Dortmundská definitiva

foto Hráči Dortmundu se radují a lijí pivo na trenéra Jürgena Kloppa.

Sedmička je obecně brána jako šťastné číslo. Určitě proti tomu nic nenamítají v Dortmundu, respektive v celém Vestfálsku. Borussie Dortmund získala svůj sedmý bundesligový titul. Ačkoli zbývá dohrát ještě dvě kola, už nikdo nemůže předstihnout tým trenéra Kloppa.

Úspěch pro BVB je o to sladší, že v roce 2005 stál klub před krachem, v lecčems připomínala situace současný ekonomický stav pražské Slávie. Nezbývalo, než pracovat s odchovanci, velmi mladými hráči, šetřit a zase šetřit. A po šesti letech se slaví titul. Beznadějně vyprodaný stadion v sobotním zápase s Norimberkem čekal na první branku více jak půl hodiny. Do té doby byli lepší hosté, ale ve 32. minutě se prosadil Barrios a potvrdil pověst excelentního střelce. Po dalších deseti minutách se s druhou brankou přihlásil Lewandowski. Minulý rok se stal mistrem v Polsku, navíc získal trofej pro nejlepšího střelce polské ligy, nyní slaví s Dortmundem. Úspěch si hodně užíval i trenér Jürgen Klopp. Rok co rok se se svým týmem v tabulce zlepšoval, i když měl k dispozici velice mladý kádr. Jenže teenageři i dvacetiletí ukazují, že jsou už dnes velmi dobří. Jména jako Götze, Hummels, Bender, Grosskreutz, Sahin, Schmelzer, Subotič budou v nejbližší budoucnosti skloňována v souvislosti se zájmem velkých evropských klubů. Klopp si kromě titulu připsal i vítězství ve stém zápase na lavičce Borussie. Oslavy mohl odsunout Leverkusen, jenomže v derby s Kolínem prohrál. Jediné dva góly si připsal Novakovič. Bayer, v jehož dresu nastoupil Kadlec, měl v koncovce smůlu. Dvakrát trefil tyč, byla mu upřena jasná penalta, zbytek šancí pochytal výborný Rensing v brance Kolína. Domácí tak udělali velký krok k záchraně, pod vedením sportovního ředitele Volkera Finkeho, který se na poslední kola usadil na lavičce. Bayern přejel Schalke 4:1 a výrazně vylepšil svoji šanci hrát kvalifikaci o Ligu mistrů. Hodně mu pomohl návrat Robbéna a rychlý start do utkání. Po devatenácti minutách byl stav 3:1. K brankám Robbéna, Müllera a Goméz přidal vlastence Badstuber. Čtvrtý gól přidal Neuerovi do sítě znovu Müller. Manuelovi Neuerovi tedy příliš nevyšlo představení se v budoucím působišti. Hannover na rozdíl od Bayernu zaváhal, doma prohrál po špatném výkonu s posledním Mönchengladbachem po gólu Reusse. Mönchengladbach se dočkal výhry v Hannoveru po 22 letech a ještě pořád tak může snít o záchraně v soutěži.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.04.2024 ČTK