Češi ve světě: Čech se zranil, vítězný gól Plašila

foto Zraněný gólman Chelsea Petr Čech je ošetřován během utkání Ligy mistrů.

Fotbalista Petr Čech nedochytal nedělní zápas anglické ligy, ve kterém Chelsea zdolala Blackburn 1:0. Český reprezentant se srazil s útočníkem Blackburnu Santa Cruzem a při tom si zřejmě poranil kyčel. Chvíli zkoušel ještě chytat, ale v 64. minutě se nechal vystřídat.

Fotogalerie

Český fotbalista v dresu skotského klubu Heart of Midlothian Roman Bednář.Roman Bednář vstřelil jediný gól týmu West Bromwich Albion na stadionu Stoke (1:3). Hosté klesli v druhé anglické lize na druhé místo a sobotní soupeř se jim na čvtrté příčce přiblížil na jediný bod. Český fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil na setkání s novináři, které se uskutečnilo 10. září v Praze před středečním zápasem kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy s Irskem.Jaroslav Plašil zaznamenal vítězný gól Pamplony v nedělním duelu s Mallorkou. Český záložník zvýšil na začátku druhé půle na 2:0. Osasuna nakonec zvítězila 3:1 a ve španělské lize si polepšila na dvanácté místo. Fotbalista Lyonu Milan Baroš (vpravo) uniká obráncům Lille.V souboji dvou prvních celků francouzské ligy remizoval Lyon v Nancy 1:1. Lídra poslal do vedení v 80. minutě svým třetím gólem v ligové sezoně Milan Baroš. Lyon si udržel před svým sobotním soupeřem čtyřbodový náskok. Monako podlehlo tentýž den Auxerre 0:1, Jan Koller odehrál celé střetnutí. Český fotbalový záložník Jiří Jarošík v dresu skotského Celtiku Glasgow.Střídající Jiří Jarošík zachránil Celtiku Glasgow bod za remízu 1:1 s Hibernianem. Český záložník skóroval v 78. minutě z hranice malého vápna. Celtic udržel i přes sobotní ztrátu vedení ve skotské lize o dva body před Rangers. Ve stejný den se nedařilo ve druhé lize ani Livingstonu. Prohru 2:5 se St. Johnstonem zmírnil svou trefou v 90. minutě Tomáš Pešír. Bývalý fotbalista Pavel Nedvěd v dresu Juventusu Turín.Juventus Turín zvítězil v nedělním utkání italské ligy nad Sienou 2:0 a udržel si třetí místo. Pavel Nedvěd byl střídán v 80. minutě, Zdeněk Grygera se na hřiště dostal v 69. minutě. Za poražené nenastoupil Lukáš Jarolím. Fiorentina uštědřila ve stejnou dobu debakl Cagliari 5:1. Tomáš Ujfaluši absolvoval celý zápas.
Anglie

18. kolo:
Aston Villa - Manchester City 1:1 (Patrik Berger nehrál)
Blackburn - Chelsea 0:1 (Petr Čech odchytal 64 minut)
Newcastle - Derby 2:2 (David Rozehnal odehrál 58 minut)
Arsenal - Tottenham 2:1 (Tomáš Rosický odehrál 90 minut - Radek Černý nechytal, Tomáš Pekhart nehrál)

2. liga:
23. kolo:
Scunthorpe - Norwich City 0:1 (David Střihavka nehrál)
Southampton - Preston North End 0:1 (Mario Lička nehrál, Rudolf Skácel odehrál 90 minut)
Stoke - West Bromwich Albion 3:1 (Roman Bednář odehrál 90 minut a v 72. minutě uzavřel skóre)

Belgie

17. kolo:
Anderlecht - Mons 3:2 (Jan Polák odehrál 90 minut, Daniel Zítka odchytal 90 minut)
Westerlo - Club Bruggy odloženo (Štěpán Kučera)
Zulte-Waregem - FC Brusel 1:0 (Richard Culek nehrál, Pavel Fořt odehrál 65 minut)

Francie

19. kolo:
Nancy - Lyon 1:1 (Milan Baroš nastoupil v 36. minutě a v 80. minutě otevřel skóre)
Auxerre - Monako 1:0 (Jan Koller odehrál 90 minut)

2. liga:
19. kolo:
Guingamp - Nantes 0:0 (Marek Heinz nehrál)

Itálie

17. kolo:
Fiorentina - Cagliari 5:1 (Jan Hable a Ondřej Mazuch nehráli, Tomáš Ujfaluši odehrál 90 minut)
Inter Milán - AC Milán 2:1 (Marek Jankulovski nehrál)
FC Janov - Parma 1:0 (Radek Petr nechytal)
Juventus - Siena 2:0 (Zdeněk Grygera nastoupil v 69. minutě, Pavel Nedvěd odehrál 80 minut - Lukáš Jarolím nehrál)
Udinese - Empoli 2:2 (Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný nehráli)

2. liga
19. kolo:
Bari - Lecce 0:4 (Ondřej Herzán nehrál)
Triestina - Avellino 2:2 (Jaroslav Šedivec nastoupil v 87. minutě)

Kypr

14. kolo:
AEL Limassol - Apollon Limassol 0:0 (Aleš Chvalovský odchytal 90 minut)
Aris Limassol - AEK Larnaka 2:3 (Tomáš Kuchař nehrál, Jan Vorel odehrál 90 minut a v 37. minutě vlastním gólem vyrovnal na 1:1 - Pavel Pergl odehrál 90 minut)

Nizozemsko

16. kolo:
Heracles Almelo - FC Groningen 1:2 (Ondřej Švejdík nehrál)

2. liga
22. kolo:
Veendam - RBC Roosendaal odloženo (Petr Dragoun)
Den Bosch - FC Volendam odloženo (Vít Valenta)

Řecko

13. kolo:
Iraklis Soluň - Aris Soluň 0:2 (Martin Zbončák odehrál 45 minut)

Skotsko

18. kolo:
Celtic Glasgow - Hibernian 1:1 (Jiří Jarošík nastoupil v 64. minutě a v 78. minutě uzavřel skóre)
Heart of Midlothian - Inverness 2:3 (Michal Pospíšil nastoupil v 65. minutě)

2. liga
18. kolo:
St. Johnstone - FC Livingston 5:2 (Jakub Hottek nehrál, Tomáš Pešír nastoupil v 75. minutě a v 90. minutě uzavřel skóre)

Španělsko

17. kolo:
Osasuna Pamplona - Mallorca 3:1 (Jaroslav Plašil odehrál 89 minut a v 46. minutě zvýšil na 2:0)