Češi ve světě: Gól a červená pro Necida, divoký poločas Kadlece

foto Český fotbalista Tomáš Necid

Reprezentační útočník Tomáš Necid vstřelil v utkání 12. kola nizozemské ligy svůj pátý gól v této sezoně, utkání Zwolle s Groningenem však poté kvůli vyloučení nedohrál. Tým českého fotbalisty i v deseti dokázal udržet vedení 2:0.

Necid zvýšil na 2:0 v 58. minutě utkání, když zblízka poslal hlavou do sítě dlouhý nákop Sainsburyho. Dvacet minut nato však musel po skluzu na Jarchinia Antoniu opustit hřiště, protože od rozhodčího dostal rovnou červenou kartu. Divoký večer zažil v turecké lize obránce Michal Kadlec. Stoper Fenerbahce se během úvodního poločasu duelu s Rizesporem trefil do vlastní sítě i branky soupeře a přispěl tak k vítězství 2:1, které istanbulskému týmu zajistilo posun na první místo tabulky o skóre před Galatasaray. Rizespor se po Kadlecově nevydařeném skluzu, kterým si srazil míč do vlastní sítě, dostal do vedení v páté minutě. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu se však rodák z Vyškova postaral o vyrovnání, když se zblízka prodral po rohu ke gólové hlavičce. Do druhého poločasu již nejvýraznější osobnost první půle nenastoupila, protože Kadlece vystřídal Moussa Sow. Duel nedohrál ani útočník Rizesporu a někdejší hráč Sparty Léonard Kweuke, který opustil hřiště už ve 40. minutě. Obrat dokonal krátce před koncem Pierre Webó. V bulharské lize se trefil Tomáš Jirsák. Třicetiletý záložník Botevu Plovdiv vyrovnával těsně před koncem prvního poločasu na 1:1 v utkání na hřišti Litexu Loveč. Jirsákův tým přidal ve druhé půli ještě jeden gól a zvítězil 2:1. Český útočník Senice Jan Kalabiška rozhodl v 88. minutě utkání se Slovanem Bratislava, Erik Daniel pečetil výhru Myjavy v domácím utkání s Dunajskou Stredou. Anglie

11. kolo:
Swansea - Arsenal 2:1 (Tomáš Rosický nehrál)
West Ham - Aston Villa 0:0 (Libor Kozák nehrál)
Liverpool - Chelsea 1:2 (Petr Čech nechytal)

2. liga:
17. kolo:
Ipswich - Watford 1:0 (Daniel Pudil odehrál celý zápas, Matěj Vydra odehrál celý zápas)

Bulharsko

15. kolo:
Liteks Loveč - Botev Plovdiv 1:2 (Tomáš Jirsák odehrál celý zápas + ŽK, v 45. minutě vyrovnal)
Chaskovo - CSKA Sofie 2:4 (Jakub Diviš odchytal celý zápas)

Francie

13. kolo:
Lens - Bordeaux 1:2 (Jaroslav Plašil odehrál 76 minut)
Remeš - Lille 2:0 (David Rozehnal odehrál celý zápas)

3. liga:
12. kolo:
Istres - CA Bastia 1:1 (Martin Fenin nehrál, Mario Lička odehrál celý zápas)

Indie

4.-9.11.:
Čennaí - Kalkata 1:1 (Jakub Podaný nehrál)
Bombaj - Dillí Dynamos 1:0 (Pavel Čmovš odehrál celý zápas, Jan Štohanzl odehrál celý zápas - Marek Čech nechytal, Pavel Eliáš odehrál celý zápas)
Kerala - Goa 1:0 (Miroslav Slepička nehrál, Jan Šeda odchytal celý zápas)
Kalkata - Pune 1:3 (Jakub Podaný nastoupil v 72. minutě)
Čennaí - North East United 2:2 (Tomáš Josl nehrál)

Goa - Bombaj 0:0 (Miroslav Slepička nehrál, Jan Šeda odchytal celý zápas - Pavel Čmovš odehrál celý zápas, Jan Štohanzl odehrál celý zápas + ŽK)
Kerala - Dillí Dynamos 0:0 (Marek Čech nechytal, Pavel Eliáš nastoupil v 72. minutě)

Itálie

11. kolo:
Cagliari - FC Janov 1:1 (trenér Zdeněk Zeman)

2. liga:
13. kolo:
Perugia - Virtus Entella 2:1 (Michael Rabušic nehrál)

Izrael

8. kolo:
Beitar Jeruzalém - Hapoel Haifa 0:1 (Přemysl Kovář odchytal celý zápas)

Kypr

9. kolo:
Apollon Limassol - Omonia Nikósie 3:0 (Jan Rezek odehrál 68 minut)

Maďarsko

14. kolo:
Pětiskostelí - Györ 0:3 (Marek Střeštík a Michal Švec nehráli)

Německo

11. kolo:
Augsburg - Paderborn 3:0 (Jan Morávek nehrál)
Frankfurt - Bayern Mnichov 0:4 (Václav Kadlec nehrál)
Freiburg - Schalke 04 2:0 (Vladimír Darida odehrál celý zápas, Pavel Krmaš nehrál)
Wolfsburg - Hamburk 2:0 (Jaroslav Drobný odchytal celý zápas, Petr Jiráček nehrál)
Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 3:4 (Tomáš Kalas nehrál)
Brémy - Stuttgart 2:0 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas - Adam Hloušek nehrál)

2. liga
13. kolo:
Kaiserslautern - Bochum 2:2 (Jan Šimůnek nehrál)
Sandhausen - Norimberk 2:1 (Ondřej Čelůstka odehrál 89 minut, Tomáš Pekhart nehrál, Ondřej Petrák byl v 57. minutě vyloučen, Jan Polák odehrál celý zápas a v 16. minutě přihrál na vedoucí gól)

3. liga
17. kolo:
Dortmund II - Energie Chotěbuz 3:0 (Zbyněk Pospěch nehrál)
Regionální liga - Bavorsko
19. kolo:
Bayreuth - Heimstetten 2:0 (Erik Arkenberg nechytal)

Regionální liga - Sever
16. kolo:
Havelse - Hamburk II 1:2 (Dominik Mašek nastoupil v 79. minutě)

Regionální liga - Severovýchod
13. kolo:
VfB Auerbach - Budissa Budyšín 2:1 (Martin Boček nastoupil v 82. minutě, Jiří Jedinák odehrál 82 minut - Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Petr Králíček, Martin Kotyza a Petr Novotný nehráli, Pavel Patka odehrál celý zápas, Karel Vrabec byl v 86. minutě vyloučen)
Dynamo Berlín - Magdeburg 0:1 (Lukáš Nový odehrál celý zápas + ŽK)
Viktoria Berlín - Wacker Nordhausen 1:2 (Jan Beneš nehrál)
Babelsberg - VFC Plavno 0:0 (Miroslav Hečko odehrál celý zápas, Jakub Petřík nehrál - Ondřej Brusch nastoupil v 90.+1 minutě)

Nizozemsko

12. kolo:
Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1:2 (Jaroslav Navrátil nehrál)
Zwolle - Groningen 2:0 (Tomáš Necid odehrál celý zápas, v 58. minutě uzavřel skóre a v 78. minutě byl vyloučen)

Polsko

15. kolo:
Piast Gliwice - Górnik Leczna 0:0 (Jan Polák nehrál)
Lechia Gdaňsk - Korona Kielce 1:2 (Radek Dejmek odehrál celý zápas)
Wisla Krakov - Slask Vratislav 1:1 (Lukáš Droppa nastoupil v 60. minutě)

2. liga
16. kolo:
GKS Katovice - Tychy 2:0 (Antonín Buček odchytal celý zápas)
Zaglebie Lubin - Miedz Legnica 0:2 (Michal Papadopulos odehrál 70 minut)

Rakousko

Regionální liga - Střed:
15. kolo:
SV Wallern - Austria Klagenfurt 2:1 (Petr Voříšek odehrál celý zápas)
Sturm Štýrský Hradec - Union Vöcklamarkt 1:0 (Michal Kropík nehrál)

Regionální liga - Východ:
15. kolo:
SC Ritzing - Stegersbach 3:2 (Jiří Lenko odehrál celý zápas)

Regionální liga - Západ:
17. kolo:
Pinzgau Saalfelden - WSG Wattens 1:1 (Martin Švejnoha odehrál celý zápas)

Rumunsko

14. kolo:
Targu Mures - Gaz Metan Medias 2:0 (Miloš Buchta odchytal celý zápas)

Rusko

2. liga
18. kolo:
Volgar Astrachaň - Sibir Novosibirsk 2:0 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)
Jenisej - Tom Tomsk 0:3 (Martin Jiránek odehrál celý zápas)

Řecko

9. kolo:
Ergotelis - Veria 2:2 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

Skotsko

13. kolo:
Aberdeen - Celtic Glasgow 1:2 (Filip Twardzik a Patrik Twardzik nehráli)

Slovensko

17. kolo:
Dukla Banská Bystrica - Zlaté Moravce 2:0 (Nicolas Šumský odehrál 55 minut, David Střihavka a Petr Wojnar nehráli)
MFK Košice - Trenčín 2:0 (trenér Radoslav Látal)
Spartak Myjava - Dunajská Streda 3:1 (Erik Daniel odehrál 88 minut + ŽK a v 71. minutě zvýšil na 3:0)
FK Senica - Slovan Bratislava 2:1 (trenér Pavel Hapal, Luboš Hušek odehrál celý zápas, Jan Kalabiška odehrál celý zápas a v 89. minutě uzavřel skóre, Petr Pavlík odehrál celý zápas - trenér Jozef Chovanec, asistent trenéra Horst Siegl, Pavel Fořt nehrál, Tomáš Jablonský odehrál celý zápas)
Ružomberok - Spartak Trnava 0:0 (Martin Vyskočil odehrál celý zápas)

Španělsko

2. liga:
12. kolo:
Tenerife - Deportivo Alavés 1:1 (Jiří Jarošík nehrál)

Švýcarsko

15. kolo:
Young Boys Bern - Sion 2:1 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas)
FC Vaduz - FC Basilej 0:4 (Pavel Pergl nehrál - Marek Suchý odehrál celý zápas, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas)

3. liga:
15. kolo:
Breitenrain - FC Köniz 0:0 (Jiří Koubský odehrál 42 minut)

Turecko

9. kolo:
Istanbul Basaksehir - Besiktas Istanbul 1:2 (Tomáš Sivok odehrál celý zápas)
Fenerbahce Istanbul - Rizespor 2:1 (Michal Kadlec odehrál 45 minut, v 6. minutě vlastním gólem otevřel skóre a v 41. minutě vyrovnal)

2. liga:
9. kolo:
Alanyaspor - Boluspor 0:3 (Tomáš Borek odehrál 45 minut)
Altinordu - Antalyaspor 3:1 (Petr Janda nehrál)

Ukrajina

11. kolo:
Šachtar Doněck - Dněpr Dněpropetrovsk 1:1 (Jan Laštůvka nechytal, Ondřej Mazuch odehrál celý zápas + ŽK)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

Závěrečné 10. kolo - skupina o titul:
Ordabasy Šymkent - Aktobe Lento 1:3 (Ondřej Kúdela odehrál 80 minut)
Kajsar Kyzylorda - Šachtěr Karaganda 2:0 (Martin Klein nehrál)

Konečné pořadí: 1. Astana 45 bodů - mistr ligy, 2. Aktobe 40, 3. Kajrat 38 - oba Evropská liga, 4 Kajsar 27, 5. Ordabasy 27.

Závěrečné 10. kolo - skupina o záchranu:
Atyrau - Tobol Kostanaj 0:3 (Ondřej Kušnír nehrál, Štěpán Kučera odehrál celý zápas, Jiří Jeslínek nastoupil v 65. minutě)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 7.05.2024 ČTK