Fotbal ve světě: Gól Necida, první trefy Čechů v Indii

foto Český fotbalista Tomáš Necid

Český fotbalový útočník Tomáš Necid ze Zwolle skóroval v utkání nizozemské ligy na hřišti Deventeru. Hostující tým přesto nevybojoval ani bod a prohrál 2:3. Do šaten šli hosté za stavu 1:3, poprvé od května 2004 inkasovali v první půli třikrát. Necid, který nastoupil v základní sestavě, v 75. minutě zkorigoval svou třetí ligovou trefou v sezoně na konečných 2:3.

Útočník Jan Kalabiška ze Senice otevřel ve 37. minutě skóre utkání na hřišti Žiliny. Domácí ale na začátku druhého poločasu vyrovnali a tak zápas mezi druhým a třetím celkem slovenské ligy skončil remízou. Jakub Podaný jako první český fotbalista skóroval v nové indické Superlize. Povedlo se mu to v zápase s North East United, když v poslední minutě pečetil výhru Kalkaty 2:0. O dva dny později se blýskl krásným gólem Pavel Eliáš. Bývalý záložník Jablonce zařídil Dillí remízu 1:1 na hřišti Kalkaty. Anglie

8. kolo:
Arsenal - Hull 2:2 (Tomáš Rosický nehrál)
Everton - Aston Villa 3:0 (Libor Kozák nehrál)
Crystal Palace - Chelsea 1:2 (Petr Čech nechytal)

2. liga:
12. kolo:
Sheffield Wednesday - Watford 0:3 (Daniel Pudil odehrál celý zápas + ŽK, Matěj Vydra odehrál celý zápas, v 21. minutě přihrál na gól na 1:0 a v 69. minutě uzavřel skóre)

3. liga:
13. kolo:
Yeovil - Swindon 1:1 (Jakub Sokolík nehrál)

Bulharsko

12. kolo:
Lokomotiv Sofie - Botev Plovdiv 3:1 (Tomáš Jirsák odehrál celý zápas)
CSKA Sofie - Liteks Loveč 2:0 (Jakub Diviš odchytal celý zápas)

Francie

10. kolo:
Bordeaux - Caen 1:1 (Jaroslav Plašil odehrál 83 minut)
Lille - Guingamp 1:2 (David Rozehnal nehrál)

3. liga:
10. kolo:
Istres - Consolat Marseille 1:1 (Martin Fenin odehrál 79 minut, Mario Lička odehrál 83 minut)

Indie

Zápasy 16.-19.10.:
North East United - Kalkata 0:2 (Tomáš Josl nastoupil v 61. minutě - Jakub Podaný nastoupil v 72. minutě a v 90.+2 minutě uzavřel skóre)
Bombaj - Pune City 5:0 (Pavel Čmovš odehrál celý zápas, Jan Štohanzl odehrál 68 minut + ŽK, v 37. minutě přihrál na gól na 3:0)
Kalkata - Dillí Dynamos 1:1 (Jakub Podaný odehrál 70 minut - Marek Čech nechytal, Pavel Eliáš odehrál celý zápas a v 74. minutě uzavřel skóre)
North East United - Goa 1:1 (Tomáš Josl nastoupil v 87. minutě - Miroslav Slepička nehrál, Jan Šeda odchytal celý zápas)

Itálie

2. liga:
9. kolo:
Virtus Lanciano - Perugia 1:1 (Michael Rabušic odehrál 45 minut)

Izrael

4. kolo:
Hapoel Haifa - Maccabi Netanja 3:2 (Přemysl Kovář odchytal celý zápas)

Maďarsko

11. kolo:
Györ - Újpest 0:0 (Marek Střeštík odehrál 62 minut, Michal Švec odehrál celý zápas)

Německo

8. kolo:
Mohuč - Augsburg 2:1 (Jan Morávek nehrál)
Bayern Mnichov - Brémy 6:0 (Theodor Gebre Selassie nehrál)
Paderborn - Frankfurt 3:1 (Václav Kadlec nehrál)
Freiburg - Wolfsburg 1:2 (Vladimír Darida odehrál celý zápas, Pavel Krmaš odehrál celý zápas)
Hamburk - Hoffenheim 1:1 (Jaroslav Drobný odchytal celý zápas, Petr Jiráček nehrál)
Kolín nad Rýnem - Dortmund 2:1 (Tomáš Kalas nehrál)
Stuttgart - Leverkusen 3:3 (Adam Hloušek nastoupil v 46. minutě)

2. liga
10. kolo:
Bochum - Darmstadt 1:1 (Jan Šimůnek nehrál)
Norimberk - Red Bull Lipsko 1:0 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas, Tomáš Pekhart nehrál, Ondřej Petrák odehrál celý zápas, Jan Polák nastoupil v 90.+4 minutě)

3. liga
14. kolo:
Energie Chotěbuz - Duisburg 2:0 (Zbyněk Pospěch odehrál 66 minut)
Regionální liga - Bavorsko
16. kolo:
Bayreuth - Norimberk II 2:0 (Erik Arkenberg nechytal)

Regionální liga - Sever
13. kolo:
Neumünster - Hamburk II 1:2 (Dominik Mašek nastoupil v 66. minutě + ŽK)

Regionální liga - Severovýchod
10. kolo:
Halberstadt - VfB Auerbach 2:0 (Martin Boček nastoupil v 77. minutě, Jiří Jedinák nastoupil v 62. minutě)
Babelsberg - Union Berlín II 3:2 (Miroslav Hečko nastoupil v 57. minutě, Jakub Petřík nehrál)
Cvikov - Dynamo Berlín 0:0 (Lukáš Nový odehrál 80 minut)
Berliner Ankaraspor - Budissa Budyšín 0:0 (Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Petr Králíček nechytal, Martin Kotyza odehrál celý zápas, Petr Novotný a Pavel Patka nehráli, Karel Vrabec odehrál celý zápas)
Wacker Nordhausen - Carl Zeiss Jena 1:2 (Jan Beneš nehrál)
VFC Plavno - Viktoria Berlín 0:2 (Ondřej Brusch nastoupil v 68. minutě)

Nizozemsko

9. kolo:
Feyenoord Rotterdam - Heracles Almelo 2:1 (Jaroslav Navrátil nehrál)
Go Ahead Eagles - Zwolle 3:2 (Tomáš Necid odehrál celý zápas, v 75. minutě vstřelil gól)

Polsko

12. kolo:
Slask Vratislav - Piast Gliwice 3:0 (Lukáš Droppa nehrál - Jan Polák nehrál)
Korona Kielce - Lech Poznaň 2:2 (Radek Dejmek odehrál celý zápas)

2. liga
13. kolo:
Sandecja Nowy Sacz - Chrobry Glogów 2:1 (Pavel Besta nehrál)
GKS Katovice - Stomil Olštýn 2:1 (Antonín Buček nechytal)
Tychy 71 - Zaglebie Lubin 0:1 (Michal Papadopulos odehrál 82 minut)

Rakousko

Regionální liga - Střed:
12. kolo:
Pasching - SV Wallern 3:0 (Petr Voříšek odehrál celý zápas)
Union Vöcklamarkt - Lafnitz 1:1 (Michal Kropík nehrál)

Regionální liga - Východ:
12. kolo:
Austria Vídeň B - SC Ritzing 1:1 (Jiří Lenko odehrál celý zápas)

Regionální liga - Západ:
14. kolo:
WSG Wattens - Rheindorf Altach B 3:0 (Martin Švejnoha odehrál celý zápas)

Rumunsko

11. kolo:
Gaz Metan Medias - Astra Ploješti 1:1 (Miloš Buchta odchytal celý zápas)

Rusko

2. liga
15. kolo:
Sibir Novosibirsk - Šinnik Jaroslavl 3:1 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)
Tom Tomsk - Volga Nižnyj Novgorod 1:1 (Martin Jiránek odehrál celý zápas)

Řecko

6. kolo:
Ergotelis Heraklion - Olympiakos Pireus 2:3 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

Skotsko

10. kolo:
Ross County - Celtic Glasgow 0:5 (Filip Twardzik nehrál, Patrik Twardzik nehrál)

Slovensko

14. kolo:
Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 2:1 (Erik Daniel odehrál 63 minut - David Střihavka nehrál, Nicolas Šumský nehrál, Petr Wojnar nehrál)
Zlaté Moravce - MFK Košice 3:0 (trenér Radoslav Látal)
Žilina - FK Senica 1:1 (trenér Pavel Hapal, Luboš Hušek odehrál celý zápas, Jan Kalabiška odehrál celý zápas, vstřelil gól, Petr Pavlík odehrál celý zápas)

Španělsko

2. liga:
9. kolo:
Deportivo Alavés - Lugo 1:0 (Jiří Jarošík nehrál)

Švýcarsko

12. kolo:
Young Boys Bern - FC Basilej 0:1 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas - Marek Suchý odehrál celý zápas, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas, dostal žlutou kartu)
Lucern - FC Vaduz 0:0 (Pavel Pergl nehrál)

3. liga:
12. kolo:
FC Köniz - YF Juventus 3:0 (Jiří Koubský odehrál celý zápas)

Turecko

6. kolo:
Besiktas Istanbul - Sivasspor 3:2 (Tomáš Sivok odehrál celý zápas)
Galatasaray Istanbul - Fenerbahce Istanbul 2:1 (Michal Kadlec odehrál celý zápas)

2. liga:
6. kolo:
Alanyaspor - Denizlispor 1:1 (Tomáš Borek nastoupil v 70. minutě)
Antalyaspor - Samsunspor 3:1 (Petr Janda odehrál celý zápas)

Ukrajina

9. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - FK Černomorec 2:1 (Jan Laštůvka nechytal, Ondřej Mazuch odehrál celý zápas)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

7. kolo:
Skupina o titul Ordabasy Šymkent - Astana 1:2 (Ondřej Kúdela odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)
Kajrat Almaty - Kajsar Kyzylorda 1:1 (Martin Klein nehrál)
Skupina o udržení FK Taraz - Tobol Kostanaj 1:1 (Ondřej Kušnír nehrál, Štěpán Kučera odehrál celý zápas, Jiří Jeslínek odehrál 63 minut)