Fotbalistům Slavie se po remíze vzdálil titul, Boleslav je ve skupině o titul

foto Utkání 29. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Sigma Olomouc, 21. dubna 2024, Praha. Druhý gol Olomouce, vpravo střelec Pavel Zifčák.

Praha - Fotbalisté Slavie v 29. kole první ligy velmi nečekaně jen remizovali doma s Olomoucí 2:2 a výrazně si zkomplikovali boj o titul. Červenobílí z druhého místa tabulky ztrácejí už čtyři body na obhájce trofeje a pražského rivala Spartu, která s předstihem získala jistotu prvenství po základní části. Třetí Plzeň hrála na Slovácku 1:1. Mladá Boleslav si díky vítězství 2:1 v Pardubicích zajistila účast ve skupině o titul. Liberec remizoval doma s Hradcem Králové bez branek.

Sigma v Edenu v 66. minutě senzačně vedla 2:0 po brankách Jakuba Pokorného a Pavla Zifčáka, velký favorit už stihl pouze vyrovnat zásluhou Jana Bořila a Mojmíra Chytila. Slávisté po porážce v minulém kole v Plzni (0:1) podruhé za sebou ztratili body, což se jim v ligové sezoně stalo teprve podruhé. Sparta díky prvenství v základní části bude mít v nadstavbě při derby výhodu domácího prostředí.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský ani na druhý pokus nedosáhl na 192. vítězství v historii samostatné nejvyšší soutěže, čímž by překonal rekordmana Pavla Vrbu. Sigma navázala na minulé vítězství nad Jabloncem a na osmém místě drží naději na první šestku a nadstavbovou skupinu o titul.

Základní část skončí za týden, nadstavba začne o víkendu 4. a 5. května. Už nyní je jisté, že o týden později v sobotu, nebo v neděli se na Letné odehraje pražské derby. Ve třetím kole nadstavby ve středu 15. května se Slavia utká doma s Plzní a termín má i duel Sparty doma s Plzní v závěrečném kole v sobotu 25. května.

Plzeň, která ve čtvrtek vypadla ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy s Fiorentinou, poslal na Slovácku do vedení na konci první půle Idjessi Metsoko. V 73. minutě vyrovnal z pokutového kopu Vlastimil Daníček.

Viktoria potřetí z posledních čtyř kol ztratila body, tým z Uherského Hradiště v nejvyšší soutěži nezvítězil pošesté v řadě. Kolo před koncem základní části ale zůstal na šestém místě, které jako poslední zaručuje účast ve skupině o titul.

Mladá Boleslav rozhodla o první venkovní ligové výhře po sedmi zápasech už v úvodním dějství. Na gól Tomáše Ladry ze sedmé minuty navázal před přestávkou Lamin Jawo. V 54. minutě pouze snížil Marek Icha.

Středočeši zdolali Pardubice podruhé v sezoně, na podzim doma zvítězili 1:0. Svěřenci kouče Davida Holoubka jsou v tabulce pátí. Pardubice prohrály po třech kolech a zůstaly třinácté.

Liberec doma v lize podeváté po sobě neprohrál a získal tam 30 z celkových 39 bodů v sezoně. Hradec ztratil body po třech vítězných kolech a nebodoval v jediném z posledních 10 ligových utkání. Na skupinu o titul ztrácí z deváté pozice dva body.

V sobotu Sparta přestřílela doma Ostravu 4:3. Čtvrtý Baník si navzdory porážce dnes zajistil účast ve skupině o titul. Teplice remizovaly doma s Českými Budějovicemi 2:2. Nováček Karviná hrál s Bohemians 1905 navzdory dlouhé přesilovce 1:1. Ani Jablonec nevyužil početní výhodu a se Zlínem pouze remizoval bez branek.

Statistika nedělních zápasů 29. kola první ligy:

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:2 (0:0)

Branky: 77. Bořil, 84. Chytil - 52. Pokorný, 66. Zifčák. Rozhodčí: Radina - M. Vlček, Leška - Petřík (video). ŽK: Oscar, Douděra, Holeš - Zifčák, Matys, Uriča, Stoppen, Zorvan. Diváci: 17.986.

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2)

Branky: 54. Icha - 7. Ladra, 37. Jawo. Rozhodčí: Machálek - Machač, Dohnálek - Všetečka (video). ŽK: Jawo (M. Boleslav). Diváci: 2885.

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Pečenka - Pechanec (video). ŽK: Purzitidis, Bačkovský, Kozel (trenér), Čech (trenér brankářů), Prebsl - Vašulín. Diváci: 2611.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 73. Daníček z pen. - 41. Metsoko. Rozhodčí: Zaoral - Antoníček, Kotík - Černý (video). ŽK: Hofmann, Daníček - Traoré, Metsoko, Dweh, Červ. ČK: 64. Přibyl (trenér gólmanů Slovácka). Diváci: 4631.