Češi ve světě: Monako s Kollerem stoupá, remízy v soubojích Čechů

foto Fotbalista AS Monaka Jan Koller (vpravo) a hráči Sochaux Romain Pitau (vlevo) a Guirane N`Daw (vzadu).

Fotbalisté Monaka s Janem Kollerem porazili v sobotním střetnutí francouzské ligy Sochaux 3:0. Český útočník odehrál v dresu vítězů celé utkání, narozdíl od Jaroslava Plašila, který zůstal je na lavičce. Monako se v tabulce posunulo na čtrnácté místo. St. Etienne pod vedením trenéra Ivana Haška porazilo Valenciennes 3:0 a je třetí o bod za druhým Lensem.

Fotogalerie

Fotbalisté AC Milán se radují z gólu v síti Fiorentiny, střelec Alberto Gilardino (vpravo) a spolu s ním Marek Jankulovski (vlevo) a Filippo Inzaghi (vpravo).Sobotní souboj italské Serie A mezi Fiorentiny a milánským AC skončil nerozhodně 2:2. Po dvou gólech zaznamenali v duelu týmů potrestaných v korupční aféře Mutu i Gilardino, který zachránil Milánu remízu v 89. minutě. Celý zápas odehráli za domácí Tomáš Ujfaluši a za hosty Marek Jankulovski. Ve středečním kole porazil AC Milán doma Catanii 3:0 a Fiorentina uspěla v Cagliari 2:0, oba čeští reprezentanti nastoupili na celý zápas. Bochum porazila v pátečním souboji o záchranu Mönchengladbach 2:0 a v tabulce německé ligy se na čtnáctém místě vzdálila pásmu sestupu. Za vítěze odehrál celé utkání Pavel Drsek, Filip Trojan byl střídán v 83. minutě. Záložník Norimberku Tomáš Galásek (vlevo) a Thomas Sobotzik z Unterhachingu.Norimberk přešel v úterním střetnutí přes druholigový Unterhaching až na penalty a postoupil do čtvrtfinále Německého poháru. V normální hrací době ani v prodloužení se diváci branky nedočkali. Tomáš Galásek odehrál za domácí celý duel, v dresu poražených byl střídán po 65 minutách Michal Kolomazník. Zdeněk Grygera nedohrál nedělní zápas nizozemské ligy mezi Ajaxem Amsterdam a domácím Excelsiorem Rotterdam. Český reprezentant střídal v 38. minutě poté, co ucítil pnutí ve svalu. I bez něho Ajax zvítězil 3:1. Nedělní derby týmů z Glasgowa skončilo 1:1. Celtic vedl ze závěru poločasu gólem Gravesena, Rangers srovnali až v 88. minutě zásluhou Hemdaniho. V té době už nebyl na hřišti nikdo z Čechů, domácí Libor Sionko byl střídán v 71. minutě, Jiří Jarošík o minutu později. Sionko mohl vyrovnat po hodině hry, ale jeho dorážka skončila na tyči, kterou těsně předtím trefil i jeho spoluhráč Pršo. Celtic si udržel v čele tabulky před svým rivalem náskok šestnácti bodů.
Anglie

Dohrávka 2. kola:
Wigan - Arsenal 0:1 (Tomáš Rosický nenastoupil)

Dohrávka 16. kola:
Chelsea - Newcastle 1:0 (Petr Čech nechytal)

17. kolo:
Arsenal - Portsmouth 2:2 (Tomáš Rosický nenastoupil)
Aston Villa - Bolton 0:1 (Milan Baroš odehrál 71 minut)
Everton - Chelsea 2:3 (Petr Čech nechytal)
Fulham - Middlesbrough 2:1 (Jan Laštůvka nechytal)
Manchester City - Tottenham 1:2 (Radek Černý nechytal, Tomáš Pekhart nenastoupil)

2. liga:
23. kolo:
Southampton - Norwich 2:1 (Mario Lička nenastoupil, Rudolf Skácel odehrál 79 minut)
Colchester - Stoke City 3:0 (Patrik Berger nastoupil v 65. minutě)

4. liga:
22. kolo:
Torquay United - Boston United 0:1 (trenér Luboš Kubík)
Belgie

17. kolo:
Anderlecht - Mons 4:1 (Daniel Zítka odchytal 90 minut)
Cercle Bruggy - FC Bruggy 1:0 (Vít Valenta nenastoupil)
Genk - FC Brusel 3:1 (Richard Culek nenastoupil)
Gent - Westerlo 2:0 (Michal Ščasný nenastoupil)

Superpohár:
Anderlecht - Zulte-Waregem 3:1 (Daniel Zítka nechytal)
Francie

18. kolo:
Nantes - Bordeaux 0:0 (Vladimír Šmicer nenastoupil)
Monako - Sochaux 3:0 (Jan Koller odehrál 90 minut, Jaroslav Plašil nenastoupil)
St. Etienne - Valenciennes 3:0 (trenér Ivan Hašek, Marek Heinz odehrál 81 minut)
Paris St. Germain - Nice 0:0 (David Rozehnal odehrál 90 minut)

Ligový pohár - čtvrtfinále:
Bordeaux - St. Etienne 1:0 v prodloužení (Vladimír Šmicer nenastoupil - trenér Ivan Hašek, Marek Heinz nastoupil v 45. minutě)
Itálie

16. kolo:
Fiorentina - AC Milán 2:2 (Tomáš Ujfaluši odehrál 90 minut - Marek Jankulovski odehrál 90 minut)

17. kolo:
Cagliari - Fiorentina 0:2 (Tomáš Ujfaluši odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
AC Milán - Catania 3:0 (Marek Jankulovski odehrál 90 minut)

2. liga
16. kolo:
Crotone - Pescara 2:2 (Jaroslav Šedivec nenastoupil)
Juventus - Cesena odloženo (Pavel Nedvěd)
Lecce - Bari 1:3 (trenér Zdeněk Zeman, Ondřej Herzán nenastoupil)

17. kolo:
Arezzo - Crotone 0:0 (Jaroslav Šedivec odehrál 90 minut)
Boloňa - Juventus 0:1 (Pavel Nedvěd nenastoupil)
Spezia - Lecce 0:2 (trenér Zdeněk Zeman, Ondřej Herzán nenastoupil)

Kypr

14. kolo:
Nea Salamina - Apollon Limassol 0:1 (Aleš Chvalovský odchytal 90 minut)

Pohár - čtvrtfinálová skupina:
1. kolo:
Apollon Limassol - APOEL Nikósie 0:1 (Aleš Chvalovský odchytal 90 minut)

2. kolo:
ENP Paralimni - Apollon Limassol 1:1 (Aleš Chvalovský odchytal 90 minut)

Malta

11. kolo:
Sliema Wanderers - Hibernians Paola 3:1 (Zdeněk Svoboda odehrál 90 minut)

Německo

17. kolo:
Bielefeld - Schalke 04 0:1 (Petr Gabriel nastoupil v 79. minutě, Radim Kučera odehrál 90 minut, David Kobylík a Kamil Vacek nenastoupili)
Bochum - Mönchengladbach 2:0 (Pavel Drsek odehrál 90 minut, Filip Trojan odehrál 83 minut - Václav Svěrkoš nenastoupil)
Cáchy - Hamburk 3:3 (David Jarolím odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
Dortmund - Leverkusen 1:2 (Michal Papadopulos nenastoupil)
Mohuč - Bayern Mnichov 0:4 (Petr Ruman nastoupil v 70. minutě)
Norimberk - Hannover 3:1 (Tomáš Galásek odehrál 90 minut a podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu, Marek Nikl nastoupil v 75. minutě a dostal žlutou kartu, Jan Polák nenastoupil - Jiří Štajner odehrál 82 minut)

2. liga
17. kolo:
Mnichov 1860 - Erzgebirge Aue 4:0 (Roman Týce nenastoupil - Richard Dostálek nastoupil v 64. minutě a dostal žlutou kartu, Tomáš Klinka odehrál 90 minut)
Karlsruhe - Fürth 2:0 (Jiří Kaufman nastoupil v 90. minutě - Josef Laštovka nenastoupil)
Rot-Weiss Essen - Duisburg 1:2 (Martin Hyský odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
Unterhaching - Rostock 0:0 (Michal Kolomazník odehrál 90 minut)

Pohár - osmifinále:
Bochum - Stuttgart 1:4 (Pavel Drsek odehrál 90 minut a podle agentury SID byl nejlepším hráčem domácích, Filip Trojan odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
Hannover - Duisburg 1:0 (Jiří Štajner odehrál 90 minut a podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů domácích)
Fürth - Wolfsburg 1:3 (Josef Laštovka nenastoupil)
Norimberk - Unterhaching 0:0 po prodloužení, 2:1 na penalty (Tomáš Galásek odehrál 120 minut, Marek Nikl a Jan Polák nenastoupili - Michal Kolomazník odehrál 65 minut)

Nizozemsko

17. kolo:
AZ Alkmaar - FC Groningen 2:0 (Ondřej Švejdík odehrál 90 minut)
Excelsior Rotterdam - Ajax Amsterodam 1:3 (Jaroslav Šimr odehrál 82 minut - Zdeněk Grygera odehrál 37 minut)

Řecko

15. kolo:
Iraklis Soluň - Škoda Xanthi 1:0 (Petr Pižanowski nechytal)

Skotsko

19. kolo:
Glasgow Rangers - Celtic Glasgow 1:1 (Libor Sionko odehrál 71 minut - Jiří Jarošík odehrál 72 minut)
Heart of Midlothian - Abedeen 0:1 (Roman Bednář nenastoupil, Michal Pospíšil nastoupil v 75. minutě)

Turecko

Pohár - 4. kolo:
Konyaspor - Ankaraspor 2:2 (Adam Petrouš odehrál 83 minut)
Vestel Manisaspor - Eskisehirspor 6:1 (Petr Johana a Lukáš Zelenka nenastoupili)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal nebo Vyhledávání (zde je nutné vyplnit toto: zpravodajství zahraniční fotbal, datum od kdy do kdy, klíčová slova Fotbal A příslušná země, tj. Anglie, Belgie atd.).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 5.05.2024 ČTK