Darida pomohl Freiburgu

foto Ilustrační foto - Fotbalista Freiburgu Vladimír Darida

Závěr letošního ročníku bundesligy je na spadnutí. V boji o záchranu výrazně přituhuje. Radost musejí mít ve Freiburgu, protože tým ze Schwarzwaldu udělal v sobotu odpoledne rasantní krok k definitivnímu potvrzení bundesligové příslušnosti i v příští sezóně. Mužstvo s trojnásobným českým zastoupením dokázalo porazit Mönchengladbach a urvat tři velmi cenné body.

Z českého trojlístku nastoupil v základní sestavě pouze Vladimír Darida. A v desáté minutě se se spoluhráči musel leknout. Borussii totiž přivedl do vedení Hermann. Odpověď si přichystal Freiburg až na druhý poločas. Trefil se Mehmedi. Všichni svatí stáli při domácích po hodině hry, Mönchengladbach totiž kopal penaltu, kterou ale Baumann Daemsovi chytil. Prakticky vzápětí dostal Xhaka druhou žlutou kartu a Freiburg hrál přesilovku. Využil ji po čtyřech minutách, kdy se nádherně do vinglu trefil z 25 metrů Sorg. O minutu později zužitkoval přihrávku před branku Darida a dostal svůj tým do dvoubrankového vedení, které těsně před koncem ještě navýšil Mehmedi. Hosté sice ještě dokázali reagovat brankou Nordveita z volného přímého kopu, ale body zůstaly ve Freiburgu, který může již příští týden slavit záchranu. Dortmund hrál zajímavý mač s Mainzem, v jehož sestavě hrál na svém obvyklém místě Pospěch. Už v šesté minutě vystřelil Jojič, střelu ještě tečoval spoluhráč Kirch a Borussia vedla. Miloš Jojič potvrdil výjimečnou produktivitu. Svojí pátou střelou v bundeslize zaznamenal třetí gól. Vyrovnání zařídil Okazaki, jehož pokus pro změnu tečoval Hummels. Divokou dvacetiminutovku ukončil svým osmnáctým letošním gólem Lewandowski, když mu jednoduchou pozici připravil průnikem a přesnou přihrávku Mchytarjan. Po poločase ale znovu vyrovnával po špatné přihrávce domácího Sahina Okazaki –pro něj šlo o třináctý zásah. Jen dvě minuty potřeboval na znovuzískání vedení pro Dortmund Pisczek. Konečné skóre 4:2, které drží žlutočerné na druhém místě, určil proměněnou penaltou Reus. V boji o korunu krále střelců nenechal uniknout Lewandowského mnichovský Mandžukič. Navázal na gól spoluhráče Pizarra a svou taktéž osmnáctou trefou potvrdil výhru Bayernu v Braunschweigu. Ale byla to šťastná výhra. Eintracht byl lepším týmem, vytvářel si šance, ale nepřekonal až třetího brankáře Raedera – Neuer i Starke doléčují zranění. Braunschweig tak zůstává na posledním místě tabulky.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.04.2024 ČTK