Češi ve světě: Premiérová trefa Krmaše, dva góly Vyskočila.

foto Fotbalista Freiburgu Pavel Krmaš.

Fotbalisté Freiburgu porazili ve 28. kole německé ligy i díky brance českého obránce Pavla Krmaše Norimberk 3:2. První gól ve Freiburgu vstřelil již v šesté minutě obránce hostů Emanuel Pogatetz, o sedmnáct minut později se však na druhé straně také hlavou trefil Krmaš a vyrovnal na 1:1. Český stoper pak na konci prvního poločasu fauloval a nařízenou penaltu s přehledem proměnil norimberský nejlepší střelec Josip Drmič.

V 53. minutě sudí nařídil penaltu i na druhé straně a Pogatetzův faul potrestal devátou brankou v sezoně Admir Mehmedi. Obrat dokonal o dvanáct minut později jedenadvacetiletý Felix Klaus. Freiburg poskočil v tabulce na 13. příčku, soupeř zůstává pouze dva body nad sestupovým pásmem. V základní sestavě Freiburgu nastoupil vedle Krmaše také Vladimír Darida, na straně hostů odehrál celý zápas záložník Adam Hloušek. Útočník Tomáš Pekhart i obránce Ondřej Petrák se zapojili jako střídající hráči, druhý jmenovaný však musel po půl hodině opustit hřiště kvůli zranění. Hned dva góly Trnavy v utkání s Trenčínem vstřelil Martin Vyskočil. Český záložník už v sedmé minutě otevřel skóre zápasu, v 53. minutě pak přidal svůj druhý gól a výrazně tak přispěl k vítězství Spartaku 3:1. Anglie

32. kolo:
Arsenal - Manchester City 1:1 (Tomáš Rosický odehrál celý zápas + ŽK)
Manchester United - Aston Villa 4:1 (Libor Kozák nehrál)
Crystal Palace - Chelsea 1:0 (Petr Čech odchytal celý zápas, Tomáš Kalas nehrál)
Sunderland - West Ham 1:2 (Ondřej Čelůstka nehrál)
West Bromwich Albion - Cardiff 3:3 (Matěj Vydra odehrál 78 minut a v 9. minutě přihrál na gól na 2:0)

2. liga:
39. kolo:
Sheffield Wednesday - Watford 1:4 (Daniel Pudil odehrál 62 minut + ŽK)
Yeovil Town - Barnsley 1:4 (Marek Štěch odchytal celý zápas)

3. liga:
40. kolo:
Oldham - Brentford 0:0 (Martin Fillo nehrál)

Bulharsko

Skupina o titul - 4. kolo:
Liteks Loveč - CSKA Sofie 0:1 (Tomáš Černý nechytal)
Ludogorec Razgrad - Botev Plovdiv 1:1 (Tomáš Jirsák odehrál celý zápas)
Levski Sofie volno (Pavel Čmovš)

Francie

31. kolo:
Lille - Guingamp 1:0 (David Rozehnal nehrál)

Itálie

31. kolo:
Udine - Catania 1:0 (Jaroslav Plašil odehrál 81 minut)
Hellas Verona - FC Janov 3:0 (Michael Rabušic nehrál)

Maďarsko

22. kolo:
Györ - MTK Budapešť 3:0 (Marek Střeštík odehrál 63 minut, Michal Švec odehrál celý zápas)

Německo

28. kolo:
Mohuč - Augsburg 3:0 (Zdeněk Pospěch odehrál celý zápas - Jan Morávek nehrál)
Hannover - Brémy 1:2 (František Rajtoral nehrál - Theodor Gebre Selassie nastoupil v 83. minutě)
Freiburg - Norimberk 3:2 (Vladimír Darida odehrál celý zápas, Pavel Krmaš odehrál celý zápas a v 23. minutě vyrovnal na 1:1, Václav Pilař nehrál - Adam Hloušek odehrál celý zápas, Tomáš Pekhart nastoupil v 70. minutě, Ondřej Petrák hrál od 46. do 75. minuty)
Mönchengladbach - Hamburk 3:1 (Jaroslav Drobný nechytal, Petr Jiráček nastoupil v 82. minutě)
Wolfsburg - Frankfurt 2:1 (Jan Polák nehrál - Václav Kadlec nastoupil v 73. minutě)

2. liga
28. kolo:
Dynamo Drážďany - Sandhausen 0:0 (Filip Trojan nehrál)
Düsseldorf - Ingolstadt 0:0 (Martin Latka nehrál)
Karlsruhe - Kaiserslautern 2:2 (Jan Šimůnek nehrál)

Regionální liga - Sever
27. kolo:
Hamburk II - Braunschweig II 0:1 (Dominik Mašek nehrál)

Regionální liga - Severovýchod
22. kolo:
Germania Halberstadt - VfB Auerbach 1:3 (Martin Boček nastoupil v 57. minutě a v 90.+2 minutě uzavřel skóre, Jiří Jedinák odehrál celý zápas)
TSG Neustrelitz - Magdeburg 2:1 (Lukáš Nový odehrál celý zápas)
Wacker Nordhausen - Meuselwitz 0:1 (Jan Beneš nehrál)

Nizozemsko

30. kolo:
NEC Nijmegen - Heracles Almelo 1:2 (Jaroslav Navrátil nehrál)
Roda JC Kerkrade - RKC Waalwijk 0:1 (Jan Šeda nechytal)

Polsko

28. kolo:
Lech Poznaň - Podbeskidzie Bielsko-Biala 0:1 (Jan Blažek nastoupil v 65. minutě)
Lechia Gdaňsk - Piast Gliwice 3:1 (Jan Polák odehrál celý zápas)
Korona Kielce - Pogoň Štětín 2:2 (Radek Dejmek odehrál celý zápas + ŽK)
Zawisza Bydhošť - Slask Vratislav 1:0 (Luboš Adamec a Lukáš Droppa nehráli)
Zaglebie Lubin - Wisla Krakov 3:1 (Jiří Bílek odehrál celý zápas, Michal Papadopulos odehrál 78 minut)

2. liga
22. kolo:
Chojnice - Nieciecza 0:1 (Vojtěch Schulmeister nehrál)
Arka Gdyně - Sandecja Nowy Sacz 0:0 (Pavel Besta nehrál)
Energetyk Rybnik - Flota Swinoujscie 1:1 (Antonín Buček odchytal celý zápas, Tomáš Vrťo odehrál 45 minut)
Kolejarz Stróze - GKS Tychy 1:0 (Tomáš Dočekal nehrál)

Rakousko

30. kolo:
Ried - Austria Vídeň 2:2 (Tomáš Jun nehrál)
Salcburk - Wacker Innsbruck 0:0 (Tomáš Abrahám nehrál)

Regionální liga - Střed:
20. kolo:
SV Wallern - Union Vöcklamarkt 0:1 (Petr Voříšek odehrál celý zápas - Michal Kropík odehrál celý zápas)

Regionální liga - Východ:
20. kolo:
Mattersburg am. - SC Retz 1:0 (Jiří Adamec odehrál celý zápas, Gregor Kováč nastoupil v 73. minutě, Jiří Zifčák odehrál 73 minut)
Wiener SK - SC Ritzing 0:1 (Martin Jirouš nehrál - Jiří Lenko nehrál)

Regionální liga - Západ:
19. kolo:
Innsbruck am. - WSG Wattens 0:4 (Martin Švejnoha odehrál celý zápas a v 59. minutě zvýšil na 3:0)

Rumunsko

25. kolo:
Universitatea Kluž - Gaz Metan Medias 1:0 (Miloš Buchta nechytal, Petr Mach nehrál)
Ceahlaul Piatra Neamt - Astra Giurgiu 0:2 (Martin Jícha nechytal)

Rusko

23. kolo:
Tom Tomsk - Dynamo Moskva 1:3 (Jan Holenda odehrál celý zápas, Martin Jiránek odehrál celý zápas, Petr Vašek odchytal celý zápas)

2. liga
28. kolo:
Sibir Novosibirsk - Ufa 1:0 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)

Řecko

32. kolo:
PAOK Soluň - AEL Kalloni 2:1 (Jakub Podaný odehrál celý zápas)
Panaitolikos - FC Veria 0:0 (Petr Trapp odehrál 59 minut)

Skotsko

32. kolo:
Celtic Glasgow - Ross County 1:1 (Filip Twardzik nehrál)

Slovensko

24. kolo:
Dukla Banská Bystrica - Košice 0:1 (Jan Kliment odehrál celý zápas - trenér Radoslav Látal)
Slovan Bratislava - FK Senica 2:0 (Pavel Fořt nehrál, Jiří Kladrubský nehrál - Milan Jirásek nehrál, Jan Kalabiška odehrál 69 minut, Petr Pavlík odehrál celý zápas)
DAC Dunajská Streda - Žilina 2:1 (Petr Hošek a Dušan Nulíček nehráli)
Spartak Trnava - Trenčín 3:1 (Martin Vyskočil odehrál 85 minut, v 8. minutě otevřel skóre a v 52. minutě skóroval na 2:1)
FC Nitra - Spartak Myjava 3:0 (Jiří Böhm odehrál 90 minut + ŽK, Lukáš Kutra odehrál 56 minut + ŽK - Erik Daniel odehrál celý zápas + ŽK)

Španělsko

2. liga:
32. kolo:
Deportivo Alavés - Real Zaragoza 2:2 (Jiří Jarošík odehrál celý zápas)

Švýcarsko

27. kolo:
Lucern - Basilej 0:2 (Marek Suchý odehrál celý zápas)
Aarau - Young Boys Bern 2:1 (Jan Lecjaks nehrál)
2. liga:
27. kolo:
FC Vaduz - Biel-Bienne 3:1 (Pavel Pergl nehrál)
FC Wil - FC Schaffhausen 0:0 (Jiří Koubský nastoupil v 90. minutě)

Turecko

27. kolo:
Kayserispor - Antalyaspor 3:1 (Ondřej Vaněk odehrál celý zápas - Milan Baroš nehrál)
Karabükspor - Besiktas Istanbul 1:0 (Tomáš Sivok nehrál)
Fenerbahce Istanbul - Bursaspor 3:0 (Michal Kadlec nehrál)
Konyaspor - Galatasaray Istabul 0:0 (Tomáš Borek nehrál)
Sivasspor - Gaziantepspor 3:2 (Jakub Navrátil odehrál celý zápas)

2. liga:
31. kolo:
Boluspor - Karsiyaka Izmir 1:4 (David Bičík odchytal celý zápas)

Ukrajina

20. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Dynamo Kyjev 2:0 (Jan Laštůvka nechytal, Ondřej Mazuch odehrál celý zápas)
Metalist Charkov - Šachtar Doněck 2:4 (Tomáš Hübschman nehrál)
Metalurh Záporoží - Tavrija Simferopol 1:0 (Tomáš Hrdlička nechytal)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

3. kolo:
Lokomotiv Astana - Kajsar Kyzylorda 1:0 (Martin Klein odehrál celý zápas)
Tobol Kostanaj - Žetysu Taldykorgan 0:2 (Ondřej Kušnír nehrál, Štěpán Kučera odehrál celý zápas, Jiří Jeslínek nastoupil v 52. minutě)
Kajrat Almaty - Ordabasy Šymkent 0:1 (Pavel Černý nehrál)
Irtyš Pavlodar - Atyrau 0:1 (Jakub Chleboun odehrál celý zápas)