Češi ve světě: Hattrick Necida, 166. nula Čecha

foto Fotbalista Arsenalu Petr Čech (vlevo) si podává ruku s Waynem Rooneym z Manchesteru United.

Praha - Fotbalista Tomáš Necid zařídil svým hattrickem v turecké lize výhru Bursasporu 3:2 v Rizesporu. Český útočník se trefil počtvrté v řadě a se šesti zásahy je v čele tabulky střelců. Necid otevřel skóre po půlhodině hry, o třicet minut později skóroval na 2:1 a v 80. minutě pojistil vedení třetí trefou.

Brankář Arsenalu Petr Čech udržel 166. čisté konto v anglické lize a přispěl k výhře nad Manchesterem United 3:0. "Kanonýři" porazili Manchester na domácím hřišti po téměř čtyřech a půl letech a v tabulce se posunuli na druhé místo o skóre před svého nedělního soupeře. V čele je Manchester City, který má dvoubodový náskok na Arsenal.

Daniel Pudil svou první trefou za Sheffield Wednesday pomohl k sobotní výhře nad Prestonem 3:1 a zároveň oslavil narození své dcery Elly, která se narodila ten samý den ráno.

První trefy za Stuttgart se dočkal Jan Kliment. Na hřiště v Hoffenheimu se dostal po hodině hry a prakticky vzápětí srovnal na 1:1, když usměrnil na vzdálenější tyč centr z rohového kopu Daniela Didaviho.

Šestibodový náskok si v polské lize drží svěřenci Radoslava Látala. Výhru Piastu Gliwice zařídil nad Wislou Krakov 1:0 zařídil v 45. minutě Martin Nešpor. Zaglebie Lubin remizoval se Slaskem Vratislav 1:1, za domácí skóroval Michal Papadopulos.

Loňský král střelců ve slovenské lize Jan Kalabiška zaznamenal první trefu v nové sezoně. V 33. minutě poslal Senici do vedení 2:1 nad Dunajskou Stredou, hosté ale zápas otočili a zvítězili 3:2. Senica prohrála potřetí v řadě.

Premiérový gól za Ascoli vstřelil ve druhé italské lize Jakub Jankto. V 67. minutě zpečetil střelou pod břevno výhru Ascoli 4:0 v Comu.

Anglie

8. kolo:
Arsenal - Manchester United 3:0 (Petr Čech odchytal celý zápas, Tomáš Rosický nehrál)
Aston Villa - Stoke City 0:1 (Libor Kozák nehrál)

2. liga:
10. kolo:
Queens Park Rangers - Bolton 4:3 (Filip Twardzik nehrál)
Reading - Middlesbrough 2:0 (Matěj Vydra nehrál - Tomáš Kalas odehrál 70 minut)
Sheffield Wednesday - Preston North End 3:1 (Daniel Pudil odehrál celý zápas, v 55. minutě zvýšil na 2:0)

4. liga:
11. kolo:
Portsmouth - Yeovil 0:0 (Jakub Sokolík odehrál 66 minut)

Belgie

10. kolo:
Ostende - Lokeren 2:0 (David Rozehnal odehrál celý zápas)

Dánsko

11. kolo:
Midtjylland - AGF Aarhus 2:0 (Filip Novák odehrál celý zápas)

Francie

9. kolo:
Lorient - Bordeaux 3:2 (Jaroslav Plašil odehrál celý zápas)

Itálie

7. kolo:
Udine - FC Janov 1:1 (Michal Pecháček nehrál)

2. liga:
6. kolo:
Como - Ascoli 0:4 (Jakub Jankto odehrál celý zápas, v 67. minutě uzavřel skóre)
Avellino - Vicenza 1:4 (Milan Nitrianský nehrál)
Trapani - Perugia 0:0 (Lukáš Zima nechytal)

3. liga - skupina C:
5. kolo:
Juve Stabia - Casertana 1:2 (Jan Polák odehrál celý zápas)

Izrael

6. kolo:
Hapoel Haifa - Kirjat Šmona 1:4 (Přemysl Kovář odchytal celý zápas)

Maďarsko

11. kolo:
Békéscsaba - MTK Budapešť 1:1 (Marek Střeštík odehrál 81 minut)

Německo

8. kolo:
Bayer Leverkusen - Augsburg 1:1 (Jan Morávek nehrál)
Hannover - Brémy 1:0 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Ingolstadt - Frankfurt 2:0 (Tomáš Pekhart nehrál - Václav Kadlec nehrál)
Hertha Berlín - Hamburk 3:0 (Vladimír Darida odehrál celý zápas - Jaroslav Drobný odchytal celý zápas)
Hoffenheim - Stuttgart 2:2 (Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas - Adam Hloušek nehrál, Jan Kliment nastoupil v 63. minutě a v 64. minutě vyrovnal na 1:1)

2. liga
10. kolo:
Greuther Fürth - Bochum 0:5 (Jan Šimůnek nehrál)
RB Lipsko - Norimberk 3:2 (Ondřej Petrák nehrál, Jan Polák nastoupil v 87. minutě)

3. liga
12. kolo:
Saská Kamenice - Rot-Weiss Erfurt 1:1 (Martin Fenin nehrál - Patrik Twardzik nehrál)
Holstein Kiel - 1. FC Magdeburg 0:0 (Lukáš Nový nehrál)

Regionální liga - Bavorsko
13. kolo:
Unterhaching - Bayreuth 6:1 (Erik Arkenberg nechytal)

Regionální liga - Sever
11. kolo:
Meppen - Eintracht Braunschweig B 1:0 (Martin Hudec nehrál)

Regionální liga - Severovýchod
10. kolo:
Oberlausitz Neugersdorf - VfB Auerbach 1:0 (Jaroslav Dittrich odehrál celý zápas, v 11. minutě vstřelil gól, Jiří Liška nehrál, Luboš Loučka odehrál celý zápas, Josef Němec odehrál 62 minut, Jan Nezmar odehrál 79 minut, Jan Penc odehrál celý zápas, Jiří Šisler nastoupil v 62. minutě - Jiří Jedinák nehrál)
ZFC Meuselwitz - Budissa Budyšín 0:4 (Jakub Vojta nastoupil v 62. minutě, dostal žlutou kartu - Pavel Čermák odehrál celý zápas, Alexander Jakubov nehrál, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Petr Králíček nechytal, Pavel Patka odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Karel Vrabec nehrál)

Viktoria Berlín - Optik Rathenow 3:1 (Martin Skřehot nehrál)

Nizozemsko

8. kolo:
Ajax Amsterodam - PSV Eindhoven 1:2 (Václav Černý nehrál)
Roda Kerkrade - Cambuur Leeuwarden 1:1 (Dominik Mašek nehrál)
Heracles Almelo - Heerenveen 2:0 (Jaroslav Navrátil odehrál 82 minut)

Polsko

11. kolo:
Piast Gliwice - Wisla Krakov 1:0 (trenér Radoslav Látal, asistent Jiří Neček, Martin Nešpor odehrál 67 minut, dostal žlutou kartu a v 45. minutě vstřelil gól, Kamil Vacek odehrál 77 minut)
Korona Kielce - TS Podbeskidzie 0:0 (Radek Dejmek odehrál celý zápas)
Nieciecza - Górnik Leczna 1:1 (Mario Lička nastoupil v 57. minutě)
Zaglebie Lubin - Slask Vratislav 1:1 (Michal Papadopulos odehrál celý zápas, v 49. minutě vstřelil gól - Marcel Gecov odehrál 56 minut)

2. liga
11. kolo:
GKS Belchatów - Pogoň Siedlce 0:0 (Václav Cverna odehrál celý zápas, Lukáš Kubáň odehrál celý zápas - Hynek Prokeš nehrál)
Sandecja Nowy Sacz - Kluczbork 1:2 (Pavel Besta nehrál, Josef Čtvrtníček nehrál)

Rakousko

11. kolo:
Rheindorf Altach - Austria Vídeň 1:2 (Patrizio Stronati nehrál)

Regionální liga - Střed:
11. kolo:
Wolfsberger B - Union Gurten 0:4 (Martin Šlapák nastoupil v 80. minutě)
Blau-Weiss Linec - Deutschlandsberger SC 2:0 (Radek Gulajev nastoupil v 53. minutě, v 90. minutě vstřelil gól)
SV Wallern - Hartberg 0:4 (Petr Voříšek odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Petr Voříšek hrající trenér)

Regionální liga - Východ:
10. kolo:
First Vienna - St. Pölten B 3:0 (Jiří Lenko odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)
Neusiedl - SC Ritzing 0:3 (Tomáš Hykel nehrál, Tomáš Jun odehrál celý zápas, v 76. minutě vstřelil gól, Daniel Řápek nehrál)

Regionální liga - Západ:
11. kolo:
Rheindorf Altach B - WSG Wattens 1:0 (Martin Švejnoha nehrál)

Rusko

2. liga
14. kolo:
Zenit Petrohrad B - Sibir Novosibirsk 3:3 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)
Tom Tomsk - SKA-Energija Chabarovsk 2:0 (Martin Jiránek nehrál)

Řecko

6. kolo:
Kalloni - Veria 0:1 (Jiří Kladrubský nastoupil v 46. minutě)

Skotsko

10. kolo:
Partick Thistle - Dundee United 3:0 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

3. liga:
9. kolo:
Airdrieonians - Stranraer 0:1 (Nicolas Šumský nehrál)

Slovensko

12. kolo:
Slovan Bratislava - Zlaté Moravce 2:0 (Jakub Podaný odehrál celý zápas)
Trenčín - Michalovce 2:0 (Martin Raška nehrál)
Trnava - Spartak Myjava 2:1 (Erik Daniel odehrál 78 minut)
Skalica - Ružomberok 0:1 (trenér Aleš Křeček - Antonín Rosa odehrál celý zápas)
Senica - Dunajská Streda 2:3 (Lukáš Fialka nehrál, Luboš Hušek odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Jan Kalabiška odehrál celý zápas, ve 33. minutě vstřelil gól, Petr Pavlík odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Tomáš Vengřinek nehrál)
Žilina - Podbrezová 1:3 (Aleš Mandous nehrál)

Švýcarsko

11. kolo:
FC Curych - FC Basilej 2:2 (Marek Suchý odehrál celý zápast, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas)
Young Boys Bern - Grasshopper Curych 3:1 (Jan Lecjaks nastoupil v 76. minutě)
FC Lucern - FC Lugano 2:2 (trenér Zdeněk Zeman)
FC St. Gallen - FC Sion 1:1 (Martin Zeman nehrál)
FC Vaduz - FC Thun 1:1 (Pavel Pergl nehrál)

3. liga:
10. kolo:
FC Köniz - Servette Ženeva 1:2 (Jiří Koubský nehrál)

Turecko

7. kolo:
Antalyaspor - Kasimpasa 0:0 (Ondřej Čelůstka odehrál 88 minut, dostal žlutou kartu)
Rizespor - Bursaspor 2:3 (Tomáš Necid odehrál celý zápas, vstřelil všechny tři branky svého týmu - v 29., 59. a 80. minutě, Tomáš Sivok nehrál)
Fenerbahce Istanbul - Akhisar Belediyespor 2:2 (Michal Kadlec nehrál)
Trabzonspor - Konyaspor 1:2 (Tomáš Borek nehrál)

2. liga:
7. kolo:
Boluspor - 1461 Trabzon 1:0 (Petr Janda nehrál)

Ukrajina

10. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Oleksandria 2:0 (Jan Laštůvka odchytal celý zápas)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Kazachstán

6. kolo - skupina o titul:
Irtyš Pavlodar - Kajrat 0:2 (Tomáš Jirsák odehrál celý zápas)

6. kolo - skupina o záchranu:
Šachter Karagandy - FK Tobol 1:2 (Jan Vošahlík nastoupil v 71. minutě)
Kajsar Kyzylorda - Okžetpes Kokšetau 0:1 (Martin Klein odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu - Michal Smejkal odehrál minut)