Češi ve světě: Gólové předehrávky, přestřelka ve Francii

foto Český fotbalista Lazia Řím Libor Kozák (vlevo) se raduje z gólu se svým spoluhráčem Alvarem Gonzálezem.

Praha - Českým fotbalistům se dařilo střelecky v předehrávkách italské, německé a turecké ligy. Libor Kozák pomohl v italské Serii A Laziu Řím gólem a přihrávkou otočit čtvrteční zápas s Cesenou. Petr Jiráček zařídil dvěma góly vítězství Wolfsburgu 3:2 nad Freiburgem v pátečním utkání německé ligy. Trefil se i Tomáš Sivok, jeho čtvrteční zásah stačil Besiktasi Istanbul jen k remíze 1:1 na hřišti Sivassporu.

Lazio prohrávalo po poločase na domácím stadionu s Cesenou 0:2, navíc od 33. minuty hrálo bez vyloučeného Konka. Trenér Edoardo Reja poslal po přestávce na hřiště útočníka Kozáka místo Candrevy a ten se mu odvděčil v 61. minutě, kdy přihrál na vyrovnávací gól na 2:2 Luličovi. O chvíli později navíc sám vstřelil vítěznou branku. Vzápětí opustil hřiště hostující Daniel Pudil. Gól Kozáka v čase 3:00 Prvními dvěma zásahy se blýskl v německé Bundeslize Petr Jiráček. Skóre otevřel již v 5. minutě a vítězný gól vsítil po hodině hry, na něj již hosté, kteří dvakrát srovnali, nedokázali odpovědět. Góly Jiráčka V českém souboji v turecké lize se rozešly Sivasspor a Besiktas smírně 1:1. Hosty poslal do vedení v závěru poločasu Sivok, který se prosadil hlavou po centru do šestnáctky. Šanci vyrovnat měl po přestávce domácí Jan Rajnoch, který míč odražený od břevna poslal hlavou nad soupeřovu branku. Sivasspor se dočkal gólu v 85. minutě zásluhou Kiliče. V nevídanou přestřelku se změnil nedělní zápas francouzské ligy mezi úřadujícím mistrem z Lille a Bordeaux, šampionem z roku 2009. Hosté se ujali vedení již ve 3. minutě, ale o pět minut později srovnal David Rozehnal. Hosté se pak rozstříleli a po hodině hry vedli již 4:1, na čtvrtý gól přihrál Gouffranovi Jaroslav Plašil. Chvíli na to opustil hřiště Rozehnal a v 70. minutě za stavu 4:2 byl stažen ze hřiště i Plašil. Oba tak mohli sledovat dramatický závěr z lavičky. Olympique v 90. minutě dokázal srovnat na 4:4, ale ve druhé minutě nastavení přišel o tři body po střele jejich bývalého hráče Obraniaka, který přišel do Bordeaux během zimní přestávky. Arsenal zvítězil v Sunderlandu 2:1 a v tabulce Premier League se posunul na čtvrté místo, znamenající účast v předkole příštího ročníku Ligy mistrů. Tomáš Rosický odehrál za vítěze celé sobotní utkání. Za londýnské "Kanonýry" se propadla po prohře 0:2 v Evertonu Chelsea s Petrem Čechem v brance. Fotbalista Arsenalu Tomáš Rosický (uprostřed) obklopen hráči Sunderlandu Jamesem McCleanem (vlevo) a Jackem Colbackem.
Albánie

Dohrávka:
Skënderbeu Korcë - Pogradeči 3:0 (trenér Stanislav Levý a asistent Zdeněk Bečka)

24. kolo:
Tomori Berat - Skënderbeu Korcë 2:4 (trenér Stanislav Levý a asistent Zdeněk Bečka)

Anglie

25. kolo:
Sunderland - Arsenal 1:2 (Tomáš Rosický odehrál celý zápas + ŽK)
Fulham - Stoke 2:1 (Marcel Gecov a Zdeněk Grygera nehráli)
Everton - Chelsea 2:0 (Petr Čech odchytal celý zápas)
Blackburn - Queens Park Rangers 3:2 (Radek Černý nechytal)

2. liga:
30. kolo:
Blackpool - Portsmouth 1:1 (Roman Bednář odehrál celý zápas)
Peterborough - West Ham United odloženo (Marek Štěch)

4. liga:
30. kolo:
Barnet - Swindon Town odloženo (Lukáš Magera)

Austrálie

21. kolo:
FC Sydney - Perth Glory 2:1 (trenér Vítězslav Lavička a asistent Michal Zach)

Belgie

25. kolo:
Standard Lutych - Anderlecht 1:2 (Lukáš Mareček nehrál)
Westerlo - Lovaň 1:3 (Radek Dejmek odehrál celý zápas)

Francie

23. kolo:
Brest - Dijon 1:1 (Mario Lička nastoupil v 83. minutě, Tomáš Mičola nehrál)
Lille - Bordeaux 4:5 (David Rozehnal odehrál 62 minut a v 8. minutě vyrovnal na 1:1 - Jaroslav Plašil odehrál 70 minut a v 60. minutě přihrál na gól na 4:1)

Itálie

23. kolo:
Neapol - Chievo 2:0 (Kamil Vacek nastoupil v 75. minutě)
Lazio Řím - Cesena 3:2 (Libor Kozák nastoupil v 46. minutě, v 61. minutě přihrál na gól na 2:2 a v 63. minutě uzavřel skóre - Daniel Pudil odehrál 64 minut)

3. liga - skupina B
23. kolo:
Calcio Portogruaro-Summaga - Bolzano 1:0 (Ondřej Herzán odehrál celý zápas)
Feralpi - Pergocrema 0:3 (Jaroslav Šedivec nastoupil v 55. minutě)

Kypr

20. kolo:
Anorthosis Famagusta - AEL Limassol 0:1 (Jan Rezek nastoupil v 63. minutě)
Apollon Limassol - Nea Salamis 3:2 (Aleš Chvalovský odchytal celý zápas, Martin Kolář nehrál, Miroslav Matušovič odehrál celý zápas)

Německo

21. kolo:
Augsburg - Norimberk 0:0 (Jan Morávek nehrál - Adam Hloušek odehrál celý zápas, Tomáš Pekhart odehrál 45 minut)
Kolín nad Rýnem - Hamburk 0:1 (Jaroslav Drobný odchytal celý zápas, David Jarolím odehrál 90.+2 minut)
Stuttgart - Hertha Berlín 5:0 (Roman Hubník odehrál celý zápas)
Bayern Mnichov - Kaiserslautern 2:0 (Jan Šimůnek nehrál)
Dortmund - Leverkusen 1:0 (Michal Kadlec nehrál)
Mohuč - Hannover 1:1 (Zdeněk Pospěch odehrál 54 minut)
Wolfsburg - Freiburg 3:2 (Petr Jiráček odehrál celý zápas, v 5. minutě otevřel skóre a v 61. minutě ho uzavřel, podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu, Jan Polák nehrál - Pavel Krmaš nehrál)

2. liga
21. kolo:
Union Berlín - Dynamo Drážďany 4:0 (Pavel Fořt nastoupil v 82. minutě, Filip Trojan odehrál 67 minut)
Energie Chotěbuz - Cáchy 1:1 (Martin Fenin nehrál)
Hansa Rostock - Duisburg 4:2 (Pavel Košťál nehrál)

Regionální liga - Sever
19. kolo:
FC Hallescher - Berlín Ankaraspor 1:0 (Jan Beneš odehrál celý zápas, Pavel David nehrál)

Nizozemsko

21. kolo:
Waalwijk - SC Heerenveen 0:1 (Milan Kopic a Michal Švec nehráli)
Roda Kerkrade - NEC Nijmegen 1:0 (Pavel Čmovš nehrál)
Feyenoord Rotterdam - Vitesse Arnhem 3:1 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)

2. liga
21. kolo:
Almere City - Cambuur Leeuwarden 1:1 (Vojtěch Schulmeister nehrál)

Rakousko

20. kolo:
Admira Mödling - Kapfenberg odloženo (Patrik Ježek a Martin Zeman)
Austria Vídeň - Ried 2:0 (Tomáš Jun nastoupil v 46. minutě)
Innsbruck - Salcburk odloženo (Tomáš Abrahám a Martin Švejnoha nehrál)

Řecko

21. kolo:
Atromitos - Kerkyra 3:1 (Jan Hable nehrál)

Saúdská Arábie

20. kolo:
Al Ahlí - Al Faisaly 2:0 (trenér Karel Jarolím, asistent Pavel Řehák)

Skotsko

26. kolo:
Celtic Glasgow - Inverness 1:0 (Filip Twardzik nehrál)
Kilmarnock - Hearts 1:1 (Zdeněk Kroča nehrál - Rudolf Skácel odehrál celý zápas)

2. liga
23. kolo:
FC Dundee - Hamilton Accies 2:2 (Tomáš Černý nechytal)

Švýcarsko

20. kolo:
Lausanne - FC Basilej odloženo (Radoslav Kováč)
Sion - Young Boys Bern 0:1 (Jan Lecjaks nehrál)

Turecko

26. kolo:
Orduspor - Antalyaspor 3:2 (Petr Janda nehrál)
Galatasaray Istanbul - Kayserispor 1:0 (Milan Baroš nehrál, Tomáš Ujfaluši odehrál celý zápas)
Sivasspor - Besiktas Istanbul 1:1 (Milan Černý odehrál 45 minut, Jakub Navrátil odehrál celý zápas + ŽK, Tomáš Rada nehrál, Jan Rajnoch odehrál celý zápas - Tomáš Sivok odehrál celý zápas a v 43. minutě otevřel skóre)
Trabzonspor - Gaziantepspor 4:1 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 16.04.2024 ČTK