Češi ve světě: Prohra Ujfalušiho, Černého nula

foto Fotbalista Valencie David Silva (vpravo) a hráč Atlétika Madrid Tomáš Ujfaluši.

Praha - Fotbalisté Atlétika Madrid s Tomášem Ujfalušim prohráli v sobotní předehrávce španelské ligy na půdě Valencie 1:3. Atlético kleslo v tabulce na páté místo. Jaroslav Plašil s Osasunou Pamplonou vybojoval bod za remízu 1:1 v Seville.

Gólman Tomáš Černý udržel čisté konto v sobotním duelu skotské ligy proti Aberdeenu a Hamilton se díky výhře 2:0 posunul z posledního místa na desáté. Sobotní zápasy třetího kola Anglického poháru se nevyvedly Chelsea, West Bromwichi a Queens Parku Rangers, které doma jen remizovaly a budou svá utkání opakovat. Chelsea bez odpočívajícího Petra Čecha hrála se Southendem 1:1, stejně skončilo utkání West Bromwiche s Peterboroughem, Roman Bednář odehrál 76 minut. Radek Černý vychytal čisté konto v brance Q.P.R. ve střetnutí s Burnley. Hodnocení českých fotbalistů v zahraničních soutěžích: Anglie - The Sun (nejlepší 10, nejhorší 1):
5 - Bednář (West Bromwich Albion). Španělsko - Goal.com (nejlepší 10, nejhorší 1):
7,5 - Plašil (Osasuna),
6,5 - Ujfaluši (Atlético Madrid). Anglie

Anglický pohár - 3. kolo:
Arsenal - Plymouth 3:1 (Tomáš Rosický nehrál)
Chelsea - Southend 1:1 (Petr Čech nechytal)
West Bromwich Albion - Peterborough 1:1 (Roman Bednář odehrál 76 minut)
West Ham - Barnsley 3:0 (Jan Laštůvka ani Marek Štěch nechytali)
Cardiff - Reading 2:0 (Marek Matějovský odehrál 90 minut)
Southampton - Manchester United 0:3 (Tomáš Pekhart nehrál, Rudolf Skácel odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
Queens Park Rangers - Burnley 0:0 (Radek Černý odchytal 90 minut)

Francie

Pohár - 9. kolo:
Toulouse - Valencinnes 0:0 po prodloužení, na penalty 5:4 (Pavel Fořt nehrál)

Kypr

16. kolo:
AEK Larnaka - Paralimni 2:2 (Martin Abraham odehrál 90 minut, Jiří Bobok nechytal, Pavel Pergl odehrál 90 minut)
Omonia Nikósie - Apollon Limassol 1:0 (David Kobylík nehrál - Aleš Chvalovský odchytal 90 minut)