Češi ve světě: Baroš po gólech zranění, nahrávač Plašil

foto Fotbalista Galatasaraye Istanbul Milan Baroš.

Praha - Český fotbalista Milan Baroš se v neděli vrátil na hřiště po třítýdenní pauze kvůli zranění stehenního svalu. Vstřelil sice oba góly Galatasaraye Istanbul, domácí ale prohráli s Ankaragücü 2:4 a Baroš si navíc na konci zápasu zranění obnovil a čeká ho další nejméně dvoutýdenní pauza. V sestavě hostů odehrál celý zápas Jan Rajnoch.

Fotogalerie

převzato z YouTube Trenér Karel Jarolím. Trenér Karel Jarolím absolvoval úspěšnou sobotní premiéru na lavičce Slovanu Bratislava. Jeho svěřenci zvítězili v Košicích 2:1 a v tabulce slovenské ligy se posunuli na čtvrté místo se šestibodovou ztrátou na lídra ze Žiliny. Zprava Filip Lukšík ze Senice, trnavský brankář Martin Raška a jeho spoluhráč Roman Procházka. Raška na střelu Ondřeje Smetany (není na snímku) nedosáhl. Senica vedla nad Trnavou 1:0 od 13. minuty, kdy Ondřej Smetana svou čtvrtou trefou v sezoně překonal Martina Rašku. Spartak ale během dvou minut v závěru sobotního duel otočil na konečných 2:1. Zápas byl několikrát kvůli nepokojům fanouškům přerušen. Jednou kvůli dýmovnici hozené z domácího kotle, v závěru pak kvůli hostujícím chuligánům, kteří po každém vstřeleném gólu vtrhli na hřiště. převzato z YouTube Bordeaux se po nepovedeném začátku posunulo ve francouzské lize již na sedmou příčku. Na sobotní výhře v Auxerre 1:0 se podílel i Jaroslav Plašil, po jehož rohu vstřelil v 19. minutě vítězný gól Modeste. Fotbalista Leverkusenu Michal Kadlec. Leverkusen zvítězil v sobotním střetnutí na hřišti Wolfsburgu 3:2 a v tabulce německé bundesligy se posunul na třetí místo, na vedoucí duo Dortmund - Mohuč ale ztrácí šest bodů. Michal Kadlec patřil podle agentury SID k nejlepším hráčům vítězného týmu. V severní regionální lize zachránil Pavel David Hallescheru bod za nedělní remízu 1:1 v Kielu. Český hráč vyrovnal v 58. minutě, spolu s ním byl v sestavě hostů i Jan Beneš. převzato z YouTube Jan Buryán se stal hrdinou Piastu Gliwice v sobotním utkání druhé polské ligy v Kluczborku. Hosté prohrávali 0:1, ale v závěru půle vyrovnal Biskup a v 51. minutě dokonal obrat český hráč, který se dostal ke střele z 18 metrů a trefil se k tyči. Pro Buryána to byl první gól v polské lize, v rozhovoru pro klubové stránky pak přiznal, že z něj měl radost a také, že mu nevadí hrát na okraji obrany, kde působil již ve Viktorii Žižkov. Gorzów Wielkopolski uhrál v sobotu bezbrankovou remízu s Dolcanem Zabki, přestože hrál více než půlhodiny bez vyloučeného Josefa Petříka. Fotbalový trenér Vítězslav Lavička. Obhájce titulu FC Sydney prohrál v sobotní repríze finále play off s vicemistrem z Melbourne na jeho hřišti 0:3. Svěřenci Vítězslava Lavičky zůstávají na posledním místě s pouhými čtyřmi body a jako jediný klub soutěže v letošní sezoně ještě nezvítězili, přesto českému trenérovi vedení klubu vyslovilo v pondělí nadále důvěru. Druhého vítězství v sezoně se v pátek dočkal North Queensland Fury, vedený Františkem Strakou, a výhrou 2:1 nad Perthem se posunul na deváté místo. převzato z YouTube Admira Mödling porazila v pátečním duelu předposlední Gratkorn 3:0 a udržela si devítibodový náskok v čele druhé rakouské ligy. Vítězství zpečetil v 65. minutě svou šestou brankou v sezoně Patrik Ježek, který pak neproměnil ještě jednu gólovou šanci. Lídr kazašské ligy Tobol Kostanaj už čtyři zápasy čeká na plný bodový zisk a jeho náskok se snížil na čtyři body. V pátek podlehl Pavlodaru 1:2, čestný úspěch vstřelil v 39. minutě Filip Klapka. Český fotbalista Bronislav Červenka. Interu Baku se vzdaluje obhajoba titulu v ázerbájdžánské lize. Úřadující mistr podlehl v městském derby AZALu 0:5 a v tabulce klesl na čtvrté místo o bod za svého sobotního soupeře. Na vedoucí Něftči Baku ztrácí čtyři body. Za stavu 0:1 opustil trávník po necelé hodině hry kapitán hostů Bronislav Červenka. Hodnocení Čechů v zahraničí:

3 - Kadlec (Leverkusen),
4 - Bílek, Morávek (oba Kaiserslautern).

Španělsko - Elmundodeportivo.es (nejlepší 5, nejhorší 1):
3 - Ujfaluši (Atlético Madrid).
Anglie

8. kolo:
Arsenal - Birmingham 2:1 (Tomáš Rosický nastoupil v 70. minutě - Martin Jiránek nehrál)
Aston Villa - Chelsea 0:0 (Petr Čech odchytal celé utkání)
Manchester United - West Bromwich Albion 2:2 (Roman Bednář nastoupil v 78. minutě)
Wolverhampton - West Ham 2:2 (Radoslav Kováč a Marek Štěch nehráli)

2. liga:
11. kolo:
Queens Park Rangers - Norwich 0:0 (Radek Černý nechytal)

5. liga:
16. kolo:
Eastbourne - Luton Town 2:4 (Pavel Besta nehrál, Zdeněk Kroča odehrál celý zápas)

Austrálie

10. kolo:
Melbourne - FC Sydney 3:0 (trenér Vítězslav Lavička a asistent Michal Zach)
North Queensland Fury - Perth 2:1 (trenér František Straka)

Ázerbajdžán

9. kolo:
Olimpik AZAL Baku - Inter Baku 5:0 (Bronislav Červenka odehrál 58 minut, Lubomír Kubica nehrál)
Ganja - Chazar Lankaran 4:1 (Tomáš Ineman nehrál)

Belgie

11. kolo:
Cercle Bruggy - Anderlecht 1:0 (Ondřej Mazuch odehrál celý zápas + ŽK, Jan Lecjaks, Lukáš Mareček a Jan Polák nehráli)
Eupen - St. Truiden 6:0 (Radek Petr nechytal)
Genk - St. Lutych 4:2 (Daniel Pudil odehrál celý zápas + ŽK)

Dánsko

12. kolo:
FC Kodaň - Odense 5:0 (Zdeněk Pospěch odehrál 47 minut)

Francie

9. kolo:
Auxerre - Bordeaux 0:1 (Jaroslav Plašil odehrál celý zápas a v 19. minutě nahrál na jediný gól zápasu)
Brest - Arles 0:0 (Mario Lička odehrál celý zápas, Tomáš Mičola nehrál)
Lyon - Lille 3:1 (David Rozehnal odehrál 45 minut)
Montpellier - Sochaux 2:0 (Václav Svěrkoš nehrál)

3. liga
12. kolo:
Fréjus St-Raphael - Cannes 0:0 (Jan Koller odehrál celý zápas)

Chorvatsko

11. kolo:
Osijek - Dinamo Záhřeb 1:3 (Miroslav Slepička nehrál)
Itálie

7. kolo:
AC Milán - Chievo Verona 3:1 (Marek Jankulovski nehrál)
Juventus - Lecce 4:0 (Zdeněk Grygera odehrál celý zápas)
Bari - Lazio Řím 0:2 (Libor Kozák nehrál)
Brescia - Udine 0:1 (Matěj Vydra nehrál)

Kypr

6. kolo:
Apollon Limassol - APOEL Nikósie 0:5 (Aleš Chvalovský odchytal celý zápas, Martin Kolář odehrál celý zápas)
Ethnikos Achnas - Alki Larnaka 2:1 (Milan Zahálka nechytal)

Maďarsko

10. kolo:
Ferencváros Budapešť - Kaposvár 1:0 (Marek Heinz nastoupil v 57. minutě)

Německo

8. kolo:
Brémy - Freiburg 2:1 (Pavel Krmaš nehrál)
Kaiserslautern - Frankfurt 0:3 (Jiří Bílek odehrál 57 minut, Jan Morávek nastoupil v 57. minutě, Jan Šimůnek nehrál - Martin Fenin nehrál)
Wolfsburg - Leverkusen 2:3 (Michal Kadlec odehrál celý zápas + ŽK a podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu)
Mohuč - Hamburk 0:1 (Jan Šimák nehrál - Jaroslav Drobný, David Jarolím a Miroslav Štěpánek nehráli)

2. liga
8. kolo:
Arminia Bielefeld - MSV Duisburg 1:3 (Pavel Fořt nehrál - Filip Trojan nastoupil v 64. minutě)
FSV Frankfurt - Hertha Berlín 0:1 (Roman Hubník odehrál celý zápas)

3. liga
12. kolo:
Erfurt - Drážďany 3:0 (Petr Smíšek nehrál)
SSV Jahn Řezno - Bayern Mnichov II 0:0 (Petr Stoilov odehrál 45 minut)
SpVgg Unterhaching - Kickers Offenbach 1:1 (Roman Týce odehrál 72 minut + ŽK)

Regionální liga - Sever
10. kolo:
Kiel - FC Hallescher 1:1 (Jan Beneš odehrál celý zápas, Pavel David odehrál celý zápas a v 58. minutě uzavřel skóre)
Magdeburg - ZFC Meuselwitz 2:0 (Martin Boček odehrál celý zápas, Aleš Pikl odehrál celý zápas)
Hannover II - Saská Kamenice 1:2 (Pavel Dobrý odehrál 90 minut)
Wilhelmshaven - Hertha Berlín II 3:1 (Radek Špiláček odehrál 61 minut)

Nizozemsko

9. kolo:
Groningen - SC Heerenveen 1:0 (Milan Kopic, Michal Papadopulos a Michal Švec nehráli)
FC Utrecht - De Graafschap 2:2 (Jacob Lensky odehrál celý zápas)

2. liga:
9. kolo:
Maastricht - Helmond Sport 1:4 (Vojtěch Machek nehrál)
Dordrecht - Veendam 2:2 (Pavel Čmovš odehrál celý zápas, Václav Svoboda nehrál)

Polsko

9. kolo:
Jagiellonia Bialystok - Polonia Bytom 3:0 (Lukáš Killar nehrál, David Kobylík odehrál celý zápas)
Slask Vratislav - Polonia Varšava 2:2 (Radek Mynář nehrál)
Górnik Zabrze - Wisla Krakov 1:0 (Tomáš Jirsák nehrál)

2. liga:
12. kolo:
Kluczbork - Piast Gliwice 1:2 (Jan Buryán odehrál celý zápas a v 49. minutě uzavřel skóre)
Sandecja Nowy Sacz - Górnik Leczna 2:0 (Pavel Eismann odehrál celý zápas - Tomáš Pešír nastoupil v 60. minutě)
Górnik Polkowice - Ostrowiec 1:0 (Petr Pokorný nehrál)
Gorzów Wielkopolski - Dolcan Zabki 0:0 (Josef Petřík byl v 58. minutě vyloučen po druhé ŽK)

Rakousko

11. kolo:
Mattersburg - Austria Vídeň 0:3 (Tomáš Jun a Petr Voříšek nehráli)
Rapid Vídeň - Innsbruck 1:1 (Tomáš Abrahám odehrál celý zápas, Martin Švejnoha nehrál)
Salcburk - Kapfenberg 0:2 (Milan Fukal nehrál)
LASK Linec - Wiener Neustadt 2:1 (Pavel Košťál nehrál, Václav Koloušek odehrál 60 minut)

2. liga:
14. kolo:
Admira Mödling - Gratkorn 3:0 (Patrik Ježek odehrál celý zápas a v 65. minutě uzavřel skóre)
FC Lustenau - Hartberg 2:2 (Martin Živný nehrál)
St. Pölten - Austria Lustenau 1:0 (Jiří Lenko nehrál)

Rumunsko

11. kolo:
Rapid Bukurešť - Astra Ploiešti 3:0 (Radek Opršal nastoupil v 46. minutě)
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias 0:1 (Miloš Buchta nechytal)
Targu Mures - FC Temešvár 2:3 (Lukáš Magera odehrál 51 minut, Jiří Krejčí nehrál)

Řecko

6. kolo:
Kerkyra - Kavala 1:1 (Jan Hable nehrál)
Larissa - Asteras Tripolis 0:2 (Jan Blažek nehrál)
Panionios Atény - Ergotelis 0:1 (Martin Latka odehrál celý zápas)

Skotsko

8. kolo:
Dundee United - Celtic Glasgow 1:2 (Filip Twardzik nehrál)
St. Mirren - Hamilton Accies 2:2 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

Aberdeen - Hearts 1:2 (Rudolf Skácel odehrál 90 minut + ŽK)

2. liga
9. kolo:
Stirling Albion - FC Dundee 1:1 (Milan Mišůn nehrál)

Slovinsko

13. kolo:
Koper - Rudar Velenje 2:1 (František Metelka nehrál)

Slovensko

12. kolo:
Košice - Slovan Bratislava 1:2 (Radek Dosoudil odehrál celý zápas, Jan Králík nehrál)
DAC Dunajská Streda - Banská Bystrica 0:0 (David Helísek odehrál celý zápas, Lukáš Matůš odehrál 73 minut, Martin Nahodil a Dominik Rodinger nehráli)
Dubnica - FC Nitra 1:1 (Petr Kaspřák nastoupil v 87. minutě)
Tatran Prešov - Ružomberok 1:1 (David Čep nehrál, Jakub Diviš odchytal celý zápas, Tomáš Josl odehrál celý zápas - Karel Kroupa odehrál celý zápas)
Senica - Spartak Trnava 1:2 (Petr Bolek odchytal celý zápas, Jaroslav Diviš odehrál celý zápas + ŽK, Petr Faldyna nastoupil v 80. minutě + ŽK, Martin Komárek nastoupil v 90. minutě, Ondřej Smetana odehrál 80 minut a v 13. minutě otevřel skóre, Tomáš Strnad nehrál - Jakub Dohnálek nehrál, Patrik Gross odehrál celý zápas + ŽK, Martin Raška odchytal celý zápas)
Zlaté Moravce - MŠK Žilina 0:4 (trenér Pavel Hapal, Dennis Christu nehrál, Emil Rilke nastoupil v 81. minutě, Ondřej Šourek nastoupil v 75. minutě, Martin Vyskočil nastoupil v 69. minutě)

2. liga
12. kolo:
Liptovský Mikuláš - LAFC Lučenec 4:1 (Petr Jeníček nastoupil v 82. minutě)
Ružomberok B - Michalovce 1:3 (trenér Vlastimil Petržela)
Bodva Moldava nad Bodvou - Petržalka 1:1 (Milan Pacanda odehrál celý zápas)

Španělsko

7. kolo:
Atlético Madrid - Getafe 2:0 (Tomáš Ujfaluši odehrál celý zápas)
Bilbao - Real Zaragoza 2:1 (Jiří Jarošík nehrál)

Turecko

8. kolo:
Besiktas Istanbul - Manisaspor 2:3 (Tomáš Sivok nehrál, Tomáš Zápotočný nastoupil v 28. minutě)
Galatasaray Istanbul - Ankaragücü 2:4 (Milan Baroš odehrál 86 minut, v 57. minutě snížil na 1:2 a v 65. minutě na 2:3 - Jan Rajnoch odehrál celý zápas minut)
Konyaspor - Fenerbahce 1:4 (Bořek Dočkal nehrál, Martin Klein nastoupil v 47. minutě)

Ukrajina

13. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Zorja Luhansk 1:1 (Mario Holek nehrál, Jan Laštůvka odchytal celý zápas)
Metalurg Doněck - Šachtar Doněck 0:2 (Tomáš Hübschman odehrál 70 minut)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

6. kolo nadstavby o titul:
Irtyš Pavlodar - Tobol Kostanaj 2:1 (Filip Klapka odehrál celý zápas a v 39. minutě vyrovnal, Vít Turtenwald nehrál)

Norsko

27. kolo:
Odd Grenland - Viking Stavanger 2:1 (Martin Fillo odehrál celý zápas)

Rusko

24. kolo:
Dynamo Moskva - Anži Machačkala 4:0 (Jan Holenda odehrál celý zápas)
Těrek Groznyj - CSKA Moskva 0:3 (Tomáš Necid nastoupil v 79. minutě)
Lokomotiv Moskva - Nalčik 1:0 (Marek Čech nechytal)
Tom Tomsk - Saturn Moskovskaja Oblast 2:2 (Antonín Kinský odchytal celý zápas)
Křídla sovětů Samara - Sibir Novosibirsk 1:1 (Tomáš Čížek odehrál 66 minut, Martin Horák nehrál, Petr Vašek odchytal celý zápas, Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)
Spartak Moskva - Alania Vladikavkaz 3:0 (Marek Suchý odehrál celý zápas)