Fotablová paráda na závěr víkendu

PRAHA 21. května (PN) - Fotbalový víkend v Praze měl páteční předehru a nedělní zajímavé zakončení. V květnovém velmi teplém počasí se dohrávalo finále nejprestižnějšího zimního turnaje TIPSPORT CUPU, který se jinak celý odehrál na umělé trávě hřiště Čechie Karlín. Až na penalty zvítězil Jablonec nad Bohemians.

Nedělní odpoledne na hřišti Xaverova stálo za návštěvu. V pořadí osmé UTKÁNÍ ROKU, kdy se na trávníku setkávají hráči ligového výběru s legionáři ze zahraničních klubů, kteří se do Čech vracejí po sezóně na zaslouženou dovolenou. Více než dva tisíce diváků vidělo nádhernou show okořeněnou osmnácti góly. Zajímavou informaci nám nabídl trenér Vyšehradu, bývalý hráč Bohemians, Václav Knížek. Stará garda Bohemky jede na atraktivní zájezd do Číny. Tipsport cup - finále: BOHEMIANS - JABLONEC 1:1 (1:0), pen. 3:4 Odložené finále se odehrálo na trávníku přeborového Meteoru VIII, který kvalitou hodně zaostává. Po deseti minutách hry se poprvé napnula síť za zády jabloneckého brankáře Lovásika, když Šnajdr si zpracoval míč na prsou přesně umístěnou střelou zavěsil. V opatrně hraném zápase mnoho brankových šancí nebylo na žádné straně. Vyrovnání přišlo v úvodu druhého poločasu. Střídající hráč Jablonce Střihavka překonal Charváta. Nerozhodný stav nahrál divákům podívanou na rozstřel z pokutových kopů. Za Jablovec využili Petráš, Střihavka, Laštovka a Herzán. Za Bohemians byli úspěšní pouze Kulig, Melecký a Baláž. Pohár spolu s prémií sto tisíc korun putoval do Jablonce, na Bohemians zbyla polovina. Branky: 10. Šnajdr - 48. Střihavka. Rozhodčí Čuřín. Sestava Bohemians: Charvát - Petrouš, Dvořák, Obermajer (46. Čep), Kulig - Matuszny, Szabo (46. Rygel), Melecký, Šnajdr - Baláž, Šenkeřík (52. Opic). Horní Počernice: VÝBĚR LIGY - LEGIONÁŘI 9:9 (4:5) Před utkáním se zavzpomínalo na úspěch fotbalistů před čtyřiceti lety na mistovství světa v Chile a Josef Masopust, prezident Nadace fotbalových internacionálů, předal dárečky. Přítomni byli Schrojf, Schmucker, Tichý, Bomba, Lála, Novák, Popluhár, Pluskal, Masopust, Kos, Kvašňák, Kadraba, Štibrányi a Jelínek. Odznaky za odehrání padesáti utkání za národní mužstvo převzali Bejbl a Šmicer. Osmdesátiny slavil Hronek a šedesátiny Viktor a Knesl. Samotné utkání přineslo parádní podívanou, protože se moc nebránilo a diváci viděli rekordních osmnáct branek. Skóre otevřel v 6. minutě Koloušek a pak se brankostroj rozjel naplno. Do přestávky padlo devět gólů a po klobáse a pivu padaly další. Branky: 31., 44., 50. a 77. Nezmar, 64. a 76. L. Zelenka, 6. Koloušek, 18. Velkoborský, 62. Vlček - 10., 74. a 78. Koubek, 12. a 27. Šmicer, 26. a 60. Siegl, 41. Koller. Sestava Výběru ligy: Přibyl - Flachbart, Johana, Velkoborský, Buryán - Vlček, Štajner, Koloušek, Weber - Nezmar, L. Zelenka. Sestava Legionářů: Kouba (46. Koller) - Horňák, Galásek, Hašek, Vaniak - Koubek, Bejbl, Frýdek, Šmicer - Koller (46. Kouba), Siegl. STARÁ GARDA BOHEMIANS MÍŘÍ DO ČÍNY Zdeněk Koukal, bývalý hráč Bohemky, vyjednal svým bývalým spoluhráčům atraktiní zájezd. Odlet z Prahy je 23. května přes Kodaň do Pekingu. Tam čekají dvě utkání s národním mužstvem Číny, kterou mají reprezentovat hráči ve věku 36 - 46 let. Zájezdu se zúčastní Knížek, Dobiaš, Panenka, Jaroslav Panenka (synovec Antonína), Valent, Jar. Němec, Koukal, Boháč, Málek, Jiří Novák, Sláva Prokopec a další. Pro trenérské zaneprázdnění se nemohou připojit Zdeněk Huška (trenér Libuše) a Vladimír Hruška (hrající trenér Smíchova). Jak to vyřešil Václav Knížek trenér Vyšehradu? " Vedení klubu mi dalo požehnání. Zápas Slavoje v Pardubicích povedou v nedělním zápase můj asistent Jiří Novotný a trenér vyšehradského béčka Honza Saidl." Návrat z Číny je naplánován na 31. května.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 25.04.2024 ČTK