Češi ve světě: Kadlec zajistil bod, Necidův gól nestačil

foto Fotbalista Frankfurtu Václav Kadlec.

Český útočník Václav Kadlec vstřelil branku v utkání druhého kola německé ligy na hřišti Wolfsburgu a zařídil Eintrachtu Frankfurt bod za remízu 2:2. Ke skórování mu stačila pouhá minuta na hřišti.

Wolfsburg poslal do vedení v 15. minutě z přímého kopu Naldo, o osm minut později se po standardní situaci prosadili také hosté. Inuiův pokus si do vlastní brány srazil Sebastian Jung. V 79. minutě zařídil domácím podruhé vedení dvacetiletý Maximilian Arnold. Kouč hostů Thomas Schaaf na nepříznivý stav zareagoval nasazením Kadlece a bývalý útočník Sparty vyrovnal hned minutu poté. Vstřelil tak svůj šestý bundesligový gól. Útočník Tomáš Necid vstřelil svůj první gól v této sezoně, ale Zwolle tím před porážkou 1:3 v Bredě nezachránil. Necidův tým zústal i přes porážku třetí v tabulce nizozemské ligy, v čele je Eindhoven. Forvard Michal Papadopulos zařídil v šestém kole druhé polské ligy vítězství Lubinu na hřišti Pogonu Siedlce 2:1. Český hráče vstřelil vítězný gól v 83. minutě a v tomto ročníku se trefil podruhé. V druhém kole kyperské nejvyšší soutěže se střelecky prosadil Jan Rezek, svým gólem přispěl Apollonu Limassol k výhře 3:1 na půdě Ermisu. Už potřetí se po osmi odehraných kolech slovenské ligy radoval z gólu David Střihavka z Banské Bystrice. Jeho tým však na hřišti Slovanu Bratislava prohrál 1:3. V souboji českých trenérů v druhém kole katarské nejvyšší soutěže se radoval Milan Máčala, jehož Al Ahlí jasně přehrál Katar Sport Club 1:3. Tým Ivana Haška je zatím v tabulce poslední, prohrál oba zápasy a má nelichotivé skóre 1:8. Naopak Al Ahlí je s plným počtem bodů druhý pouze o skóre. Anglie

3. kolo:
Leicester - Arsenal 1:1 (Tomáš Rosický nehrál)
Aston Villa - Hull 2:1 (Libor Kozák nehrál)
Everton - Chelsea 3:6 (Petr Čech nechytal)

2. liga:
5. kolo:
Watford - Huddersfield 4:2 (Daniel Pudil odehrál celý zápas, Matěj Vydra nehrál)

3. liga:
5. kolo:
Yeovil - Barnsley 1:1 (Jakub Sokolík odehrál celý zápas + ŽK)

Bulharsko

7. kolo:
Chaskovo - Botev Plovdiv 1:2 (Tomáš Jirsák odehrál 83 minut)
Lokomotiv Plovdiv - CSKA Sofie 0:3 (Jakub Diviš odchytal celý zápas)

Francie

4. kolo:
Bordeaux - Bastia 1:1 (Jaroslav Plašil nehrál)
Monako - Lille 1:1 (David Rozehnal odehrál celý zápas)

3. liga:
4. kolo:
Istres - Lucon 0:0 (Martin Fenin odehrál 45 minut, Mario Lička odehrál 78 minut)

Itálie

2. liga:
1. kolo:
Perugia - Boloňa 2:1 (Michael Rabušic odehrál 63 minut + ŽK)

Kypr

2. kolo:
Ermis Aradippu - Apollon Limassol 1:3 (Jan Rezek odehrál 64 minut, vstřelil gól)

Maďarsko

6. kolo:
Györ - Dunaújváros-Pálhalma 4:3 (Marek Střeštík odehrál 57 minut, Michal Švec odehrál celý zápas)

Německo

2. kolo:
Augsburg - Dortmund 2:3 (Jan Morávek nehrál)
Brémy - Hoffenheim 1:1 (Theodor Gebre Selassie nehrál)
Wolfsburg - Frankfurt 2:2 (Václav Kadlec nastoupil v 84. minutě a v 85. minutě uzavřel skóre)
Freiburg - Mönchengladbach 0:0 (Vladimír Darida odehrál celý zápas, Pavel Krmaš odehrál celý zápas)
Hamburk - Paderborn 0:3 (Jaroslav Drobný nechytal, Petr Jiráček nehrál)
Stuttgart - Kolín nad Rýnem 0:2 (Adam Hloušek nehrál - Tomáš Kalas nehrál)

2. liga
4. kolo:
Braunschweig - Bochum 1:2 (Jan Šimůnek odehrál celý zápas a v 77. minutě přihrál na vítězný gól)
Union Berlín - Norimberk 0:4 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas, Ondřej Petrák odehrál celý zápas, Tomáš Pekhart a Jan Polák nehráli)

3. liga
7. kolo:
Řezno - Energie Chotěbuz 1:1 (Zbyněk Pospěch odehrál 54 minut)
Regionální liga - Bavorsko
9. kolo:
Bayreuth - Seligenporten 0:1 (Erik Arkenberg odchytal celý zápas)

Regionální liga - Sever
6. kolo:
Hamburk II - Lüneburger 3:1 (Dominik Mašek odehrál celý zápas + ŽK)

Regionální liga - Severovýchod
5. kolo:
VfB Auerbach - Wacker Nordhausen 4:2 (Martin Boček nastoupil v 74. minutě, Jiří Jedinák nastoupil v 46. minutě - Jan Beneš nastoupil v 56. minutě)
Dynamo Berlín - Union Berlín II 1:3 (Lukáš Nový odehrál celý zápas)
Budissa Budyšín - Babelsberg 2:0 (Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Petr Králíček nechytal, Martin Kotyza odehrál celý zápas, Petr Novotný nehrál, Pavel Patka odehrál celý zápas, Karel Vrabec odehrál celý zápas - Miroslav Hečko nastoupil v 79. minutě, Jakub Petřík nehrál)
Neustrelitz - VFC Plavno 0:1 (Ondřej Brusch nastoupil v 62. minutě)

Nizozemsko

4. kolo:
Excelsior Rotterdam - Heracles Almelo 3:1 (Jaroslav Navrátil nehrál)
NAC Breda - PEC Zwolle 3:1 (Tomáš Necid odehrál celý zápas + ŽK a v 49. minutě vyrovnal na 1:1)

Polsko

7. kolo:
Piast Gliwice - Zawisza Bydhošť 3:0 (Tomáš Dočekal ani Jan Polák nehráli)
Korona Kielce - Jagiellonia Bialystok 0:3 (Radek Dejmek odehrál celý zápas)
Slask Vratislav - Górnik Zabrze 2:0 (Lukáš Droppa odehrál celý zápas)

2. liga
6. kolo:
Flota Swinoujscie - Sandecja Nowy Sacz 2:0 (Pavel Besta nehrál)
Wisla Plock - GKS Katovice 0:2 (Antonín Buček odchytal celý zápas)
Pogoň Siedlce - Zaglebie Lubin 1:2 (Michal Papadopulos odehrál celý zápas a v 83. minutě dal vítězný gól)

Rakousko

Regionální liga - Střed:
5. kolo:
SV Wallern - Union St. Florian 2:1 (Petr Voříšek odehrál celý zápas)
Union Vöcklamarkt - Weiz 0:2 (Michal Kropík nehrál)

Regionální liga - Východ:
5. kolo:
SC Ritzing - Schwechat 1:0 (Jiří Lenko odehrál celý zápas)

Rumunsko

6. kolo:
Gaz Metan Medias - Pandurii Targu Jiu 0:2 (Miloš Buchta nechytal)

Rusko

6. kolo:
CSKA Moskva - Rostov na Donu 6:0 (Jan Holenda nehrál)

Řecko

2. kolo:
Kalloni - Ergotelis 2:0 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

Skotsko

5. kolo:
FC Dundee - Celtic Glasgow 1:1 (Filip Twardzik ani Patrik Twardzik nehráli)

Slovensko

8. kolo:
Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 3:1 (trenér František Straka, Pavel Fořt odehrál 76 minut, Tomáš Jablonský odehrál celý zápas - David Střihavka odehrál celý zápas, vstřelil gól minut, Nicolas Šumský odehrál 65 minut, Petr Wojnar nehrál)
Ružomberok - MFK Košice 1:1 (trenér Radoslav Látal)
Trenčín - Spartak Myjava 2:0 (Erik Daniel odehrál celý zápas)
Spartak Trnava - FK Senica 2:2 (Martin Vyskočil nastoupil v 77. minutě - trenér Pavel Hapal, Luboš Hušek odehrál celý zápas, Jan Kalabiška odehrál 78 minut, Petr Pavlík odehrál celý zápas)

Španělsko

2. liga:
2. kolo:
Deportivo Alavés - Recreativo Huelva 0:0 (Jiří Jarošík nehrál)

Švýcarsko

7. kolo:
FC Basilej - Young Boys Bern 3:1 (Marek Suchý nastoupil v 86. minutě, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas, dostal žlutou kartu - Jan Lecjaks nastoupil v 68. minutě)
FC Vaduz 0:0 (Pavel Pergl odehrál minut)

3. liga:
5. kolo:
FC Köniz - Tuggen 4:2 (Jiří Koubský odehrál celý zápas)

Turecko

1. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Karabükspor 3:2 (Michal Kadlec odehrál 74 minutu, vstřelil si vlastní gól)
Mersin Idmanyurdu - Besiktas Istanbul 0:1 (Tomáš Sivok odehrál celý zápas)

2. liga:
1. kolo:
Karsyaka - Antalyaspor 1:1 (Petr Janda odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)
Manisaspor - Alanyaspor 0:3 (Tomáš Borek nehrál)
Ukrajina

5. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Vorskla Poltava 1:1 (Jan Laštůvka nechytal, Ondřej Mazuch odehrál mcelý zápas)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

2. kolo skupiny o titul:
Ordabasy Šymkent - Kajsar Kyzylorda 0:1 (Ondřej Kúdela odehrál 45 minut - Martin Klein nehrál)
2. kolo skupiny o udržení:
Spartak Semej - Tobol Kostanaj 2:1 (Ondřej Kušnír nastoupil v 62. minutě, Štěpán Kučera odehrál 81 minut, dostal žlutou kartu, Jiří Jeslínek nehrál)

Katar

2. kolo:
Katar Sport Club - Al Ahlí 1:3 (trenér Ivan Hašek, asistent Luděk Klusáček - trenér Milan Máčala)