Češi ve světě: Premiérový gól Skácela, první vyloučení Juna

foto Český fotbalista Rudolf Skácel

Český záložník Rudolf Skácel vstřelil svůj první gól od říjnového návratu do skotské ligy. Fotbalistům Dundee United pomohl svou trefou k tříbrankovému vedení nad Invernessem, které však v divokém utkání 18. kola soutěže stačilo nakonec jen na remízu 4:4.

United měli na domácím hřišti proti dosud druhému celku tabulky skvělý vstup do zápasu. Skácel se prosadil v osmé minutě, kdy střelou zblízka zvýšil už na 3:0. V páté minutě si totiž dal vlastní gól Meekings a hned o minutu později přidal druhou branku Daly. Hráči Dundee však o výrazný náskok přišli: v 25. a 27. minutě přiblížil hosty dvěma góly McKay, který po přestávce z penalty dovršil hattrick a srovnal. Čtyři minuty nato dostal Inverness do vedení Warren, avšak United stačili v nastavení díky penaltě Dalyho vyrovnat na 4:4. Dvěma góly se ve druhé nejvyšší nizozemské soutěži prezentoval útočník Apeldoornu Vojtěch Schulmeister. Jeho tým vyhrál na hřišti posledního FC Eindhoven vysoko 6:1. První červenou kartu během svého více než čtyřletého působení v rakouské lize viděl útočník víděňské Austrie Tomáš Jun. Český fotbalista byl v utkání se Štýrským Hradcem vyloučen už v 11. minutě. Jeho spoluhráči přesto dokázali zvítězit 3:1. Anglie

17. kolo:
Reading - Arsenal 2:5 (Tomáš Rosický nehrál)
Chelsea - Southampton odloženo (Petr Čech)
Queens Park Rangers - Fulham 2:1 (Radek Černý nechytal - Zdeněk Grygera nehrál)

2. liga:
22. kolo:
Burnley - Watford 1:1 (Daniel Pudil odehrál 90+1 minut, Matěj Vydra nastoupil v 72. minutě)

3. liga:
22. kolo:
Walsall - Yeovil Town 2:2 (Marek Štěch odchytal celý zápas)

Belgie

20. kolo:
Lokeren - Gent 2:2 (Marcel Gecov nehrál)

Bulharsko

Pohár - osmifinále:
CSKA Sofie - Čavdar Etropole 5:0, první zápas 2:0 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)
Botev Plovdiv - Slavia Sofie 0:1, první zápas 0:3 (Tomáš Jirsák nehrál)

Francie

18. kolo:
Nancy - Bordeaux 1:1 (Jaroslav Plašil nastoupil v 46. minutě)
Sochaux - Brest 1:2 (Mario Lička nastoupil v 80. minutě)
Remeš - Lille 1:1 (David Rozehnal nehrál)

Itálie

17. kolo:
Chievo - AS Řím 1:0 (Kamil Vacek nehrál - trenér Zdeněk Zeman)
Lazio Řím - Inter Milán 1:0 (Libor Kozák nehrál)

3. liga - skupina A
15. kolo:
Bolzano - Calcio Portogruaro-Summaga 1:0 (Ondřej Herzán odehrál celý zápas)

Kypr

14. kolo:
Pafos - Anorthosis Famagusta 0:2 (Jan Rezek nehrál)

Německo

17. kolo:
Fürth - Augsburg 1:1 (Jan Morávek nehrál, Milan Petržela nastoupil v 75. minutě)
Schalke 04 - Freiburg 1:3 (Pavel Krmaš nehrál)
Leverkusen - Hamburk 3:0 (Michal Kadlec nehrál - Jaroslav Drobný a Petr Jiráček nehráli)
Mohuč - Stuttgart 3:1 (Zdeněk Pospěch odehrál celý zápas a v 55. minutě přihrál na gól na 1:1)
Brémy - Norimberk 1:1 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas - Adam Hloušek a Tomáš Pekhart nehráli)
Wolfsburg - Frankfurt 0:2 (Václav Pilař nehrál, Jan Polák odehrál 74 minut)

2. liga
19. kolo:
Mnichov 1860 - Dynamo Drážďany 1:1 (Pavel Fořt nehrál, Filip Trojan odehrál 68 minut)
Hertha Berlín - FSV Frankfurt 2:1 (Roman Hubník nehrál)
Aue - Energie Chotěbuz 3:0 (Martin Fenin nehrál)
Kaiserslautern - Aalen 0:1 (Jan Šimůnek nehrál)

3. liga
22. kolo:
Erfurt - Hallescher 2:1 (Jan Beneš odehrál celý zápas)
Kickers Offenbach - Osnabrück 1:5 (Martin Hudec nehrál)
Babelsberg - Hansa Rostock odloženo (Emil Rilke a Ondřej Smetana nehráli)

Nizozemsko

17. kolo:
Utrecht - Heerenveen 3:1 (Lukáš Mareček odehrál 90 minut + ŽK)
NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 1:1 (Pavel Čmovš nehrál)
Vitesse Arnhem - Waalwijk 2:2 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)

2. liga
17. kolo:
FC Eindhoven - AGOVV Apeldoorn 1:6 (Vojtěch Schulmeister odehrál 79 minut a v 27. minutě skóroval na 2:1 a v 45.+1 minutě zvýšil na 3:1)
Veendam - Helmond Sport 3:1 (Robert Katschner nehrál)

Rakousko

20. kolo:
Austria Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 3:1 (Tomáš Jun byl v 11. minutě vyloučen)
Innsbruck - Admira Mödling 3:1 (Tomáš Abrahám odehrál 90 minut + ŽK, Martin Švejnoha nehrál - Patrik Ježek nehrál)
Wiener Neustadt - Rapid Vídeň 1:0 (Jiří Lenko nehrál)

Řecko

15. kolo:
Kerkyra - Panthrakikos 0:2 (Jan Hable nehrál)

Saúdská Arábie

Dohrávka:
Al Ahlí - Al Taawon 1:1 (trenér Karel Jarolím, asistent Pavel Řehák)

Skotsko

18. kolo:
Celtic Glasgow - St. Mirren 2:0 (Filip Twardzik a Patrik Twardzik nehráli)
Dundee United - Inverness 4:4 (Rudolf Skácel odehrál 82 minut a v 8. minutě zvýšil na 3:0)

Turecko

16. kolo:
Orduspor - Antalyaspor 1:1 (Petr Janda nastoupil v 82. minutě)
Genclerbirligi - Besiktas Istanbul 1:1 (Tomáš Sivok odehrál celý zápas)
Galatasaray Istanbul - Fenerbahce Istanbul 2:1 (Milan Baroš a Tomáš Ujfaluši nehráli)
Karabükspor - Sivasspor 1:0 (Jakub Navrátil odehrál celý zápas, Roman Bednář, Milan Černý a Jan Rajnoch nehráli)
Istanbul BB - Trabzonspor 2:1 (Ondřej Čelůstka nehrál)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.04.2024 ČTK