Češi ve světě: Góly Vydry a Daniela

foto Útočník Matěj Vydra.

Fotbalista Matěj Vydra pomohl gólem Watfordu ve druhé anglické lize k výhře 2:0 nad Millwallem. Český reprezantant, který je ve Watfordu na hostování z italského Udine, se v tomto ročníku trefil počtrnácté a je třetím nejlepším střelcem svého klubu.

Watford stále drží šance na přímý postup do nejvyšší soutěže. Čtyři kola před koncem druhé ligy je v tabulce třetí a má stejně bodů jako druhé Norwich City. Vedoucí Bournemouth má náskok jediného bodu. První dva kluby postupují přímo do Premier league, týmy na třetím až šestém místě čeká kvalifikace o postup.

Záložník Erik Daniel ze Spartaku Myjava rozhodl gólem o vítězství svého týmu nad Banskou Bystricí 3:2. Bývalý hráč Liberce, který působí ve Spartaku od roku 2012, se v tomto ročníku trefil potřetí.

Anglie

32. kolo:
Burnley - Arsenal 0:1 (Tomáš Rosický nehrál)
Tottenham Hotspur - Aston Villa 0:1 (Libor Kozák nehrál)
Queens Park Rangers - Chelsea 0:1 (Petr Čech nechytal)

2. liga:
42. kolo:
Bolton - Norwich City 1:2 (Filip Twardzik nehrál)
Middlesbrough - Rotherham United 2:0 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)
Millwall - Watford 0:2 (Daniel Pudil nehrál, Matěj Vydra odehrál 82 minut, vstřelil gól)

3. liga:
42. kolo:
Yeovil - Notts County 1:1 (Jakub Sokolík nehrál)

Bulharsko

3. kolo finálové části:
CSKA Sofie - Botev Plovdiv 0:0 (Jakub Diviš nechytal - Tomáš Jirsák odehrál celý zápas)

Francie

32. kolo:
Bordeaux - Olympique Marseille 1:0 (Jaroslav Plašil odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)
Evian TG - Lille 0:1 (David Rozehnal nehrál)

3. liga:
28. kolo:
CA Bastia - Istres 1:3 (Mario Lička nehrál)

Itálie

30. kolo:
Janov - Cagliari 2:0 (trenér Zdeněk Zeman, Josef Hušbauer nehrál)
Udine - Palermo 1:3 (Jakub Jankto nehrál, Michal Pecháček nehrál)

2. liga:
35. kolo:
Bari 1908 - Crotone 1:1 (Michael Rabušic nehrál)

3. liga - skupina A:
34. kolo:
Mantova - Novara 1:2 (Lukáš Zima odchytal 56 minut, poté byl vyloučen)

3. liga - skupina C:
34. kolo:
Savoia - Juve Stabia 1:3 (Jan Polák odehrál celý zápas)

Izrael

2. kolo skupiny o udržení:
Hapoel Haifa - Hapoel Tel Aviv 0:1 (Přemysl Kovář odchytal celý zápas)

Maďarsko

23. kolo:
Györ - Nyíregyháza 2:3 (Marek Střeštík nehrál)

Německo

28. kolo:
Paderborn - Augsburg 2:1 (Jan Morávek nehrál)
Stuttgart - Brémy 3:2 (Adam Hloušek odehrál celý zápas - Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Schalke 04 - Freiburg 0:0 (Vladimír Darida nehrál, Pavel Krmaš odehrál celý zápas)
Hamburk - Wolfsburg 0:2 (Jaroslav Drobný nechytal, Petr Jiráček nastoupil ve 46. minutě)

2. liga
28. kolo:
Bochum - RB Lipsko 1:2 (Jan Šimůnek nehrál)
Heidenheim - Ingolstadt 0:1 (Tomáš Pekhart nehrál)
Norimberk - Darmstadt 1:1 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Ondřej Petrák odehrál celý zápas, Jan Polák odehrál celý zápas)

3. liga
32. kolo:
Energie Chotěbuz - Fortuna Kolín nad Rýnem 1:1 (Zbyněk Pospěch nehrál)
Regionální liga - Bavorsko
28. kolo:
Garching - Bayreuth 0:1 (Erik Arkenberg nechytal)
Seligenporten - Schalding-Heining 3:3 (Jiří Ptáček odehrál 59 minut, dostal žlutou kartu)

Regionální liga - Sever
28. kolo:
Hannover 96 II - Hamburk II 2:3 (Dominik Mašek odehrál 77 minut, dostal žlutou kartu)
St. Pauli II - Meppen 0:0 (Martin Hudec odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)

Regionální liga - Severovýchod
24. kolo:
Magdeburg - VfB Auerbach 3:0 (Jiří Jedinák nehrál)
Babelsberg - Viktoria Berlín 0:0 (Miroslav Hečko nehrál)
Meuselwitz - Dynamo Berlín 0:0 (Lukáš Nový odehrál celý zápas)
Wacker Nordhausen - Budissa Budyšín 3:2 (Jindřich Pelán nehrál - Alexander Jakubov odehrál 77 minut, vstřelil gól, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Petr Králíček nechytal, Martin Kotyza odehrál celý zápas, vstřelil gól a dostal žlutou kartu, Pavel Patka odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Karel Vrabec nastoupil v 82. minutě)

Nizozemsko

30. kolo:
Heracles Almelo - Ajax Amsterdam 0:0 (Jaroslav Navrátil nastoupil v 83. minutě)
PSV Eindhoven - Zwolle 3:1 (Tomáš Necid odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)

3. liga - skupina 2
27. kolo:
ADO Heemskerk - Leonidas Rotterdam 0:0 (Luboš Adamec nehrál)

Polsko

27. kolo:
Piast Gliwice - Slask Vratislav 0:0 (trenér Radoslav Látal, asistent Jiří Neček - Lukáš Droppa odehrál 56 minut, dostal žlutou kartu)
Lech Poznaň - Korona Kielce 1:1 (Radek Dejmek odehrál celý zápas)

2. liga
25. kolo:
Sandecja Nowy Sacz - Wisla Plock 0:1 (Pavel Besta nehrál)
GKS Katovice Bytovia Bytov 0:1 (Antonín Buček odchytal celý zápas)
Chrobry Glogov - Zaglebie Lubin 0:0 (Michal Papadopulos nastoupil v 75. minutě)

Rakousko

28. kolo:
Grödig - Austria Vídeň 0:0 (Patrizio Stronati nehrál)

Regionální liga - Střed:
22. kolo:
Gurten - Blau-Weiss Linec 4:2 (Radek Gulajev odehrál 55 minut, dostal žlutou kartu)
Wolfsberg - SV Wallern 1:0 (Petr Voříšek byl vyloučen v 61. minutě)

Regionální liga - Východ:
22. kolo:
Parndorf - SC Ritzing 4:0 (Tomáš Jun odehrál celý zápas, Jiří Lenko odehrál celý zápas, Daniel Řapek nehál)

Regionální liga - Západ:
21. kolo:
Kitzbühel - WSG Wattens 0:2 (Martin Švejnoha odehrál celý zápas)

Rumunsko

26. kolo:
Dinamo Bukurešť - Rapid Bukurešť 2:0 (Miloš Buchta nechytal, Pavel Čmovš odehrál celý zápas, vstřelil si vlastní gól, Marcel Gecov odehrál celý zápas, Tomáš Josl nehrál)

Rusko

2. liga
27. kolo:
Sibir Novosibirsk - Tom Tomsk 1:1 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas - Martin Jiránek odehrál celý zápas)

Spojené arabské emiráty

22. kolo:
Bani Jas - SC Fudžajra 1:1 (trenér Ivan Hašek)

Skotsko

33. kolo:
Dundee United - Hamilton 1:0 (Nicolas Šumský nehrál)

2. liga:
33. kolo:
Hibernian - Heart of Midlothian 2:0 (Tomáš Černý nechytal)

Slovensko

25. kolo:
Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 3:2 (Erik Daniel odehrál celý zápas, vstřelil vítězný gól - David Střihavka nehrál, Petr Wojnar nehrál)
Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:0 (Martin Vyskočil nastoupil v 73. minutě - Pavel Fořt nehrál, Tomáš Jablonský nehrál)
Trenčín - Podbrezová 4:1 (Martin Šlapák nehrál)
Ružomberok - Dunajská Streda 2:1 (Antonín Rosa odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)
FK Senica - Žilina 1:2 (Luboš Hušek nehrál, Jan Kalabiška nehrál, Petr Pavlík odehrál celý zápas, Pavel Čermák odehrál 65 minut)

Slovinsko

27. kolo:
NK Celje - NK Rudar Velenje 0:0 (Jiří Jeslínek odehrál 45 minut)

Španělsko

2. liga:
33. kolo:
Deportivo Alavés - Tenerife 1:0 (Jiří Jarošík odehrál celý zápas)

Švýcarsko

27. kolo:
FC Basilej - FC Curych 5:1 (Marek Suchý odehrál celý zápas, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas)
FC St. Gallen - Young Boys Bern 3:1 (Jan Lecjaks odehrál 79 minut)
Grasshopper Curych - FC Vaduz 1:1 (Pavel Pergl nehrál)

Turecko

2. liga:
27. kolo:
Alanyaspor - Kayserispor 1:1 (Tomáš Borek nehrál)
Denizlispor - Antalyaspor 0:2 (Petr Janda nehrál)

Ukrajina

19. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Metalist Charkov 0:0 (Jan Laštůvka nechytal, Ondřej Mazuch nehrál)