K Hadamczikovi se jako asistent vrací František Musil

Trenér Alois Hadamczik (vpravo) a asistent trenéra František Musil na srazu české hokejové reprezentace, která se před nadcházejícím mistrovstvím světa v hokeji v Lotyšsku uskutečnila 3. května v pražské T-Mobile Aréně.

vydáno: 19.06.2013, 11:06 | aktualizace: 19.06.2013 14:39

Praha - Bývalý vynikající obránce František Musil se vrací na střídačku hokejové reprezentace. Mistr světa z roku 1985 bude opět asistentem trenéra Aloise Hadamczika, se kterým u seniorského mužstva spolupracoval už v letech 2006 až 2008. Musil v realizačním týmu doplní stávajícího asistenta Josefa Palečka, Jan Procházka se vrací na post videotrenéra.

Reklama

"S Frantou jsem o možné spolupráci mluvil už před rokem, protože jsme věděli, že nás bude čekat olympijská sezona a budeme chtít realizační tým posílit. Tehdy jsme ale nevěděli, jestli bude moct, nebo ne," řekl Hadamczik novinářům po dnešním jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), který změny v realizačním týmu reprezentace schválil.

"Vždy se vám do týmu lépe bere člověk, se kterým jste již spolupracovali a znáte se," poukázal Hadamczik na dřívější společné působení. Společně a asistenty Palečkem a Musilem dovedli reprezentaci na MS k zisku stříbrné medaile v Rize 2006, v dalších dvou letech tým vypadl ve čtvrtfinále. Poté osmačtyřicetiletý Musil působil u reprezentační osmnáctky a v současnosti pracuje jako skaut klubu zámořské NHL Edmontonu Oilers.

Musil byl pro Hadamczika volbou číslo jedna, s dalšími adepty na rozšíření realizačního týmu nejednal. "Jen jsem musel počkat, až se vrátí ze zámoří. Řekl jsem mu svoji představu, on mi sdělil svoji. Věřil jsem, že jediné, co by mu v tom mohlo zabránit, by byl Edmonton. A to se nestalo," uvedl Hadamczik, na nějž se s úkolem, aby realizační tým rozšířil, obrátilo vedení ČSLH po letošním nevydařeném mistrovství světa.

Dalším důvodem, proč střídačku reprezentace rozšíří osoba se zkušenostmi z NHL, jsou únorové olympijské hry v Soči. "Víme, že olympijský tým bude z velkého procenta sestavený z hráčů z NHL. Že to bude největší turnaj a k dispozici budeme mít všechny hráče. Nebudeme muset čekat, kdo vypadne v play off nebo kdo play off nehraje," řekl Hadamczik, který se s Musilem domluvil, že se zúčastní i úvodního turnaje sezony na přelomu srpna a září v Pardubicích.

Musil se nikdy netajil svými názory, a měl by tak být i výraznou postavou v realizačním týmu. "Franta vždy vše řekne na rovinu. Kolikrát jsme měli výměnu názorů, což je v trenérské kabině normální. Navenek jsme ale vystupovali jednotně. Franta je trošku více energický, ale ono to patří k věci," pousmál se reprezentační kouč.

Hadamczik dnes vedení ČSLH představil i program národního týmu na příští sezonu, jehož součástí bude i třídenní soustředění kandidátů na start na olympiádě v Soči. V polovině července by se mělo přibližně dvacet hráčů sejít na místě, které bude ještě upřesněno. Aktuálně přicházejí v úvahu Pardubice, Prostějov nebo Kravaře.

"Momentálně se s jednotlivými hráči spojujeme. Už ale víme, že někteří tady už, nebo ještě nebudou. Najít ale takový termín, který by vyhovoval všem, je prakticky nemožné," dodal Hadamczik.

Musil se vrací k hokejové reprezentaci, rodina byla pro

 

František Musil se po pěti letech vrací na střídačku hokejové reprezentace. Osmačtyřicetiletý bývalý úspěšný obránce spolupracoval s hlavním koučem Aloise Hadamczikem na třech světových šampionátech, k návratu jej přiměla i možnost zúčastnit se příští rok olympijských her v Soči. Rozhodující slovo ale měla rodina, se kterou trvale žije v Kanadě.

"Probíral jsem to hlavně s manželkou, s rodinou. Bylo to společné rozhodnutí. Řekli jsme, že se to zvládne a jdeme do toho," řekl Musil, který působí jako skaut Edmontonu. Zároveň se věnuje synům, kteří v zámoří hrají hokej. Starší David již podepsal smlouvu s Edmontonem, mladší Adam působí v juniorech.

Musil s Hadamczikem spolupracoval v letech 2006 až 2008, v kontaktu ale byli i poté. Mluvili spolu i po letošním nepříliš vydařeném mistrovství světa. Když bylo jasné, že bude potřeba posílit pro příští rok realizační tým, ozval se mu Hadamczik opět. "Zavolal a navrhl mi, abych o tom uvažoval. Jestli to připadá v úvahu z hlediska rodiny. Pak jsme se dvakrát potkali v Praze a dohodli se," popsal Musil počátky obnovení spolupráce, kterou dnes schválil výkonný výbor hokejového svazu.

Někdejší důrazný bek bere nové angažmá jako velkou výzvu. "Sezona bude specifická. Olympiáda s nejlepšími hráči... Být v kontaktu s takovými hráči, kteří se jeví jako možní aspiranti, je atraktivní," přiznal Musil.

Důležitá při rozhodování byla i skutečnost, že ví, co jej u reprezentace čeká a jakou bude mít roli. "Věděl jsem, do čeho bych šel. Realizační tým je prakticky stejný a za ty tři roky, kdy jsme spolupracovali, tak to bylo jen pozitivní. Nejdu do něčeho neznámého. Jsem starší a možná v něčem zkušenější. Věřím, že bych mohl přinést něco, co bude ten tým potřebovat," uvedl Musil.

Jeho hlavním úkolem v průběhu celé sezony bude kontakt s hráči z NHL a sledování jejich výkonnosti. "V nominaci bude většina hráčů z NHL, určitě to bude větší procento než na mistrovství světa. To je jasné. Není tolik času, aby se tým mohl postupně připravovat v průběhu sezony. Sjede se to tam, za pár hodin se nasadí brusle a jde se hrát. Kontakt bude muset být trošku větší," dodal Musil.

Autor:
www.ctk.cz

Zpět
Další články k tématu: , , ,
sms e-mail Newsmarket ČTK Výběr zpráv e-mailem a SMS Newsmarket ČTK
Reklama

Anketa

Na kolik procent považujete český fotbal za důvěryhodný?
(zpráva)

72% 0-25%
12% 31-50%
10% 51-75%
6% 76-100%
Počet hlasujících: 156
Dnes je 24.4.2014, svátek má Jiří
Reklama
Reklama
Golf
Golf

Spilková chce letos odmaturovat a vyhrát turnaj LET

Biatlon
Biatlon

Moravec si čistil hlavu na horách a ještě vyrazí na lyže se ženou

Velikost textu: a a A