Češi ve světě: Góly Plašila a Daridy, trefil se i Navrátil

foto Záložník Vladimír Darida hovoří 19. května v Praze s novináři na srazu fotbalové reprezentace před přípravným zápasem ve Finsku.

Praha - Český fotbalový záložník Jaroslav Plašil z Bordeaux skóroval v druhém ligovém zápase za sebou a přispěl k výhře 3:1 nad Lyonem. Bordeaux po třech duelech bez výhry naplno bodovalo, Lyon naopak nenavázal na předchozí čtyři utkání bez porážky.

Bordeaux dostal do vedení v 17. minutě Khazri, který se podílel i na dalších brankách svého týmu. Nejprve jeho centr od rohového praporku zužitkoval Plašil, v závěru poločasu Khazri poslal pas z přímého kopu na Pabla a ten se také nemýlil. Lyon ve druhém poločase už jen zkorigoval stav zásluhou Beauvueho. Záložník Vladimír Darida vyrovnávacím gólem pomohl Hertě Berlín v 7. kole německé ligy k remíze 1:1 na půdě fotbalistů Eintrachtu Frankfurt. Byla to jeho první bundesligová trefa za Herthu, dosud se prosadil jen v Německém poháru. K Daridovi v 82. minutě propadla přihrávka Baumjohana, odchovanec Plzně si míč postrčil do vápna a poslal ho kolem brankáře Hradeckého. Připravil tak Frankfurt o vedení, jehož se ho ujal v 22. minutě, kdy se po rohu prosadil Alexander Meier. Český útočník ve službách nizozemského Heraclesu Almelo Jaroslav Navrátil zaznamenal první trefu v sezoně, jeho tým však prohrál na hřišti Alkmaaru 1:3. Ani gól Michala Papadopulose nestačil Lubinu k výhře v polské nejvyšší souteži. Ostravský odchovanec otevřel ve 26. minutě skóre utkání na hřišti Lechie Gdaňsk. Ve druhé půli se už ale trefovali jen domácí a Lechia vyhrála 3:1. Erik Daniel rozhodl ve slovenské lize o vítězství Myjavy na hřišti Senice. Anglie

7. kolo:
Leicester - Arsenal 2:5 (Petr Čech odchytal celý zápas, Tomáš Rosický nehrál)
Liverpool - Aston Villa 3:2 (Libor Kozák nehrál)

2. liga:
9. kolo:
Bolton - Brighton 2:2 (Filip Twardzik nehrál)
Middlesbrough - Leeds 3:0 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)
Burnley - Reading 1:2 (Matěj Vydra nehrál)
Brentford - Sheffield Wednesday 1:2 (Daniel Pudil odehrál 42 minut)

4. liga:
9. kolo:
Yeovil - Hartlepool 1:2 (Jakub Sokolík odehrál celý zápas)

Belgie

9. kolo:
Mouscron - Ostende 2:2 (David Rozehnal odehrál celý zápas)

Dánsko

10. kolo:
Randers - Midtjylland 0:2 (Filip Novák odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)

Francie

8. kolo:
Bordeaux - Lyon 3:1 (Jaroslav Plašil odehrál 79 minut, ve 40. minutě vstřelil gól)

Itálie

6. kolo:
Boloňa - Udine 1:2 (Michal Pecháček nehrál)

2. liga:
5. kolo:
Ascoli - Brescia 0:0 (Jakub Jankto odehrál celý zápas)
Bari - Avellino 2:1 (Milan Nitrianský nehrál)
Perugia - Cesena 0:0 (Lukáš Zima nechytal)

3. liga - skupina C:
4. kolo:
Juve Stabia - Paganese 1:1 (Jan Polák odehrál celý zápas)

Izrael

5. kolo:
Hapoel Haifa - Maccbi Tel Aviv 0:2 (Přemysl Kovář nechytal)

Maďarsko

10. kolo:
Újpešť - MTK Budapešť 2:2 (Marek Střeštík odehrál 57 minut)

Německo

7. kolo:
Augsburg - Hoffenheim 1:3 (Jan Morávek odehrál minut - Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas)
Brémy - Leverkusen 0:0 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Frankfurt - Hertha Berlín 1:1 (Václav Kadlec odehrál 56 minut - Vladimír Darida odehrál celý zápas, v 82. minutě vstřelil gól)
Hamburk - Schalke 0:0 (Jaroslav Drobný odchytal celý zápas)
Kolín nad Rýnem - Ingolstadt 0:0 (Tomáš Pekhart nastoupil v 78. minutě)
Stuttgart - Mönchengladbach 1:3 (Adam Hloušek nehrál, Jan Kliment nastoupil v 82. minutě)

2. liga
9. kolo:
Bochum - Kaiserslautern 1:2 (Jan Šimůnek nehrál)
Norimberk - Bielefeld 2:2 (Ondřej Petrák nehrál, Jan Polák nastoupil v 73. minutě)

3. liga
11. kolo:
Rot-Weiss Erfurt - Brémy B 0:0 (Patrik Twardzik nehrál)
Würzburg Kickers - Saská Kamenice 1:1 (Martin Fenin nehrál)
1. FC Magdeburg - Chotěbuz 2:2 (Lukáš Nový nehrál)

Regionální liga - Bavorsko
12. kolo:
Illertissen - Bayreuth 2:4 (Erik Arkenberg nechytal)

Regionální liga - Sever
10. kolo:
Meppen - Borussia Hildesheim 2:0 (Martin Hudec nehrál)

Regionální liga - Severovýchod
9. kolo:
VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz 3:2 (Jiří Jedinák nehrál - Jakub Vojta nehrál)
Budissa Budyšín - Viktoria Berlín 3:1 (Pavel Čermák odehrál celý zápas, vstřelil gól, Alexander Jakubov nastoupil v 74. minutě, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Petr Králíček nechytal, Pavel Patka odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Karel Vrabec nehrál)
RB Lipsko B - Oberlausitz Neugersdorf 0:2 (Jaroslav Dittrich odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Jiří Liška nehrál, Luboš Loučka odehrál celý zápas, v 85. vstřelil gól z penalty, Josef Němec odehrál 69 minut, Jan Nezmar nehrál, Jan Penc odehrál celý zápas, Jiří Šisler odehrál 56 minut)
Optik Rathenow - Dynamo Berlín 1:5 (Martin Skřehot nehrál)

Nizozemsko

7. kolo:
Ajax Amsterodam - Groningen 2:0 (Václav Černý nehrál)
Utrecht - Cambuur Leeuwarden 3:3 (Dominik Mašek nehrál)
Alkmaar - Heracles Almelo 3:1 (Jaroslav Navrátil nastoupil v 27. minutě, v 76. minutě vstřelil gól)

Polsko

10. kolo:
Slask Vratislav - Piast Gliwice 1:2 (Marcel Gecov odehrál celý zápas - trenér Radoslav Látal, asistent Jiří Neček, Martin Nešpor odehrál 62 minut, Kamil Vacek odehrál 84 minut)
Wisla Krakov - Korona Kielce 0:0 (Radek Dejmek odehrál celý zápas)
Legia Varšava - Nieciecza 0:0 (Mario Lička odehrál 80 minut)
Lecha Gdaňsk - Zaglebie Lubin 0:0 (Michal Papadopulos odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu a v 26. mnutě vstřelil gól)

2. liga
10. kolo:
Kluczbork - GKS Belchatów 0:0 (Václav Cverna odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Lukáš Kubáň odehrál celý zápas)
Legnica - Pogoň Siedlce 1:1 (Hynek Prokeš nehrál)
Arka Gdyně - Sandecja Nowy Sacz 2:1 (Pavel Besta nehrál, Josef Čtvrtníček nastoupil v 64. minutě)

Rakousko

10. kolo:
Austria Vídeň - AC Wolfsberger 1:0 (Patrizio Stronati nehrál)

Regionální liga - Střed:
10. kolo:
Union Gurten SV Wallern 2:1 (Martin Šlapák nastoupil v 65. minutě - Petr Voříšek odehrál celý zápas, hrající trenér Petr Voříšek )
Stadl-Paura - Blau-Weiss Linec 2:2 (Radek Gulajev nastoupil v 85. minutě)

Regionální liga - Východ:
9. kolo:
Parndorf - First Vienna 1:1 (Jiří Lenko odehrál celý zápas)
SC Ritzing - Amstetten 2:2 (Tomáš Hykel nehrál, Tomáš Jun odehrál celý zápas, Daniel Řapek nehrál)

Regionální liga - Západ:
10. kolo:
WSG Wattens - Anif/Salzburg 1:0 (Martin Švejnoha nehrál)

Rusko

2. liga
13. kolo:
Sibir Novosibirsk - Bajka Irkutsk 1:0 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)
Energia Vladivostok - Tom Tomsk 0:3 (Martin Jiránek odehrál 57 minut)

Řecko

5. kolo:
Kalloni - Panetolikos 5:1 (Jiří Kladrubský nastoupil ve 32. minutě)

Spojené arabské emiráty

4. kolo:
Emirates - SC Fudžajra 1:1 (trenér Ivan Hašek)

Skotsko

9. kolo:
Motherwell - Partick Thistle 2:1 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

3. liga:
8. kolo:
Dunfermline - Airdrieonians 1:1 (Nicolas Šumský nehrál)

Slovensko

11. kolo:
Slovan Bratislava - Podbrezová 3:1 (Jakub Podaný odehrál celý zápas)
Žilina - Michalovce 2:0 (Aleš Mandous nehrál - Martin Raška nehrál)
Senica - Spartak Myjava 0:1 (Lukáš Fialka nehrál, Luboš Hušek odehrál celý zápas, Jan Kalabiška odehrál celý zápas, Petr Pavlík odehrál celý zápas, Tomáš Vengřinek odehrál 84 minut - Erik Daniel odehrál 87 minut, ve 48. minutě vstřelil jediný gól zápasu)
Ružomberok - Dunajská Streda 1:0 (Antonín Rosa odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)
Trenčín - Skalica 3:0 (trenér Aleš Křeček)

Švýcarsko

10. kolo:
FC Basilej - FC Lugano 3:1 (Marek Suchý odehrál 89 minut, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas - trenér Zdeněk Zeman)
FC Thun - Young Boys Bern 0:1 (Jan Lecjaks nehrál)
FC Sion - FC Vaduz 0:1 (Martin Zeman nehrál - Pavel Pergl nehrál)

3. liga:
9. kolo:
Brühl - FC Köniz 2:2 (Jiří Koubský odehrál celý zápas)

Turecko

6. kolo:
Antalyaspor - Sivasspor 1:1 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas)
Bursaspor - Eskisehirspor 2:0 (Tomáš Necid odehrál celý zápas, v 84. minutě vstřelil gól, Tomáš Sivok nehrál)
Besiktas - Fenerbahce Istanbul 3:2 (Michal Kadlec nehrál)
Konyaspor - Mersin 2:0 (Tomáš Borek nehrál)

2. liga:
6. kolo:
Boluspor - Sanliurfaspor 4:2 (Petr Janda nehrál)

Ukrajina

9. kolo:
Metalist Charkov - Dněpr Dněpropetrovsk 1:2 (Jan Laštůvka nechytal)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

5. kolo - skupina o titul:
Irtyš Pavlodar - FC Astana 2:1 (Tomáš Jirsák odehrál celý zápas)

5. kolo - skupina o záchranu:
FK Taraz - Šachter Karagandy 2:0 (Jan Vošahlík nehrál)
Okžetpes Kokšetau - Tobol 1:2 (Michal Smejkal nehrál)
Kajsar Kyzylorda - FK Žetysu 3:1 (Martin Klein odehrál celý zápas, v 10. mminutě vstřelil gól)