Češi ve světě: Pětka Drobného, Zápotočného pomsta

foto Fotbalista Bayernu Mnichov Mario Gomez (nahoře) proniká přes ležícího gólmana Herthy Berlín Jaroslava Drobného.

Praha - Gólman Herthy Berlín Jaroslav Drobný inkasoval pět gólů na půdě Bayernu Mnichov v sobotním duelu německé nejvyšší soutěže. Hosté, kteří jsou beznadějně poslední se šesti body, stihli v závěru zkorigovat prohru na 2:5. Český brankář měl podíl pouze na třetí brance, kdy jím vyražený Gomezův centr dorazil do sítě Robben. Drobný po utkání o svém týmu prohlásil, že "na bundesligu prostě nemá". Manažer klubu Michael Preetz shání posily, tou první je Roman Hubník.

Fotogalerie

Fotbalisté Leverkusenu Michal Kadlec (vlevo) a Gonzalo Castro (vpravo) se snaží připravit o míč Roba Frienda z Mönchengladbachu. Lídr Bundesligy Leverkusen měl doma namále s Mönchengladbachem, ale během devíti minut otočil sobotní střetnutí na konečných 3:2 ve svůj prospěch. Za vítěze odehrál závěrečnou půlhodinu Michal Kadlec. Leverkusen vyhrál podzimní část soutěže a jako jediný celek udržel v letošním ročníku po sedmnácti zápasech neporazitelnost. Před druhým Schalke 04, které v páteční předehrávce zdolalo Mohuč 1:0, má ovšem náskok pouze jediného bodu. Jan Morávek odehrál ve vítězném celku závěrečných sedm minut. Fotbalista Hamburku David Rozehnal (vpravo) v hlavičkovém souboji s Markusem Rosenbergem z Brém. Čtvrtý je po podzimu Hamburk, jenž v nedělní dohrávce připravil první prohru venku Brémám (2:1). David Jarolím absolvoval za domácí celé utkání, David Rozehnal přišel na trávník v 37. minutě. Ve druhé německé lize se trápí Bielefeld, který nevyhrál už šest zápasů v řadě a po podzimu je třetí. Arminia v neděli remizovala v Oberhausenu bez branek. Pavel Fořt odehrál za hosty 84 minut a podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu. Český fotbalista Tomáš Zápotočný. Dokonalá pomsta se povedla Tomáši Zápotočnému. Český obránce se trefil hlavou v 89. minutě páteční předehrávky a rozhodl o výhře Bursasporu 3:2 na hřišti Besiktase Istanbulu, svého bývalého zaměstnavatele, odkud přišel na roční hostování.
Anglie

18. kolo:
Arsenal - Hull 3:0 (Tomáš Rosický nehrál)
West Ham - Chelsea 1:1 (Radoslav Kováč odehrál 90 minut, Marek Štěch nechytal - Petr Čech odchytal 90 minut)

2. liga:
22. kolo:
Bristol City - Reading 1:1 (Marek Matějovský odehrál 90 minut)
Queens Park Rangers - Sheffield United 1:1 (Radek Černý odchytal 90 minut)
Blackpool - West Bromwich Albion odloženo (Roman Bednář)

Austrálie

19. kolo:
Melbourne Victory - FC Sydney 0:0 (trenér Vítězslav Lavička a asistent Michal Zach)
Ázerbajdžán

16. kolo:
Inter Baku - Turan Tovuz 3:1 (Bronislav Červenka odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu, Lubomír Kubica nehrál)
Chazar Lankaran - Qabala 1:0 (Tomáš Ineman nehrál)

Belgie

19. kolo:
Anderlecht - FC Bruggy odloženo (Ondřej Mazuch, Jan Polák, Daniel Zítka)
Roeselare - St. Truiden 1:2 (Štěpán Kučera odehrál 90 minut)
Racing Genk - Zulte-Waregem 2:2 (Daniel Pudil odehrál 90 minut)

Francie

18. kolo:
Bordeaux - Lorient 4:1 (Jaroslav Plašil odehrál 90 minut)
Boulogne - FC Sochaux odloženo (Václav Svěrkoš)

Itálie

17. kolo:
Fiorentina - AC Milán odloženo (Marek Jankulovski)
Juventus - Catania 1:2 (Zdeněk Grygera nehrál)
Palermo - Siena 1:0 (Lukáš Jarolím odehrál 68 minut)

2. liga
19. kolo:
Brescia - Modena 1:0 (Libor Kozák nehrál)
Triestina - Piacenza odloženo (Jaroslav Šedivec)

Izrael

14. kolo:
Hapoel Beer Ševa - Hapoel Haifa 2:3 (Pavel Pergl byl vyloučen v 90. minutě)

Kypr

14. kolo:
AE Pafos - Omonia Nikósie 1:3 (Martin Kolář odehrál 65 minut)
Apollon Limassol - Enosis 1:1 (Aleš Chvalovský odchytal 90 minut, Miroslav Matušovič odehrál 90 minut)
Ethnikos Achnas - Nea Salamina 2:1 (Jiří Mašek odehrál 90 minut, Tomáš Pešír odehrál minut)

Německo

17. kolo:
Dortmund - Freiburg 1:0 (Pavel Krmaš nehrál)
Hamburk - Brémy 2:1 (David Jarolím odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu, David Rozehnal nastoupil v 37. minutě, Miroslav Štěpánek nehrál)
Hannover - Bochum 2:3 (Jiří Štajner nehrál)
Bayern Mnichov - Hertha Berlín 5:2 (Jaroslav Drobný odchytal 90 minut)
Leverkusen - Mönchengladbach 3:2 (Michal Kadlec nastoupil v 60. minutě)
Schalke - Mohuč 1:0 (Jan Morávek nastoupil v 83. minutě - Filip Trojan nehrál)
Stuttgart - Hoffenheim 3:1 (Jan Šimák nehrál)
Frankfurt - Wolfsburg 2:2 (Martin Fenin nehrál - Jan Šimůnek nehrál)

2. liga
17. kolo:
Oberhausen - Bielefeld 0:0 (Pavel Fořt odehrál 84 minut a podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu, Radim Kučera nehrál)
Augsburg - Kaiserslautern 4:1 (Jiří Bílek odehrál 63 minut)
Koblenz - FSV Frankfurt 0:1 (Martin Hudec nehrál)

3. liga
21. kolo:
Dynamo Drážďany - Wehen-Wiesbaden 3:1 (Pavel Dobrý nehrál)
Kickers Offenbach - Erfurt 0:0 (Martin Hyský nehrál - Petr Smíšek nastoupil v 88. minutě)
SSV Jahn Řezno - Wuppertal odloženo (Petr Stoilov)
SpVgg Unterhaching - Bayern Mnichov II odloženo (Roman Týce)

Regionální liga - Sever
19. kolo:
FC Hallescher - St. Pauli II 1:0 (Jan Beneš odehrál 90 minut, Pavel David odehrál 90 minut, Milan Janeček nehrál)
Türkiyemspor Berlín - ZFC Meuselwitz odloženo (Martin Boček a Aleš Pikl nehráli)
Babelsberg - Saská Kamenice odloženo (Vít Vrtělka)
VFC Plauen - Oberneuland 1:0 (Jiří Hrubý nechytal)

Nizozemsko

18. kolo:
FC Groningen - SC Heerenveen odloženo (Ondřej Švejdík - Milan Kopic, Martin Lejsal, Michal Papadopulos, Michal Švec)
Heracles Almelo - Venlo 1:0 (Vojtěch Schulmeister nehrál)
FC Utrecht - PSV Eindhoven odloženo (Jacob Lensky)

Řecko

15. kolo:
Panionios Atény - Kavala 1:2 (Martin Latka odehrál 90 minut)

Skotsko

16. kolo:
Heart of Midlothian - Celtic Glasgow 2:1 (Milan Mišůn nehrál)
Hamilton Accies - Dundee United odloženo (Tomáš Černý)

Španělsko

15. kolo:
Tenerife - Atlético Madrid 1:1 (Tomáš Ujfaluši odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)

2. liga
17. kolo:
Murcia - Cádiz 2:2 (Zdeněk Zlámal nechytal)

Turecko

17. kolo:
Besiktas Istanbul - Bursaspor 2:3 (Tomáš Sivok odehrál 90 minut - Tomáš Zápotočný odehrál 90 minut a v 89. minutě uzavřel skóre)
Galatasaray Istanbul - Genclerbirligi 1:0 (Milan Baroš nehrál)
Kasimpasa Istanbul - Manisaspor 3:1 (Petr Bolek a Petr Pavlík nehráli)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 8.05.2024 ČTK