Rozcvička Bayernu

foto Radost fotbalistů Bayernu Mnichov

I když německý reprezentační tým zažil v minulých dnes hodně nepříjemností v Polsku a při domácím zápase s Irskem, byly i tak tribuny při bundesligových víkendových utkáních většinou zaplněny do posledního místa. A diváci si přišli na své, protože padalo hodně gólů.

Absolutní spokojenost musela panovat v Mnichově, protože Bayern zvládl generálku na mač Ligy mistrů proti AS Řím opravdu skvěle. Tedy, dalo se to čekat. Na hřiště vedoucího mužstva soutěže se dostavil Werder Brémy, což byl tým z poslední příčky. A svou situaci si věru nevylepšil. Bayern nasázel totálně neškodnému soupeři šest gólů a kdyby domácí ve druhé půli poněkud neubrali, mohlo se narodit i dvouciferné skóre. Dvě branky dal Götze, stejně se prezentoval i spíše sváteční střelec Lahm, penaltu proměnil Müller a svůj první bundesligový gól si připsal Alonso, když při volném přímém kopu doslova podstřelil zeď Werderu. Domácí diváky muselo potěšit i to, že se na hřišti ve druhém poločase objevil po dlouhé době i rekonvalescent Ribéry. O poměru sil na hřišti asi nejlépe svědčí ten fakt, že mužstvo Brém ani jednou nevystřelilo na branku. Na rozdíl od Bayernu se z močálu špatných ligových výsledků nedokáže vydrápat Borussia Dortmund. Tentokráte prohrála v Kolíně, který do soboty na domácím trávníku ještě neskórova a v pěti posledních zápasech nebodoval. Tuto kletbu odčaroval ve 40.minutě Vogt. Zraněními pronásledovaná Borussia si mohla trochu vydechnout. Po 14 měsících velkých zdravotních potíží se objevil v základní sestavě Gündogan a na hřišti byl od první minuty i Reus, byť měl začít na lavičce. Ale při rozcvičce se zranil obránce Durm a tak šel Reus na hřiště hned od úvodu. Radost mohl mít z vyrovnání, které zařídil hned po poločase Immobile. Jenže čtvrthodinu před koncem chyboval gólman Borrussie Weidenfeller při centru z levé strany a pro Zollera nebyl problém zařídit tři body pro Kolín. Dortmundu se zatím v domácí lize nedaří ani trochu, ztráta na vedoucí Bayern narůstá každým kolem.Pro Kloppa a spol. bude tato sezóna hodně těžká. Kolínský Tomáš Kalas opět zůstal jen lavičce. Dva rozdílné poločasy viděli příznivce fotbalu ve Stuttgartu, kam přijel Leverkusen. Zatímco v první půli okolnosti nasvědčovaly totálnímu debaklu VfB, ve druhé se stal malý fotbalový zázrak, u nějž od 46.minuty asistoval Hloušek. Ve 4. a 9. minutě se zapsal mezi střelce Son, nejlepší muž první části, poté nastřelil břevno a ve 41. minutě přihrál Bellarabimu, který si prohrál s pěticí protihráčů a dal krásný gól. Prohrávat doma po poločase 0:3, to se zdá být jasnou věcí. Jenže Stuttgart dokázal zápas zvrátit. Především díky standardkám dokázali během dvaceti minut nastřílet tři góly (Werner, Klein, Harnik). Nakonec mohl být Leverkusen rád za bod.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 18.04.2024 ČTK