Češi ve světě: Hattrick Baroše, vítězná trefa Bednáře

foto Fotbalista Galatasaraye Milan Baroš (vpředu) a hráč Besiktase Gökhan Zan v istanbulském derby.

Praha - Fotbalista Milan Baroš zařídil hattrickem výhru Galatasaraye v nedělním istanbulském derby s Besiktasem. Český útočník skóroval poprvé po čtvrthodině z penalty na 2:1 pro domácí, na začátku druhé půle pojistil vedení, když levačkou prostřelil gólmana Rüstüho a po hodině hry z druhé proměněné penalty uzavřel skóre na 4:2. Galatasaray je v turecké lize třetí, ale na vedoucí Sivasspor ztrácí jen bod. Baroš je se čtrnácti trefami suverénně nejlepším střelcem ligy.

Fotogalerie

Český fotbalista Roman Bednář. Roman Bednář rozhodl svým gólem v poslední minutě o výhře West Bromwiche Albion 2:1 v utkání anglické ligy s Manchesterem City. West Bromwich sice zůstal v tabulce poslední, ale svému nedělnímu soupeři se přiblížil na rozdíl tří bodů. Gólman Chelsea Petr Čech. Petr Čech sice udržel v pondělní dohrávce v Evertonu čisté konto, ale Chelsea venku poprvé zaváhala, a nevyužila tak možnosti dostat se do čela před Liverpool. Chelsea také přišla o možnost dvanáctým vítězstvím venku za sebou překonat o jednu výhru 48 let starý rekord Tottenhamu. Fotbalista Jaroslav Plašil. Jaroslav Plašil se výrazně podílel na nedělní výhře Pamplony nad Getafe 5:2. Český reprezentant otevřel skóre levačkou už v šesté minutě, když se trefil z levé strany k bližší tyči a poté přihrál na další dva góly Osasuny. Ta sice zůstala ve španělské lize poslední, ale přiblížila se záchraně na dosah. Volendam porazil v nedělním střetnutí nizozemské ligy Heracles Almelo 3:1. Vít Valenta odehrál za vítěze záveřečných devět minut. Čestný úspěch hostů vstřelil v 90. minutě Vojtěch Schulmeister, který přišel na trávník chvíli před Valentou.
Albánie

16. kolo:
Bylis Ballsh - Vllaznia Skadar 1:2 (Miloslav Kousal nehrál)
Anglie

18. kolo:
Arsenal - Liverpool 1:1 (Tomáš Rosický nehrál)
Eveton - Chelsea 0:0 (Petr Čech odchytal 90 minut)
West Bromwich Albion - Manchester City 2:1 (Roman Bednář odehrál 90 minut, dostal žlutou kartu a v 90. minutě uzavřel skóre)
West Ham - Aston Villa 0:1 (Jan Laštůvka a Marek Štěch nechytali)

2. liga:
24. kolo:
Birmingham - Reading 1:3 (Marek Matějovský nehrál)
Southampton - Nottingham 0:2 (Tomáš Pekhart nehrál, Rudolf Skácel odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
Queens Park Rangers - Preston North End 3:2 (Radek Černý odchytal 90 minut)

Belgie

17. kolo:
Anderlecht - Racing Genk 2:0 (Jan Polák odehrál 90 minut, Stanislav Vlček a Daniel Zítka nehráli - Daniel Pudil nastoupil v 80. minutě)
Kortrijk - Westerlo 0:0 (Lukáš Zelenka nehrál)

2. liga:
18. kolo:
Ronse - FC Brusel 2:1 (Richard Culek nehrál)
St. Truiden - Virton 2:2 (Michal Pospíšil odehrál 75 minut)

Francie

19. kolo:
Toulouse - Nice 2:2 (Pavel Fořt nehrál)

Itálie

17. kolo:
Sampdoria Janov - Fiorentina 0:1 (Jan Hable a Ondřej Mazuch nehráli)
AC Milán - Udinese 5:1 (Marek Jankulovski odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
Bergamo - Juventus 1:3 (Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd nehráli)
Lazio Řím - Palermo 1:0 (Libor Kozák a David Rozehnal nehráli)
Siena - Inter Milán 1:2 (Lukáš Jarolím nehrál)

2. liga
19. kolo:
Empoli - Mantova 1:1 (Jaroslav Šedivec nastoupil v 67. minutě)

3. liga
17. kolo:
Pro Patria - Padova 2:1 (Jan Jelínek a Radek Petr nehráli)

Kypr

14. kolo:
AEK Larnaka - APOP Kinyras Peyias 1:2 (Martin Abraham odehrál 90 minut, Jiří Bobok nechytal, Pavel Pergl odehrál 90 minut)
AEL Limassol - Apollon Limassol 1:0 (Aleš Chvalovský odchytal 90 minut)
Omonia Nikósie - Paralimni 7:1 (David Kobylík nehrál)

Nizozemsko

16. kolo:
Roda JC Kerkrade - FC Groningen 2:5 (Ondřej Švejdík odehrál 90 minut)
Sparta Rotterdam - SC Heerenveen 4:1 (Milan Kopic nehrál, Michal Švec odehrál 90 minut)
FC Volendam - Heracles Almelo 3:1 (Vít Valenta nastoupil v 81. minutě - Lukáš Bajer nehrál, Vojtěch Schulmeister nastoupil v 80. minutě a v 90. minutě snížil na 1:2)

2. liga
21. kolo:
RBC Roosendaal - Fortuna Sittard 0:1 (Filip Chlup nehrál)
FC Zwolle - FC Dordrecht 2:1 (Radek Görner nehrál)

Řecko

15. kolo:
Panionios Atény - Asteras Tripolis 3:0 (Pavel Drsek nehrál)

Skotsko

19. kolo:
Hamilton Accies - Motherwell 2:0 (Tomáš Černý odchytal 36 minut)

Španělsko

16. kolo:
Espaňol Barcelona - Atlético Madrid 2:3 (Tomáš Ujfaluši nehrál)
Osasuna Pamplona - Getafe 5:2 (Jaroslav Plašil odehrál 90 minut a v 6. minutě otevřel skóre)

Turecko

16. kolo:
Galatasaray Istanbul - Besiktas Istanbul 4:2 (Milan Baroš odehrál 79 minut, v 16. minutě z penalty skóroval na 2:1, v 53. minutě zvýšil na 3:1 a v 62. minutě z penalty uzavřel skóre - Tomáš Sivok nehrál, Tomáš Zápotočný odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
Denizlispor - Ankaragücü 1:1 (Tomáš Abrahám nehrál)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 26.04.2024 ČTK