Češi ve světě: Nedvědův gól Juventusu nepomohl

foto Fotbalista Juventusu Pavel Nedvěd se raduje ze svého gólu, který dal Cagliari.

Praha - Fotbalisté Juventusu nečekaně prohráli v sobotní předehrávce doma s Cagliari 2:3. Hosté se ujali vedení, které domácí ještě do poločasu otočili. Vítěznou poločasovou trefu přesně k tyči vstřelil v 38. minutě Pavel Nedvěd. Domácí ale ve druhé půli vedení neudrželi a v tabulce klesli na třetí místo. Po dvou prohrách v řadě už "Stará dáma" ztrácí na milánský Inter sedm bodů.

Fotogalerie

Chelsea prohrála v nedělním šlágru anglické ligy na půdě Liverpoolu 0:2. Hosté hráli závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného Lamparda a Petr Čech odolával až do 88. minuty, kdy ho překonal hlavou Torres. Stejný hráč v nastaveném čase přidal i druhý gól. Stanislav Vlček zavelel svým stým ligovým gólem k obratu v sobotním duelu Anderlechtu s Kortrijkem. Na začátku druhé půle český kanonýr vyrovnal a hosté nakonec vyhráli 3:1. Na hřišti se z vítězství radoval i Jan Polák. Trefil se i Lukáš Zelenka, který zaznamenal čestný úspěch Westerlo v sobotním střetnutí s Germinalem Beerschot (1:2). Fotbalista Bayernu Mnichov Luca Toni (uprostřed) mezti hráči Hamburku Guyem Demelem (vlevo) a Davidem Jarolímem. Hamburk porazil v páteční předehrávce Bayern Mnichov 1:0 a v tabulce se dostal před něj na třetí místo. David Jarolím, jehož střelu proměnil v gól Petrič, byl podle agentury SID jedním z nejlepších hráčů domácích. Fotbalista Hoffenheimu Demba Ba (vlevo) a hráč Chotěbuzi Jan Rajnoch. Jan Rajnoch debutoval v sobotu v dresu Chotěbuzi, která prohrála s lídrem soutěže Hoffenheimem 0:2. Chotěbuz spadla na předposlední místo v tabulce německé nejvyšší soutěže. Fotbalista Hannoveru Jiří Štajner (uprostřed) a hráč Schalke Ivan Rakitič (vpravo), vzadu přihlížejí hráči Schalke Levan Kobiašvili (druhý zprava) a Halil Altintop. Hannover porazil Schalke 1:0, Jiří Štajner odehrál za vítěze celý sobotní zápas. Drážďany porazily v sobotní dohrávce třetí ligy Erzgebirge Aue 3:1. Vítězný gól domácích vsítil v závěru poločasu Pavel Dobrý. Heracles Almelo prohrál v páteční předehrávce nizozemské ligy s Rodou Kerkrade 1:3. Čestný úspěch hostů vstřelil v závěru Vojtěch Schulmeister. Gólman Hamiltonu Tomáš Černý udržel počtvrté v řadě čisté konto a v lize neinkasoval již 371 minut. Hamilton si po sobotním vítězství nad Hearts 2:0 polepšil na sedmé místo. Milan Baroš pomohl Galatasarayi Istanbul svým gólem k výhře 2:0 na hřišti Denizlisporu v sobotním zápase turecké ligy. Baroš dal svůj patnáctý ligový gól v sezoně už v deváté minutě.
Anglie

24. kolo:
Liverpool - Chelsea 2:0 (Petr Čech odchytal 90 minut)
Bolton - Tottenham 3:2 (Tomáš Pekhart nehrál)
Hull - West Bromwich Albion 2:2 (Roman Bednář nastoupil v 75. minutě)
Arsenal - West Ham 0:0 (Tomáš Rosický nehrál - Jan Laštůvka a Marek Štěch nechytali)

2. liga:
30. kolo:
Southampton - Swansea 2:2 (Rudolf Skácel nehrál)
Queens Park Rangers - Reading 0:0 (Radek Černý nechytal - Marek Matějovský nehrál)

Belgie

20. kolo:
Kortrijk - Anderlecht 1:3 (Jan Polák odehrál 90 minut, Stanislav Vlček odehrál 73 minut a v 51. minutě vyrovnal, Daniel Zítka nechytal)
Lokeren - Racing Genk 1:2 (Daniel Pudil nehrál)
Germinal Beerschot - Westerlo 2:1 (Lukáš Zelenka odehrál 84 minut a v 52. minutě vyrovnal)

2. liga:
24. kolo:
FC Brusel - Olympique Charleroi 0:0 (Richard Culek nehrál)
Eupen - Tournai 0:1 (Radek Petr odchytal 90 minut)
St. Truiden - Antverpy 0:0 (Michal Pospíšil odehrál minut)

Francie

22. kolo:
FC Sochaux - Marseille 1:0 (Václav Svěrkoš odehrál 90 minut)

Itálie

22. kolo:
Boloňa - Fiorentina 1:3 (Ondřej Mazuch nehrál)
Lazio Řím - AC Milán 0:3 (Libor Kozák nehrál, David Rozehnal odehrál 90 minut - Marek Jankulovski odehrál 90 minut)
Juventus - Cagliari 2:3 (Zdeněk Grygera nastoupil v 71. minutě, Pavel Nedvěd odehrál 90 minut a v 38. minutě skóroval na 2:1)
Siena - Lecce 1:2 (Lukáš Jarolím odehrál 53 minut)

2. liga
23. kolo:
Mantova - Livorno 2:5 (Jaroslav Šedivec nastoupil v 65. minutě a v 88. minutě uzavřel skóre)

Kypr

20. kolo:
AEK Larnaka - Apollon Limassol 1:5 (Martin Abraham, Jiří Bobok a Pavel Pergl nehráli - Aleš Chvalovský odchytal 90 minut)

Německo

18. kolo:
Brémy - Bielefeld 1:2 (Radim Kučera odehrál 90 minut)
Hertha Berlín - Frankfurt 1:0 (Jaroslav Drobný odchytal 90 minut - Martin Fenin odehrál 90 minut)
Hamburk - Bayern Mnichov 1:0 (David Jarolím odehrál 90 minut, přihrál na gól a podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu)
Hannover - Schalke 1:0 (Jiří Štajner odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)
Hoffenheim - Chotěbuz 2:0 (Jan Rajnoch odehrál 90 minut)
Dortmund - Leverkusen 1:1 (Michal Kadlec odehrál 90 minut)
Stuttgart - Mönchengladbach 2:0 (Jan Šimák odehrál 81 minut a dostal žlutou kartu - Tomáš Galásek odehrál 79 minut)
Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:0 (Jan Šimůnek odehrál 90 minut)

2. liga
18. kolo:
FSV Frankfurt - Ahlen 4:0 (Radek Špiláček nehrál)
Mnichov 1860 - Freiburg 0:2 (Pavel Krmaš odehrál 90 minut)
Fürth - Ingolstadt 6:1 (Vratislav Lokvenc odehrál 71 minut)
Kaiserslautern - Mohuč 1:1 (Jiří Bílek nehrál)
Osnabrück - St. Pauli 2:2 (Filip Trojan odehrál 85 minut)

3. liga
Dohrávka 19. kola:
Dynamo Drážďany - Erzgebirge Aue 3:1 (Pavel Dobrý odehrál 82 minut a ve 40. minutě zvýšil na 2:0)

Nizozemsko

20. kolo:
ADO Den Haag - FC Groningen 0:1 (Ondřej Švejdík nehrál)
Ajax Amsterodam - SC Heerenveen 0:1 (Milan Kopic nehrál, Michal Švec odehrál 90 minut)
Roda JC Kerkrade - Heracles Almelo 3:1 (Lukáš Bajer nastoupil v 71. minutě, Vojtěch Schulmeister nastoupil v 71. minut a v 89. minutě uzavřel skóre)
NAC Breda - FC Volendam 1:1 (Vít Valenta nehrál)

Řecko

20. kolo:
Panionios Atény - Panthrakikos 3:0 (Martin Latka odehrál 90 minut)

Skotsko

24. kolo:
Inverness - Celtic Glasgow 0:0 (Milan Mišůn nehrál)

Hamilton Accies - Hearts 2:0 (Tomáš Černý odchytal 90 minut)

Španělsko

21. kolo:
Atlético Madrid - Real Valladolid 1:2 (Tomáš Ujfaluši nehrál)
Osasuna Pamplona - Real Mallorca 1:0 (Jaroslav Plašil nastoupil v 66. minutě)

Turecko

18. kolo:
Besiktas Istanbul - Antalyaspor 1:0 (Tomáš Sivok odehrál 90 minut, Tomáš Zápotočný nehrál)
Denizlispor - Galatasaray Istanbul 0:2 (Tomáš Abrahám nehrál - Milan Baroš odehrál 85 minut a v 9. minutě otevřel skóre)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 25.04.2024 ČTK