Češi ve světě: Baroš rozhodl o výhře, Hearts šlágr nevyšel

foto Milan Baroš z týmu Aston Villa Birmingham se raduje z gólu, který vstřelil Blackburn Rovers v utkání první anglické fotbalové ligy hraném 27. srpna v Birminghamu.

PRAHA - Fotbalista Milan Baroš zařídil gólem z penalty deset minut před koncem výhru Aston Villy 2:1 na hřišti West Bromwiche. Český útočník se trefil v pondělním utkání již popáté v této ligové sezoně.

Fotogalerie

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech.  Chelsea zvítězila v pondělním londýnském derby na trávníku West Hamu 3:1. Tomáš Řepka v dresu domácích pro zranění chyběl, Petr Čech svou bilanci jedenácti čistých kont nerozšířil, když ho krátce po přestávce překonal Harewood. Emile Heskey z Birmingham City (vpravo) a Arjan De Zeeuw z Wigan Athletic v utkání anglické Premier League, které se hrálo 2. ledna v Birminghamu.  Birmingham se dočkal v anglické lize teprve čtvrté ligové výhry. V pondělním kole zvítězil nad nováčkem z Wiganu 2:0. Úvodní gól padl ve 20. minutě po centru Jiřího Jarošíka. Steven Pressley z celku Hearts (vlevo) dává gól hráčům Celtiku Glasgow v utkání skotské fotbalové ligy, které se hrálo 1. ledna v Edinburghu.Nový rok nezačal šťastně pro Hearts, kteří hostili v neděli ve šlágru skotské ligy Celtic. Souboj dvou vedoucích týmů tabulky začali lépe domácí, kteří vedli už po osmi minutách 2:0. Na druhé trefě se podílel Rudolf Skácel, po jehož rohu skóroval hlavičkou Pressley. Celtic ale po přestávce snížil a po vyloučení domácího Fissase v závěru během tří minut McManus zápas dvěma góly otočil. Ajax prohrál v pátečním utkání nizozemské ligy v Heerenveenu 2:4. Skóre uzavřel v poslední minutě z penalty Tomáš Galásek.
Anglie

18. kolo:
Aston Villa - Everton 4:0 (Milan Baroš odehrál 90 minut, ve 35. minutě otevřel skóre a v 84. minutě ho uzavřel, Patrik Berger nenastoupil)
Tottenham - Birmingham 2:0 (Radek Černý nechytal - Jiří Jarošík odehrál 90 minut)
Chelsea - Fulham 3:2 (Petr Čech odchytal 90 minut - Jaroslav Drobný nechytal)
Portsmouth - West Ham 1:1 (Tomáš Řepka odehrál 33 minut)

19. kolo:
Fulham - Aston Villa 3:3 (Jaroslav Drobný nechytal - Milan Baroš odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu, Patrik Berger nenastoupil)
Birmingham - Manchester United 2:2 (Jiří Jarošík odehrál 90 minut)
Manchester City - Chelsea 0:1 (Petr Čech odchytal 90 minut)
W.B.A. - Tottenham 2:0 (Radek Černý nechytal)
West Ham - Wigan 0:2 (Tomáš Řepka nenastoupil)

20. kolo:
Aston Villa - Arsenal 0:0 (Milan Baroš odehrál 90 minut, Patrik Berger nenastoupil)
Chelsea - Birmingham 2:0 (Petr Čech odchytal 90 minut - Jiří Jarošík nenastoupil)
Portsmouth - Fulham 1:0 (Jaroslav Drobný nechytal)
Tottenham - Newcastle 2:0 (Radek Černý nechytal)
Charlton - West Ham 2:0 (Tomáš Řepka nenastoupil)

21. kolo:
West Bromwich Albion - Aston Villa 1:2 (Milan Baroš odehrál 90 minut a v 80. minutě z penalty uzavřel skóre, Patrik Berger nenastoupil)
Birmingham - Wigan 2:0 (Jiří Jarošík odehrál 74 minut)
Fulham - Sunderland 2:1 (Jaroslav Drobný nechytal)
West Ham - Chelsea 1:3 (Tomáš Řepka nenastoupil - Petr Čech odchytal 90 minut)

2. liga
25. kolo:
Burnley - Stoke City 1:0 (Martin Kolář nenastoupil)

26. kolo:
Stoke City - Leeds 0:1 (Martin Kolář nenastoupil)

27. kolo:
Shefield United - Stoke City 2:1 (Martin Kolář nenastoupil)

28. kolo:
Stoke City - Ipswich 2:2 (Martin Kolář nenastoupil)

3. liga
23. kolo:
Swindon Town - Colchester 1:0 (Petr Mikolanda nenastoupil)

24. kolo:
Chesterfield - Swindon Town 1:1 (Petr Mikolanda nenastoupil)

25. kolo:
Swindon Town - Swansea 0:0 (Petr Mikolanda nenastoupil)

26. kolo:
Hartlepool - Swindon Town 1:1 (Petr Mikolanda nastoupil v 67. minutě)

Ligový pohár - čtvrtfinále:
Birmingham - Manchester United 1:3 (Jiří Jarošík odehrál 90 minut a v 75. minutě uzavřel skóre)

Belgie

Pohár - osmifinále:
Gent - Cercle Bruggy 1:1 po prodloužení, na penalty 5:3 (Vít Valenta nenastoupil)
Lierse - Westerlo 1:2 (Michal Ščasný nenastoupil)

Francie

Ligový pohár - osmifinále:
Auxerre - Le Mans 0:0 (René Bolf nenastoupil)
Bordeaux - Nantes 3:1 (Vladimír Šmicer nenastoupil)
Monako - Lille 0:0 (Jaroslav Plašil nastoupil v 54. minutě)
Toulouse - Paris St. Germain 2:0 (David Rozehnal odehrál 90 minut)

Itálie

17. kolo:
Fiorentina - Palermo 1:0 (Tomáš Ujfaluši odehrál 90 minut)
Juventus - Siena 2:0 (Pavel Nedvěd nenastoupil)
Livorno - AC Milán 0:3 (Marek Jankulovski nastoupil v 88. minutě)

2. liga
21. kolo:
Brescia - Crotone 2:0 (Jaroslav Šedivec odehrál 90 minut)

Německo

Bielefeld - Unterhaching 2:0 (David Kobylík odehrál 83 minut, Petr Gabriel a Radim Kučera nenastoupili)
Bayern Mnichov - Hamburk 1:0 po prodloužení (David Jarolím odehrál 115 minut a dostal žlutou kartu)
Hannover - Brémy 1:4 (Jiří Štajner odehrál 90 minut)
Kaiserslautern - Mohuč 1:1 po prodloužení, na penalty 3:4 (Petr Ruman nastoupil v 90. minutě a proměnil poslední penaltu v rozstřelu)
Frankfurt - Norimberk 1:1 po prodloužení, na penalty 4:1 (Marek Nikl odehrál 120 minut, Jan Polák nenastoupil)
Freiburg - Mnichov 1860 1:3 v prodloužení (Michal Kolomazník odehrál 76 minut, Roman Týce nenastoupil)

2. liga
Dohrávka 17. kola:
Siegen - Erzgebirge Aue 0:1 (Lukáš Došek odehrál 90 minut - Richard Dostálek odehrál 90 minut, Tomáš Klinka odehrál 77 minut)

Nizozemsko

17. kolo:
Ajax Amsterodam - FC Groningen 3:2 (Tomáš Galásek odehrál 90 minut, Zdeněk Grygera nenastoupil)

18. kolo:
Heerenveen - Ajax Amsterodam 4:2 (Tomáš Galásek odehrál 90 minut a v 90. minutě uzavřel skóre z penalty, Zdeněk Grygera nenastoupil)

FC Eindhoven - Ajax Amsterodam 1:6 (Tomáš Galásek odehrál 63 minut, Zdeněk Grygera nenastoupil)

Portugalsko

2. liga:
16. kolo:
Vizela - Beira Mar Aveiro 1:2 (Pavel Srníček odchytal 90 minut)

Skotsko

20. kolo:
Heart of Midlothian - Falkirk 5:0 (Roman Bednář nenastoupil, Michal Pospíšil nastoupil v 69. minutě a v 73. minutě zvyšoval na 3:0, Rudolf Skácel odehrál 90 minut a ve 25. minutě zvyšoval na 2:0)

21. kolo:
Heart of Midlothian - Celtic Glasgow 2:3 (Roman Bednář nenastoupil, Michal Pospíšil nastoupil v 88. minutě, Rudolf Skácel odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)

Turecko

Pohár - 3. fáze, 2. kolo ve skupinách:
Kayserispor - Denizlispor 2:3 (Tomáš Abrahám odehrál 90 minut, Radek Dosoudil nenastoupil)
Malatyaspor - Galatasaray 1:1 (Jiří Homola nenastoupil - Marek Heinz odehrál 64 minut)
Karagümrük-KYOTO - Trabzonspor 1:2 (Tomáš Jun nenastoupil)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal nebo Vyhledávání (zde je nutné vyplnit toto: zpravodajství zahraniční fotbal, datum od kdy do kdy, klíčová slova Fotbal A příslušná země, tj. Anglie, Belgie atd.).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 26.04.2024 ČTK