Mnichovský lazaret vyhrál

foto Fotbalista Hoffenheimu Kevin Volland (vlevo) a Holger Badstuber z Bayernu Mnichov v utkání německé ligy.

Devětadvacáté bundesligové kolo nabídlo divákům hned několik lákadel. Jak si s Hoffenheimem poradí oslabený Bayern po propadáku v Portu, co s Dortmundem udělá oznámený předčasný odchod trenéra Kloppa, povede si v záchranářském duelu lépe Freiburg nebo Mohuč?

Trenér Bayernu Guardiola musel zase hodně lepit sestavu. K absentujícím Schweinsteigerovi, Robbénovi, Ribérymu, Benatiovi, Martinézovi, Alabovi se přidal i Lahm. Přesto jen na lavičce zůstali v úvodu Xabi Alonso, Boateng či Thiago. Do základní jedenáctky se tak dostali Badstuber, Weiser, Gaudino či Rode. I tak ale měl Bayern od úvodních minut převahu, ale bez toho, že by si vytvářel jasné gólové šance. Tu si překvapivě připravili domácí. Dantemu, stejně jako v Portu selhalo zpracování lehké přihrávky a Modeste pádil sám na branku, ovšem Neuer jeho pokus zlikvidoval. Až ve 38.minutě se dokázal prosadit právě Rode, když technickou střelou překonal brankáře Baumanna. Pro Rodeho to byl druhý bundesligový gól v dresu Bayernu. První dal na podzim – také Hoffenheimu. Soupeři ale mohl Rode pomoci k vyrovnání. Chvíli před poločasem fauloval ve vlastním pokutovém území, ale penalta se nepískala. Druhý poločas přinesl několik šancí, gól přinesla až ta poslední. V 93.minutě si srazil ostrý Müllerův centr do vlastní branky hoffenheimský Beck. Do Dortmundu přijel Paderborn a v první půli neměl moc práce s ofenzivou Borussie. Jen Aubameyang se dostal do jasné šance, ale gólmana hostí nepřekonal. Ovšem těsně po přestávce se hlavou opřel do centru Mchytarjan a BVB vedla. Domácí dostali Paderborn pod tlak, jehož vyústěním byl další rychlý gól. Svou druhou gólovku přeměnil ve třináctý letošní zásah Aubameyang. Na rozdíl od úvodní části v té druhé obrana hostí hořela. Deset minut před koncem definitivně rozhodl o zisku bodů z dalšího sóla Kagawa. V dresu Freiburgu začal Darida opět jen na lavičce. Z ní přihlížel špatnému závěru prvního poločasu. Obrana s Pavlem Krmašem inkasovala mezi 40. a 45.minutou hned dvakrát. Vždy od nejlepšího střelce Mohuče Okazakiho a v obou případech šlo o dorážku z bezprostřední blízkosti. Domácí se dočkali až deset minut před koncem – to už byl na hřišti i Darida. Mehmedi snížil krásnou křížnou střelou. Jenže po dvou minutách si Brosinski pohrál s Daridou a naservíroval míč na hlavu Mallimu, který dal pohodlně třetí gól Mohuče. V nastaveném čase sice upravil skóre na 2:3 Schmid, ale domácí zůstali bez bodu. Budou to pro ně perné týdny.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 25.04.2024 ČTK