato v podpalubí se přiostřuje boj o setrvání v bundeslize. Rozhodnuto není ani zdaleka.

Hodně smutný musel být po zápase Stuttgart – Freiburg Adam Hloušek. V duelu dvou hodně namočených hrál opět v základní sestavě domácích a nemohl si asi vynachválit první poločas. V něm totiž vstřelili góly Ginczek a Harnik, což dávalo stuttgartským fanouškům velkou naději na plný bodový zisk. Umocnit ji mohl v 54. minutě znovu Harnik – specialista na Freiburg. Nastoupil proti němu desetkrát a dal celkem osm gólů. Tentokráte ale v jasné šanci nezkrotil míč. Což se ukázalo jako rozhodující moment zápasu. O tři minuty později Hloušek fauloval v pokutovém území Schmida, dostal žlutou a Petersen z penalty snížil. To už byl na hřišti i Darida, který nastoupil do druhého poločasu. Netrvalo to ani deset minut, Hloušek ztratil míč, následně fauloval (opět Schmida), viděl druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Přesilovku Freiburg, kterému kvůli pěti žlutým kartám chyběl Krmaš, využil v 86. minutě, když úspěšnou tečí skóroval opět Petersen. Remíza určitě více potěšila hosty, naopak VfB stále zůstává na sestupové pozici. Velké drama se odehrávalo v Hamburku. Domácí HSV nutně potřeboval zvítězit nad Augsburgem, usilujícím o účast v Evropské lize. Vzhledem k tomu, že poslední výhru si HSV zapsal sedmého února a 584 minut nedal gól, nešlo o jednoduchý úkol. Ale už v 11. minutě šťastně tečoval Schieberovu střelu Olič a domácí vedli. O chvíli později přidal druhý gól Lasogga. Radost ale netrvala dlouho. Ve 25. minutě snížil hlavou Bobadilla a zneklidnil domácí defenzívu. Tu podruhé překonal v 69. minutě Werner a bylo srovnáno. Ale prakticky z protiútoku se bombou pod břevno trefil znovu Lasogga. Tento náskok už Hamburk udržel i s pomocí Jiráčka, který naskočil na poslední čtvrthodinu. Ve velkých problémech už je i Hannover. S novým trenérem Frontzeckem prohrál doma s Hoffenheimem 1:2. Historie naznačuje, že angažovat v tíživé situaci Michaela Frontzecka je docela risk. Jako hráč totiž sestoupil hned čtyřikrát, do druhé ligy se jednou poroučel i jako trenér...

ISSN: 1213-5003 © Copyright 29.03.2024 ČTK