Mladí fotbalisté Sparty vyhráli GENERALI CEE Cup

foto Mládežnický turnaj GENERALI CEE Cup vyhráli fotbalisté Sparta Praha

Praha - Po intenzivním týdnu plném krásných fotbalových akcí se 5. ročník GENERALI CEE Cup dostal do svého Velkého finále. To se konalo 29.7. na stadionu FK Viktoria Žižkov mezi brazilským Fluminense a pražskou Spartou.

Fotogalerie

Mládežnický turnaj GENERALI CEE Cup vyhráli fotbalisté Sparta Praha

Oba týmy se do finále dostaly díky dobře zvládnutým penaltám v semifinále, a tak se těžko odhadoval favorit utkání. Sparta byla nejproduktivnějším týmem turnaje, brazilský fotbal je velkým pojmem sám o sobě.

V první šanci zápasu se objevil Filip Havelka, který se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna a vyslal jedovatou střelu do horního růžku branky. Brankář Jennerson byl pozorný. Na druhé straně zahrozil Fernando, ten však v nadějné pozici sparťanskou branku netrefil. V 22. minutě se agilní Fernando proháčkoval sparťanskou obranou a přiťuknul Brenovi, který prověřil tvrdou střelou brankáře Čtvrtečka.

V závěru poločasu dostalo Fluminense Spartu pod tlak. V obrovské šanci se objevil Patrick, ale takřka z brankové čáry mířil vedel. Ve 44. minutě obešel Patrick Plachého, ten ho zastavil jen za cenu faulu a byla nařízena penalta pro Fluminense. Tu proměnil Felipe a do kabin se šlo za stavu 1-0 pro Fluminense. Navíc ještě před hvizdem v 45. minutě dostal červenou kartu Jakub Eichler.

Sparta ač oslabená nastoupila do druhé půle velmi aktivně. Hned v 46. minutě měl šanci Čmelík, ale branku hlavou netrefil. Po úvodním tlaku letenských převzali nad zápasem kontrolu hráči Fluminense. Jenže v 69. minutě předvedla Sparta pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl Filip Hašek a ten přesnou střelou vyrovnal.

Za Fluminense se snažil odpovědět Felipe, který ale svou střelu otřel o tyč. Nejlepším hráčem zápasu byl levý bek Fluminense Ayrton. Ten v 80. minutě vyděsil domácí diváky, jeho střela šla totiž jen těsně nad. Ještě jednu obrovskou šanci měla pražská Sparta. Po ose Březina, Turyna a Havelka se dostal míč k zcela volnému Wiesnerovi, který branku ve vyložené šanci trefit nedokázal.

Mládežnický turnaj GENERALI CEE Cup vyhráli fotbalisté Sparta Praha. Na snímku se z gólu ve finálovém utkání radují hráči brazilského Fluminense.

V zajímavém finále se už nic nestalo, a tak utkání dospělo do penaltového rozstřelu. V něm probíhalo opravdové drama, které nakonec lépe zvládli v osmé sérii hráči Sparty a vyhráli tak GENERALI CEE Cup 2015.

Fluminense – AC Sparta Praha 1:1 (6:7 po pen.)

Branky: 44. Felipe (pen.) – 69. Hašek, Čmelík rozhodující pen.

ČK: 45. Eichler

Roberto De Blasio, ředitel turnaje, řekl: „Chtěl bych pogratulovat vítězům a poděkovat všem zúčastněným týmům, které předváděly výborné výkony a hrály v duchu Fair-play. Bohužel i v letošním roce se počasí na finále úplně nepovedlo, o to větší díky patří divákům, kteří přišli hráče podpořit v hojném počtu. Poslední díky patří všem partnerům a hlavně Nadaci pojišťovny Generali, bez které by turnaj nebyl. Už se nesmírně těším na příští rok.“

Pro více informací o GENERALI CEE Cupu 2015 a jeho předcházejících ročnících navštivte www.ceecup.org

ISSN: 1213-5003 © Copyright 24.04.2024 ČTK