První ztráta Bayernu

foto Ilustrační foto - Radost fotbalistů Bayernu Mnichov, uprostřed je Thiago Alcantara.

Netrvalo to zas tak dlouho a Bayern přišel v letošním ročníku bundesligy o první body. Pro remízu si dojel na vyprodaný stadion v Gelsenkirchenu, kde se mu postavilo do cesty Schalke

Trenér Guardiola se musel obejít bez zraněných Martíneze, Schweinsteigera, Ribéryho Robbéna a Thiága, ale do kádru už zařadil nový přírůstek z Realu, Xabiho Alonsa. Dnes už bývalý španělský reprezentant sice absolvoval s týmem jen jeden lehčí trénink, ale přesto se postavil do základní sestavy na své obvyklé místo ve středu zálohy. První minuty zápasu patřily jednoznačně Bayernu, připravil si několik šancí, ale vytěžil jediný gól. Po skvělé kombinaci s Rodem zaznamenal svou první ligovou branku v novém dresu Lewandowski. Zápas se hrál hodně od podlahy, jen zázrakem neviděl červenou kartu Kirchoff, který je v Schalke na hostování právě z Bayernu. Svým nedávným spoluhráčům dával opravdu zabrat. Ačkoli byl mnichovský tým nebezpečnější, domácí dokázali vyrovnat. Ve zmatku před Neuerovou brankou se snažil vykopnout míč z brankové čáry Alonso, ale jen nastřelil stopera Schalke Höwedese do ruky, od ní se míč odrazil do branky a jelikož sudí posoudil gól jako regulérní, bylo srovnáno. Po vyrovnání se oba týmy spíše soustředily na neutralizování útočných choutek soupeře a nic velkého už se na trávníku nedělo. Statisticky velmi zajímavý zápas se odehrál v Hamburku. Jediný účastník bundesligy, který soutěž nikdy neopustil (byť měl v loňské sezóně hodně namále), HSV, hostil nováčka z Paderbornu. Bilance zápasů v nejvyšší soutěži před výkopem hovořila jasně 1731:1 pro favorita. Ten se ale dočkal krutého vystřízlivění. S Drobným a Jiráčkem jen na lavičce prohrál doma 0:3. Všechno načal po půlhodině Kachunga, dvacet minut před koncem využil chybu Rudnevse při rozehrávce Vrančič a tečku za střeleckým protokolem udělal Stoppelkamp. Hamburk začíná sezónu tak, jak ji loni končil – tedy v krizi. Po dlouhé době se dočkal gólu Václav Kadlec. V dresu Frankfurtu se objevil na hrišti Wolfsburgu čtyři minuty před koncem, když Eintracht prohrával 1:2. Domácí dostal do vedení přímým kopem Naldo, když chyboval gólman Trapp. Také z přímého kopu, tentokráte s pomoci teče Vierinhy vyrovnal Inui. Deset minut před koncem zařídil domácím opětovné vedení přízemní střelou Arnold. Ale po dvou minutách pobytu na trávníku si naběhl na centr Ignjovskiho Kadlec a hlavou srovnal na konečných 2:2. Jestli mu v nabité konkurenci pomůže důležitý gól do základní sestavy, to je ve hvězdách.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK