Smolař Reus

foto Hráči Schalke Benedikt Hoewedes (nahoře) a Christian Fuchs (vpravo) oslavují gól.

Sobotní bundesligové zápasy diváky rozhodně nenudily. Gólů a dramatických koncovek bylo k vidění opravdu hodně. A jedna jistota zůstává. Bayern sedí na první příčce s velkým náskokem na všechny ostatní konkurenty.

Tentokrát do Mnichova zavítal Hoffenheim. Bayern sice nemohl v zápase použít zraněné Alabu, Lahma či Badstubera, přesto nastoupil v hodně silné sestavě. Na první gól se čekalo do 23.minuty. To se do míče pořádně opřel ze třiadvaceti metrů Götze a trefil naprosto přesně. Šlo o jeho sedmý letošní ligový zásah. Ještě do poločasu se přidal úspěšnou hlavičkou Lewandowski, pro něhož to byl šestý bundesligový gól v dresu Bayernu. Zdramatizovat zápas mohl v sedmdesáté minutě Szalai, ale ve stoprocentní šanci trefil jen brankáře Neuera. Největšího potlesku se ze všech hráčů dočkal Schweinsteiger. Nastoupil čtvrthodinu před koncem a bylo to poprvé po 132 dnech, kdy se mohl zapojit do mistrovského utkání. Tím posledním bylo finále mistrovství světa, po němž se zranil ve Spojených státech při fotbálku s přáteli. Stihl si připsat asistenci, tři minuty před koncem po jeho přihrávce skóroval taktéž střídající Rode. Ale ještě předtím se blýskl třetím gólem a chytrou střelou pravačkou Robbén, Mnichovští si připsali další výhru a vzhledem k zaváhání pronásledovatelů mají na prvním místě klid. Velkým překvapením je domácí prohra Mönchengladbachu s Frankfurtem. A to přitom Borussia vedla po tečované střele Nordveita. Jenže ve druhém poločase domácí zkolabovali a třikrát inkasovali po střelách osmnáctiletého Stendery, Meiera a Inuiho. Daridův Freiburg byl blizoučko ke třetí výhře v řadě. Ještě minutu před koncem vedl v Mohuči 2:1, když otočil vývoj utkání po brance Diáze. Vyrovnání zařídil Schmid a o vedení se postaral nejlepší hráč Freiburgu Mehmedi, když se po rohovém kopu prosadil hlavou. Jenže po zmatku v pokutovém území vyrovnal stoper Bell. Darida se tentokráte do žádné šance nedostal, absolvoval svůj typický „maratónský zápas“. Smutní jsou v Dortmundu. Jednak Borussia ztratila v Paderbornu dvougólový náskok po trefách Aubameyanga a Reuse, na které odpověděli Rupp a někdejší hráč BVB Saglik, který ale nikdy nedostal šanci v prvním týmu. Možná ještě hůře ale nese trenér Klopp další zranění Reuse, jenž musel být po hodině hry odnesen na nosítkách a poté transportován do nemocnice. V tuto chvíli ještě není jasno o tom, jak dlouho zůstane německý reprezentant mimo službu…

ISSN: 1213-5003 © Copyright 20.04.2024 ČTK