Žlutočerné vstávání

foto Fotbalisté Borussie Dortmund se radují z vítězství nad Schalke 04.

V sobotu odpoledne se v Dortmundu hrálo tolik očekávané derby mezi místní Borussií a konkurentem ze sousedního Gelsenkirchenu – Schalke 04. Podle postavení v tabulce by věcí neznalý sázkař klidně vsadil vlastní dům na hosty. Jenže realita byla právě opačná. Tým, který se chvíli krčil i na poslední příčce, nedal soupeři ani tu nejmenší šanci. A předváděl něco na způsob kočka – myš.

Jen za první poločas měli dortmundští šest jasných gólových šancí. Některé Reusovi, Aubameyangovi či Mchytarjanovi pochytal hodně zaměstnaný gólman Wellenreuther, dvakrát trefili hráči Borussie brankovou konstrukci, jednou vykopávali obránci Schalke z brankové čáry. Poměr střel v první půli zněl 15:2, víc není, co dodávat. Druhý poločas se odehrával podle úplně stejného scénáře. Jen s tím rozdílem, že Borussia dokázala konečně skórovat. V 78.minutě se před Wellenreuthera dostal Aubameyang, na rozdíl od prvního poločasu tentokráte míč poslal přesně k tyči a domácí vedli. O sto vteřin později přidal druhý direkt mátožným hráčům Schalke Mchytarjan a bylo rozhodnuto. Ke třetímu a poslednímu gólu pomohl Borussii Wellenreuther, který chtěl těsně před brankou udělat kličku Reusovi, což se mu krutě nevyplatilo a dortmundský útočník slavil jednoduchý gól – svůj pátý v pátém utkání v řadě. Borussia slavila nejen sladké vítězství v největším německém derby, ale také čtvrtou ligovou výhru v řadě. Nadále stoupá z podpalubí a není vyloučeno, že se ještě zapojí do bojů o evropskou ligu. Bayern si opět zastřílel, tentokráte to odnesl Kolín. V nijak závratném tempu nasázel mnichovský klub čtyři góly (Schweinsteiger, Ribéry, Robbén a Lewandowski) a vůbec ho nerozhodilo snížení na 2:1, o které se postaral těsně před poločasem Ujah. Hráčem utkání byl opět Robbén. Dal svůj sedmnáctý letošní gól, k tomu přidal dvě asistence. Hraje ve velké pohodě a je rozhodně největší zbraní Bayernu. Freiburg s Daridou a Krmašem v sestavě si dojel pro porážku do Leverkusenu. Bayeru se v tomto roce doma nedaří. Na vlastním stadionu nedávají jeho útočníci góly a logicky nesbírají ani moc bodů. Tentokráte jim ale stačila jediná povedená střela ve 33.minutě. Míč, vyražený po centru gólmanem Bürkim vrátil do branky tvrdou ranou kapitán domácích Rolfes a znovu značně přitížil Freiburgu v zápase o setrvání v nejvyšší soutěži.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 26.04.2024 ČTK