Češi ve světě: Vyloučený Drobný, čtyři trefy Gulajeva

foto Fotbalový brankář Jaroslav Drobný.

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný dostal za vyloučení v bundesligovém duelu proti Hoffenheimu jednozápasový distanc. Trest si odpyká v páteční předehrávce 26. kola proti svému bývalému týmu Hertě Berlín. Drobný byl vyloučen v 19. minutě zápasu za faul na Svena Schipplocka v pokutovém území a musel předčasně do kabiny.

Husarský kousek se v regionální rakouské soutěži podařil Radku Gulajevovi. Český útočník, který působí v Blau-Weiß Linec, vstřelil čtyři góly do sítě béčka Štýrského Hradce a sám tak svému týmu zajistil výhru 4:2. Bývalý hráč Hradce Králové se tak s celkově třinácti zásahy vyšvihl na druhé místo střelecké tabulky soutěže. Anglie

29. kolo:
Arsenal - West Ham 3:0 (Tomáš Rosický nehrál)
Sunderland - Aston Villa 0:4 (Libor Kozák nehrál)
Chelsea - Southampton 1:1 (Petr Čech nechytal)

2. liga:
37. kolo:
Bolton - Millwall 2:0 (Filip Twardzik nehrál)
Middlesbrough - Ipswich 4:1 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)
Watford - Reading 4:1 (Daniel Pudil odehrál celý zápas, Matěj Vydra odehrál 83 minut a v 39. minutě zvýšil na 2:0)

3. liga:
37. kolo:
Leyton - Yeovil 3:0 (Jakub Sokolík nehrál)

Bulharsko

22. kolo:
Botev Plovdiv - CSKA Sofie 2:0 (Tomáš Jirsák odehrál celý zápas - Jakub Diviš odchytal celý zápas)

Francie

29. kolo:
Bordeaux - Paris St. Germain 3:2 (Jaroslav Plašil odehrál celý zápas)
Lille - Rennes 3:0 (David Rozehnal nehrál)

3. liga:
24. kolo:
Boulogne - Istres 1:0 (Mario Lička nastoupil v 83. minutě)

Itálie

27. kolo:
Cagliari - Empoli 1:1 (trenér Zdeněk Zeman, Josef Hušbauer nastoupil v 82. minutě)
Bergamo - Udine 0:0 (Jakub Jankto a Michal Pecháček nehráli)

2. liga:
31. kolo:
Cittadella - Crotone 0:0 (Michael Rabušic nastoupil v 88. minutě)

3. liga - skupina A:
30. kolo:
Monza - Mantova 0:1 (Lukáš Zima odchytal celý zápas)

3. liga - skupina C:
30. kolo:
Lupa Řím - Juve Stabia 0:3 (Jan Polák odehrál celý zápas + ŽK)

Izrael

26. kolo:
Maccabi Haifa - Hapoel Haifa 2:0 (Přemysl Kovář odchytal celý zápas)

Maďarsko

20. kolo:
Györ - Pápa -:- (Marek Střeštík odehrál první poločas)

Německo

25. kolo:
Augsburg - Mohuč 0:2 (Jan Morávek nehrál)
Brémy - Bayern Mnichov 0:4 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Wolfsburg - Freiburg 3:0 (Vladimír Darida odehrál 45 minut, Pavel Krmaš nehrál)
Hoffenheim - Hamburk 3:0 (Jaroslav Drobný byl v 19. minutě vyloučen, Petr Jiráček odehrál celý zápas + ŽK)
Leverkusen - Stuttgart 4:0 (Adam Hloušek nastoupil v 61. minutě + ŽK)

2. liga
25. kolo:
Bochum - Heidenheim 4:1 (Jan Šimůnek nehrál)
Ingolstadt - Karlsruhe 1:3 (Tomáš Pekhart nastoupil v 90. minutě)
Kaiserlautern - Norimberk 2:1 (Ondřej Čelůstka odehrál 68 minut + ŽK, Ondřej Petrák odehrál celý zápas, Jan Polák nehrál)

3. liga
29. kolo:
Energie Chotěbuz - Stuttgart II 1:0 (Zbyněk Pospěch nehrál)
Regionální liga - Bavorsko
24. kolo:
Ingolstadt II - Bayreuth 0:2 (Erik Arkenberg nechytal)
Seligenporten - Garching 2:0 (Jiří Ptáček odehrál 37 minut, dostal žlutou kartu)

Regionální liga - Sever
25. kolo:
Hamburk II - Braunschweig II 0:0 (Dominik Mašek nehrál)
Meppen - Cloppenburg 2:0 (Martin Hudec odehrál celý zápas)

Regionální liga - Severovýchod
20. kolo:
Wacker Nordhausen - VfB Auerbach 3:0 (Jindřich Pelan nastoupil v 69. minutě, v 89. minutě vstřelil gól - Jiří Jedinák odehrál 64 minut)
Babelsberg - Budissa Budyšín 1:1 (Miroslav Hečko nehrál - Alexander Jakubov odehrál 84 minut, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Petr Králíček nechytal, Martin Kotyza odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Pavel Patka odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Karel Vrabec odehrál celý zápas)
Union Berlín II - Dynamo Berlín 0:1 (Lukáš Nový odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)

Nizozemsko

27. kolo:
ADO Den Haag - Heracles Almelo 1:3 (Jaroslav Navrátil nastoupil v 87. minutě)
Twente Enschede - Zwolle 2:0 (Tomáš Necid odehrál celý zápas)

3. liga - skupina 2
23. kolo:
OJC Rosmalen - Leonidas Rotterdam 3:0 (Luboš Adamec odehrál první poločas)

Polsko

24. kolo:
Korona Kielce - Slask Vratislav 2:2 (Radek Dejmek odehrál celý zápas - Lukáš Droppa nehrál)

2. liga
21. kolo:
Sandecja Nowy Sacz - Miedž Legnica 0:4 (Pavel Besta nehrál)
GKS Katovice - Flota Šwinoujšcie 2:1 (Antonín Buček nechytal)
Zaglebie Lubin - Wigry Suwalki 3:0 (Michal Papadopulos nehrál)

Rakousko

25. kolo:
Admira Vídeň - Austria Vídeň 1:1 (Patrizio Stronati nehrál)

Regionální liga - Střed:
18. kolo:
Sturm Štýrský Hradec II - Blau-Weiss Linec 2:4 (Radek Gulajev odehrál 90 minut, vstřelil čtyři góly)
SV Wallern - Lafnitz 1:1 (Petr Voříšek odehrál celý zápas)

Regionální liga - Východ:
18. kolo:
Donaufeld - SC Ritzing 1:1 (Tomáš Jun odehrál celý zápas, vstřelil gól, Jiří Lenko odehrál odehrál celý, Daniel Řapek nehrál)

Regionální liga - Západ:
17. kolo:
Pinzgau Saalfelden - WSG Wattens 1:1 (Martin Švejnoha odehrál celý zápas)

Rusko

2. liga
22. kolo:
Samara - Sibir Novosibirsk 2:1 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)
Chimik Dzeržinsk - Tom Tomsk 2:0 (Martin Jiránek nehrál)

Spojené arabské emiráty

19. kolo:
SC Fudžajra - Al Nasr 0:1 (trenér Ivan Hašek)

Skotsko

29. kolo:
Hamilton - Ross County 2:2 (Nicolas Šumský nehrál)

2. liga:
27. kolo:
Hibernian - Livingston 2:1 (Tomáš Černý nechytal)

Slovensko

22. kolo:
Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:1 (Antonín Rosa odehrál celý zápas - David Střihavka nehrál, Petr Wojnar nehrál)
Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 0:1 (trenér Jozef Chovanec, asistent trenéra Horst Siegl, Pavel Fořt nehrál, Tomáš Jablonský odehrál první poločas)
MFK Košice - Spartak Myjava 2:0 (Erik Daniel odehrál celý zápas)
Podbrezová - FK Senica 2:1 (Martin Šlapák odehrál minut - Luboš Hušek odehrál celý zápas, Jan Kalabiška odehrál celý zápas, vstřelil gól, Petr Pavlík odehrál celý zápas)
Spartak Trnava - Žilina 1:0 (Martin Vyskočil nehrál)

Španělsko

2. liga:
29. kolo:
Deportivo Alavés - Mallorca 0:0 (Jiří Jarošík odehrál celý zápas)

Švýcarsko

24. kolo:
St. Gallen - FC Basilej 2:2 (Marek Suchý odehrál celý zápas, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas)
Aarau - Young Boys Bern 1:1 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)
FC Lucern - FC Vaduz 2:0 (Pavel Pergl nehrál)

3. liga:
19. kolo:
FC Köniz - FC Curych II 2:1 (Jiří Koubský nehrál)

Turecko

24. kolo:
Besiktas Istanbul - Kayseri Erciyesspor 5:1 (Tomáš Sivok nehrál)
Genclerbirligi - Fenerbahce Istanbul 2:1 (Michal Kadlec nehrál)

2. liga:
24. kolo:
Alanyaspor - Giresunspor 1:2 (Tomáš Borek nehrál)
Antalyaspor - Adana Demirspor 1:1 (Petr Janda nehrál)

Ukrajina

17. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Záporoží 0:0 (Jan Laštůvka odchytal celý zápas, Ondřej Mazuch nehrál)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

3. kolo:
Ordabasy Šymkent - Atyrau 2:0 (Ondřej Kúdela nehrál)
Kajsar Kyzylorda - Irtyš Pavlodar 0:0 (Martin Klein odehrál celý zápas)
Tobol Kostanaj - Okžetpes 0:2 (Ondřej Kušnír nehrál, Štěpán Kučera odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Jiří Jeslínek nehrál)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 5.05.2024 ČTK